Делегація Росії влаштувала демарш на засіданні Генасамблеї ООН
26 вересня 2013
- 11 грудня 2024: Журналістське розслідування розкриває вплив Росії на інфлюенсерів для просування Келіна Джорджеску на президентських виборах.
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 6 січня 2023: Франція першою надасть Україні західну бронетехніку
- 18 червня 2022: Як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій
- 8 липня 2017: Москва і Тбілісі обмінюються різкими випадами
- 22 лютого 2015: У Києві відбувся Марш гідності на честь героїв Небесної сотні
- 27 січня 2014: Грузинська Вікіпедія солідарна з українцями
- 27 вересня 2013: Делегація Росії влаштувала демарш на засіданні Генасамблеї ООН
- 11 грудня 2024: Журналістське розслідування розкриває вплив Росії на інфлюенсерів для просування Келіна Джорджеску на президентських виборах.
- 30 серпня 2023: Папа Франциск заговорив про «спадок великої імперії» - Росії
- 24 травня 2023: Росіяни готують альтернативну Вікіпедію?
- 18 червня 2022: Як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій
- 30 червня 2017: Скільки людей житиме на Землі через 33 роки?
- 15 червня 2017: Україну обрали непостійним членом Ради Безпеки
- 24 лютого 2015: Глави МЗС «нормандської четвірки» обговорять ситуацію в Україні
- 27 вересня 2013: Делегація Росії влаштувала демарш на засіданні Генасамблеї ООН
Російська делегація залишила залу засідань Генеральної асамблеї ООН під час виступу президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. За словами представника російського МЗС, це зроблено на знак незгоди з деякими тезами виступу грузинського лідера.
Делегація запротестувала після того, як Саакашвілі у своїй промові почав гостро критикувати російську владу та її політику на пострадянському просторі.
Посол Росії в ООН Віталій Чуркін пізніше заявив, що грузинський президент повинен «перевірити своє психічне здоров’я», і назвав виступ Саакашвілі «не просто русофобським, але й неправославним».
Під час свого виступу Саакашвілі зокрема зазначив, що пишається підсумками свого президентства. Він також висловив сумніви щодо того, що грузинсько-російські відносини налагодяться після приходу нової влади.
Окрім того, грузинський президент заявив, що Володимир Путін «через кілька років зникне з російської політики»:
« | Ніхто не знає, буде цей процес мирним чи насильницьким, чи буде його послідовник націоналістом чи лібералом (а може і тим, і іншим), але важливо те, що Росія після цього вже не буде імперією – вона буде нормальною державою | » |
Як повідомлялось, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.
Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.
Джерела
[ред.]
Ця публікація належить сайту Українського тижня матеріали із публікації «[{{{url}}} {{{title}}}]», опубліковані на сайті Тиждень.ua та використані на умовах ліцензії Creative Commons (CC-BY-2.5). |