За критику СМЕРШу в Росії хочуть саджати до в'язниці
- 30 серпня 2023: Папа Франциск заговорив про «спадок великої імперії» - Росії
- 24 травня 2023: Росіяни готують альтернативну Вікіпедію?
- 18 червня 2022: Як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій
- 24 лютого 2022: Путін розпочав війну проти України
- 19 липня 2021: Російські вікіновини поповнились сотнями тисяч статей News.ru
- 14 вересня 2020: Померла вдова Юрія Гагаріна
- 30 липня 2020: Затримання російських найманців «Вагнера» в Білорусі
- 8 вересня 2019: До України повернулися 35 в'язнів Кремля
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 6 січня 2023: Франція першою надасть Україні західну бронетехніку
- 18 червня 2022: Як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій
- 11 квітня 2022: ЄС визначив дату переговорів про членство з Туреччиною
- 14 лютого 2022: Сергій Притула в Чернігові: "Чи можна залишатись поза політикою?"
- 1 січня 2021: В Україну повернулися дві жінки та семеро дітей, які перебували в таборах для біженців на території Сирії
- 30 грудня 2019: В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи
- 8 вересня 2019: До України повернулися 35 в'язнів Кремля
24 червня 2013
У Кримінальному кодексі Росії може з'явитися стаття, що передбачає покарання за критику діяльності військ антигітлерівської коаліції. Законопроект з такою ініціативою внесла у Держдуму голова комітету з безпеки Ірина Ярова (Єдина Росія).
Законопроект спрямований на боротьбу з посяганнями на історичну пам'ять щодо подій, які мали місце в період Другої світової війни, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на газету «Ведомости». Він передбачає покарання для тих, хто заперечує нюрнберзький вирок, діяльність армій антигітлерівської коаліції «за підтримання міжнародного миру і безпеки», поширює «завідомо неправдиві відомості щодо цієї діяльності, звинувачуючи у скоєнні військових злочинів, в тому числі зі штучним створенням доказів звинувачення».
Порушникам загрожують штрафи до 300 тис. рублів або до трьох років ув'язнення; при використанні службового становища або ЗМІ штраф зросте до 500 тис. рублів, а термін ув'язнення — до п'яти років.
Одним з приводів для появи проекту став скандал навколо публікації відомого політика, директора з гуманітарних проектів «Роснано» Леоніда Гозмана, в якій він порівняв радянську військову контррозвідку СМЕРШ з нацистськими підрозділами СС.
Як випливає з офіційного відгуку Верховного суду РФ на законопроект, ВС РФ його підтримує. У свою чергу Гозман заявив, що ініціатива депутатів забороняє шукати істину і знищить історичні дослідження. Він збирається порушити закон відразу після його прийняття.
Думку Гозмана поділяють і деякі експерти. За їхніми словами, формулювання, запропоновані в законі, занадто розпливчасті і дозволяють карати за критичні оцінки навіть таких дій учасників антигітлерівської коаліції як, наприклад, бомбардування Дрездена або Хіросіми.
Джерела
[ред.]- . «За критику СМЕРШу в Росії хочуть саджати до в’язниці». texty.org.ua,
- . «70 лет назад была создана советская контрразведка "Смерш"». ',
- . «"ОБД-Меморіал", база даних про радянських воїнів, загиблих під час війни з єврофашистами 1941-1945 рр, в т.ч. співробітників СМЕРШ». ',
- . «"Подвиг Народа", база даних про нагородження радянських воїнів, які брали участь у війні з єврофашистами 1941-1945 рр, в т.ч. співробітників СМЕРШ». ',
- Матеріали texty.org.ua можна поширювати згідно ліцензії Creative Commons з обов'язковим посиланням.