Жертви на Грушевського: у протистояннях гинуть мітингарі
22 січня 2014
- 30 листопада 2020: День Гідності та Свободи в Україні
- 10 листопада 2017: Україна відзначає третю річницю Революції гідності
- 16 жовтня 2017: Взято під варту активіста Запорізького Майдана Артюшенко Ігора Андрійовича
- 4 вересня 2017: Ікони Революції знищено, Sociopath обіцяє їх відновити
- 30 червня 2017: Щоденні концерти на Майдані Незалежності
- 3 березня 2016: Порошенко просить Кличка виділити землю для Музею Революції гідності
- 21 лютого 2016: Другі роковини розстрілу Майдану і Третій Майдан?
- 20 лютого 2015: У Києві вшанували загиблих героїв Небесної сотні
- 16 квітня 2015: Біля власного будинку застрелений Олесь Бузина
- 17 жовтня 2014: Вбивство отрутою в метро (квітень 2014)
- 22 січня 2014: Жертви на Грушевського: у протистояннях гинуть мітингарі
- 22 січня 2014: Активіст Юрій Вербицький знайдений мертвим
- 10 червня 2013: У Пакистані в результаті нападу на автоколону НАТО загинули четверо людей
- 3 червня 2013: Працівника вбито в шахті Lonmin в Південній Африці
- 14 грудня 2012: У початковій школі США загинуло 27 осіб, у тому числі 20 дітей
- 21 липня 2012: Теракт на російській залізниці: 26 загиблих і майже 100 поранених
Вранішні сутички третього дня протистояння євромайданівців з «Беркутом» призвели до жертв у лавах мітингарів. Інформація про загибель людини надійшла зі штабу Майдану близько 4 години ранку. У заяві повідомлялося, що напередодні вдень помер 22-річний учасник акцій протесту, котрий впав з колонади стадіону «Динамо». Під час штурму бійцями «Беркуту» двоє протестуючих залишилися на колонаді й впали на землю з 13-метрової висоти. повідомлялося про дві смерті, однак пізніше у ЗМІ з'явилася інформація, що один з мітингарів перебуває у лікарні у тяжкому стані.
Другою жертвою сутичок на вулиці Грушевського став житель Дніпропетровської області Сергія Нігоян: 20-річний юнак загинув від вогнепальних поранень у шию і голову, інші джерела також повідомляли про 4 поранення. Медики намагалися врятувати хлопця, однак він помер, не прийшовши до тями.
Близько 9-ї години ранку стало відомо про загибель від вогнепальних поранень ще одної особи. Генеральна прокуратура України повідомила про труп людини у приміщенні бібліотеки НАНУ: чоловік мав два поранення у голову й груди. За фактом загибелі людей ГПУ порушило кримінальні справи.
Лікарі майдану повідомили про смерть ще 2 активістів, котрим через масований наступ беркутівців вчасно не змогли надати допомогу. За словами координатора медичної служби Майдану Олега Мусія 4 з 5 загиблих мітингарів загинули від вогнепальних поранень: у тілах одного з них виявлена куля зі снайперськох гвинтівки СВД, у іншого — кулю від пістолета, можливо Макарова. У МВС категорично заперечують застосування вогнепальної зброї проти учасників євромайдану.
Надвечір у лісі, де напередодні було знайдено викраденого активіста Ігора Луценко, було виявлено два трупи зі слідами катувань. В одному з загиблих було впізнано викраденого разом з Луценком Юрія Вербицького. Щодо Вербицького Луценко раніше повідомляв, що стан Вербицького може бути серйознішим, ніж його, оскільки з тим поводилися жорстокіше.
Загибель активістів євромайдану не залишилася поза увагою міжнародної спільноти. Уряди держав Європейського союзу та США різко засудили застосування сили українськими правоохоронцями. У свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров, заявив, що загиблі самі винні у власній смерті, та звернувся з вимогою до МВС надати матеріальну допомогу постраждалим у сутичках співробітникам відомства. У Львові через загибель людей на барикадах 23 січня оголошено днем жалоби.
Джерела
[ред.]- «ВІДОМО ІМ'Я ЛЮДИНИ, ЯКУ ЗАСТРЕЛИЛИ НА ГРУШЕВСЬКОГО».
- «З'явилась перша жертва протистояння на Грушевського».
- «У Пшонки підтвердили загибель двох людей на Грушевського».
- «У загиблому в Бориспільському районі впізнали викраденого разом із Луценком активіста».
- «Медична служба Майдану: У сутичках загинуло п'ятеро протестувальників».