«Космонавт» готується до старту: В кінотеатрах України покажуть фільм знятий під ліцензією Creative Commons
19 травня 2013
- 23 грудня 2020: Фільм «Мисливець на монстрів» був тимчасово заборонений в Китаї
- 25 лютого 2019: «Ліцензія на злочини», прем'єра фільму про історію релігійного екстремізму в Росії
- 24 грудня 2018: В Одесі зняли фільм про релігійний екстремізм у Російській православній церкві
- 13 грудня 2017: Українська містика з голлівудським присмаком!
- 26 травня 2017: Прес-конференція творців фільму «MYTH / МІФ»
- 24 липня 2016: ОМКФ-2016: Гран-прі у Великої Британії
- 22 липня 2016: ОМКФ-2016: Перші переможці
- 20 липня 2016: ОМКФ: Творча зустріч з Євою Нейман
- 8 грудня 2024: Новини від Буковинського земляцтва про знакові події жовтня-грудня 2024 року
- 14 липня 2024: Помер Блідар Валерій Микитович
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 22 листопада 2023: Оголошено лауреатів відзнаки «Вікімеч» 2023 року
- 6 вересня 2023: Про увічнення в столиці пам’яті видатних буковинців
- 1 грудня 2022: Пішов у вічність видатний музикант Анатолій Молотай
- 6 листопада 2022: Відбулося перше засідання в форматі «Київська ініціатива» за участю радників глав держав та урядів країн Східної Європи та Балтії
- 12 жовтня 2022: У Києві вдруге вручили «Вікімечі»
У четвер, 23-го травня, на екран кінотеатру «Жовтень» (Київ) вийде іспанська науково-фантастична стрічка «Космонавт».
Ідея знімати фільм з'явилася у жовтні 2008 року. Іспанська творча група «Riot Cinema Collective» на чолі з режисером Ніколасом Алькалою вирішила спершу зняти короткометражку, але пізніше розгорнули кампанію зі збору коштів на фінансування повнометражного фільму. Співпродюсерами цієї картини є понад… 5000 людей, адже за модель фінансування для фільму було обрано краудфандинг. Мінімальний внесок становив 2 євро. Кожен, хто зробив внесок, отримував статус співпродюсера фільму, згадку у титрах і сувенір на пам'ять.
Бюджет фільму становить 860 000 євро, і зараз він профінансований на 482 000 євро. Частину цієї суми — 131 000 євро — було зібрано зусиллями 600 людей за три дні. Хоча профінансовано лише половину планованого бюджету, творча група «Космонавта», як і чимало експертів, вірять, що краудфандинг є вдалою альтернативою традиційному способу фінасування фільму за рахунок одного-двох великих джерел коштів.
У фільмі розповідається про секретну радянську космічну місію, метою якої було досягти Місяця. На Землі повернення космонавта Стаса чекали його найкращий друг Андрій (керівник місії), а також Юлія, дівчина, у яку і Стас, і Андрій були давно закохані. Однак, повернувшись на Землю Стас виявляє, що на планеті нікого немає… Автори фільму намагалися ретельно відтворити епоху космічних перегонів між СРСР та США, водночас створивши поетичну історія про спогади, кохання та життєвий вибір.
-
Стас у космічному кораблі
-
Мрії Стаса
У головних ролях знялися: Катрін Де Кандоул («Люди Ікс: Перший клас», «Кохання і кухня»), Леон Окенден («Червоні хвости», «Страх»), Макс Роттслі («Хранитель часу», «Зелені пальці»).
Протягом травня-червня 2013 року відбудуться публічні покази щонайменше у 19-ти містах 9-ти країн світу: в Іспанії, Італії, Франції, Великобританії, Україні, Росії, США, Канаді й Еквадорі. В Україні покази ексклюзивно здійснюватиме кінотеатр «Жовтень». Під час презентації фільму глядачі побачать відеозвернення режисера стрічки, а також дізнаються про інші краудфандингові культурні проекти в Україні від їхніх ініціаторів. Після показу у конференц-залі кінотеатру відбудеться обговорення фільму та Skype-конференція із його авторами.
Фільм випущено під ліцензією Creative Commons Attribution NonCommercial NoDerivatives 3.0, при тому значна частина матеріалів фільму поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution NonCommercial Share-Alike 3.0[1]. Обидві ліцензії дозволяють вільно розповсюджувати фільм в некомерційних цілях. Нагадаємо, що під подібною ліцензією публікується Вікіпедія, яка, окрім того, дозволяє ще й комерційне використання. Проте у кіноіндустрії випадки розповсюдження фільмів за ліцензіями Creative Commons поодинокі. Варто згадати художній фільм «Nasty Old People», документальні фільми «RIP: A Remix Manifesto» та «Good Copy Bad Copy», російську короткометражку «Ты забыл, во что мы играли». Показ фільму під вільною некомерційною ліцензією Creative Commons в кінотеатрах України — безумовно непересічна подія.
Примітки
[ред.]Джерела
[ред.]