«Пані Валентино, пам'ятайте про те, що ваші земляки бачили, яке питання ви ставили на голосування»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 березня 2014

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, дав інтев'ю для українських журналістів, серед яких був кореспондент Вікіновин. Серед іншого він розповів, що під час Зимових параолімпійських ігор у Сочі мав випадкову зустріч з пані Валентиною Матвієнко, голови Ради Федерації РФ, яка законодавчо підтримала звернення президента Росії про введення військ на територію України і висловив їй своє обурення:

« Пані Валентино, пам'ятайте про те, що ваші земляки бачили, яке питання ви ставили на голосування і звернув її увагу на рішення української збірної, щоб вона пам’ятала звідки вона і яке рішення вона ставила на голосування по відношенню до рідної землі. Отак ми виступаємо, отак перемагаємо і будемо перемагати в ім’я України: єдиної, нерушимої, суверенної. Слава Україні! »

Валентина Матвієнко народилась у місті Шепетівці і до 18 років жила в Україні, навчалась у Черкаському медичному училищі. Також до земляків-черкащан, які перебувають на державній службі Росії і підтримали військову інтервенцію в Україну звернувся Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату):

« Історія цінує тих людей, які незалежно від обставин, місця проживання та громадянства завжди пам'ятають звідки вони походять, де їх батьківщина, де вкорінений їх пуп. Однак за всю свою історію Україна знала багато випадків зрад. Нікуди не поділися зрадники і в наш час. Розумію - гроші, слава, вплив, влада, а совість де? Де проявлена совість до свого народу? »
« Мені соромно за вас, Валентина Матвієнко, я ж з вами зустрічався, коли ви приїжджали до Черкас... Прикро за ваших родичів, які ще живуть у Черкасах. Тут ваша школа, медучилище, повітря дніпровське - ви ж виросли на цьому, то як же змогли так підло вчинити по відношенню до свого народу, закликаючи того бандита Путіна (його не можна інакше назвати) посилати сюди, на ваших земляків, війська? »


Примітки[ред.]