Збірна України з футболу у ювілейному матчі розгромила чорногорців
- 25 березня 2023: Гаррі Кейн став найкращим бомбардиром збірної Англії усіх часів
- 6 лютого 2023: Гаррі Кейн став найкращим бомбардиром «Тоттенгема» усіх часів
- 28 січня 2023: Топ найпопулярніших футбольних клубів Бразилії в 2022 році за переглядами у Вікіпедії
- 14 січня 2023: Топ найпопулярніших футбольних клубів Англії в 2022 році за переглядами у Вікіпедії
- 7 січня 2023: Найдорожчий гравець у світі – англієць Джуд Беллінгем із дортмундської «Боруссії»
- 8 грудня 2024: Новини від Буковинського земляцтва про знакові події жовтня-грудня 2024 року
- 19 листопада 2024: У Крижопільській громаді відбувся культурно-мистецький фестиваль на підтримку ЗСУ «Каша FEST»
- 2 листопада 2024: «Я вижив, бо був налаштований»: історія десантника, який рятував побратимів під ворожим вогнем
- 2 листопада 2024: «Доки я служив у піхоті — я був героєм, а зараз…»: історії бійців, які після поранень служать у ТЦК
- 14 липня 2024: Помер Блідар Валерій Микитович
- 20 грудня 2022: Підсумки Чемпіонату світу з футболу 2022: оновлена загальна турнірна таблиця фінальних турнірів чемпіонату світу (1930—2022)
- 18 грудня 2022: Підсумки Чемпіонату світу з футболу 2022: найбільше м’ячів на турнірі забили гравці «ПСЖ» та чемпіонату Англії
- 31 березня 2019: Результати відбіркових матчей до футбольного чемпіонату світу 2006
- 10 липня 2018: Українці обвалили рейтинг сторінки FIFA в Facebook
- 22 січня 2018: Німеччина стала 4-кратним чемпіоном світу з футболу
8 червня 2013
Вчора, 7 червня, збірна України з футболу провела свій ювілейний 200 матч, який був дуже важливий з огляду на потрапляння на чемпіонат світу 2014 року в Бразилії. Суперником українців була збірна Чорногорії, яка також проводила свій ювілейний 50 матч і до гри займала перше місце у групі.
Збірна України до матчу мала серйозні втрати: їй не могли допомогти відразу два центральних захисника — Євген Хачеріді, Олександр Кучер, через що пару Ярославу Ракицькому склав номінальний півзахисник Анатолій Тимощук. Крім того, травму зазнав і основний лівий захисник команди В'ячеслав Шевчук, замість якого на цій позиції змушений був грати ще один номінальний півзахисник — Олег Гусєв. Втрати були й на інших позиціях, проте Микола Морозюк, Денис Дедечко, Максим Коваль, які отримали травми перед матчем, та Тарас Степаненко, що має двоматчеву дискваліфікацію, наразі не є ключовими гравцями збірної та були безболісно замінені найближчим резервом. Єдиним виключенням став Марко Девич, який за словами Григорія Суркіса в цей день вирішив зіграти весілля і відбув зі штабу збірної[1]. У Чорногорії теж були проблеми: не могли допомогти своїй команді травмовані Стефан Савич і Никола Дринчич, а також дискваліфіковані Миодраг Джудович і Митар Новакович.
Перший тайм пройшов за рівної гри, на початку матчу чорногорці мали відкривати рахунок, проте Мирко Вучинич, вийшовши один-на-один з Андрієм П'ятовим, влучив у стійку. Українці відповіли виходом на ворота Андрія Ярмоленка, який завершився аналогічно. Головні моменти першого тайму сталися в кінцівці гри. Спочатку на рівному місці травму зазнав один з лідерів чорногорців Стеван Йоветич, який потягнув задню поверхню стегна і був замінений на Деяна Дам'яновича, а в компенсований час до першого тайму чорногорський гравець спровокував Романа Зозулю на відмашку, за яку українець побачив перед собою пряму червону картку.
У другому таймі українці не провели жодної заміни, вирішивши грати схемою 4-5-0 без номінального форварда, функції якого епізодично стали виконувати центральні півзахисники команди Денис Гармаш та Руслан Ротань. Саме перший на старті другого тайму вдало зіграв на добиванні після удару Ярмоленка та відкрив рахунок у грі. Цей гол, який став першим для Дениса в футболці збірної, зламав гру чорногорців, що у другому таймі перебудувались зі схеми 4-4-2 на атакувальну 4-2-3-1, в якій Дам'янович змістився на позицію під нападником, а попереду залишився Вучинич. Балканці після голу почали нервувати і перестали створювати гострі моменти. Єдиний небезпечний момент знову створив Мирко Вучинич, який цього разу переграв в очній дуелі П'ятова, проте арбітри зафіксували сумнівний офсайд. Нерви чорногорців призвели до того, що незабаром склади команди зрівнялись — другу жовту картку на 66 хвилині отримав півзахисник Владимир Волков.
Чим ближче було до кінця матчу, тим більше нервували чорногорці, які були менш фізично готові за українську команду, яка на контратаках швидко проводила небезпечні атаки. Одна з таких на 77 хвилині завершилася голом Євгена Коноплянки з пасу Ярмоленка. А вже за дві хвилини збірна Чорногорії отримала друге вилучення, яким був «нагороджений» Саво Павичевич. Цей подвійний удар змусив капітулювати балканців, які змирились з поразкою і відверто стали догравати матч. Українці ж навпаки, відчувши кураж, у кінцівці матчу влаштували погром супернику. Спочатку на 85 хвилині Артем Федецький майже з лінії воріт закрутив м'яч у ворота, а на 92 хвилині Роман Безус, який тільки-но вийшов на поле, слаломним проходом вийшов віч-на-віч з Младеном Божовичем і перекинув голкіпера, встановивши фінальний рахунок. Слід зазначити, що обидва ці голи також стали дебютними для футболістів, а поразка — найбільшою для Чорногорії в офіційних матчах, а також найбільшою домашньою поразкою збірної Чорногорії. Крім того, чорногорці повторили свій антирекорд взагалі. До того з рахунком 0:4 вони програвали лише одного разу — збірній Румунії в 2008 році, але та зустріч відбувалася в Бухаресті.
Збірна України ж вже всьоме здобуває перемогу з рахунком 4:0. До вчорашнього дня з таким рахунком українці закінчували матчі зі збірними: Андорри, Грузії, Коста-Рики, Саудівської Аравії, Литви та Естонії. Найбільші перемоги у своїй історії збірна України здобувала над збірними Азербайджану (2006) та Андорри (2009), обидва рази по 6:0.
Незважаючи на те, що забивали аж чотири футболіста, гравцем матчу за версію сайту football.ua та ряду інших проектів був визнаний Андрій Ярмоленко, який хоч і не забивав, але віддав дві результативні передачі та став одним з творців першого голу[2].
Ця перемога дозволила Україна вийти на друге місце за втраченими очками, обійшовши Чорногорців, а також відірватись від збірної Польщі, яка в паралельному матчі не змогла обіграти збірну Молдови (1-1).
Після матчу
[ред.]Бранко Брнович:
« | Несподівано важка поразка. Гра була до першого гола і, на жаль, нам не вдалося відкрити рахунок. На другий тайм ми вийшли трохи розслабленими, адже грали в більшості. Після першого гола було пізно - ми вже сиділи по вуха в калюжі | » |
Михайло Фоменко:
« | Складно було піти на перерву з отриманим на 45-й хвилині видаленням. Може, добре, що це сталося перед самою перервою: був час поговорити з хлопцями, перебудувати їх дії і трохи тактику. Нам вдалося перебудуватися і це принесло результат | » |
Протокол
[ред.]Відбірний матч чемпіонату світу-2014
7 червня. Подгориця. Міський стадіон. 15 000 глядачів
Чорногорія — Україна — 0:4
Голи: Гармаш 52, Коноплянка 77, Федецький 85, Безус 90+4
Чорногорія: М. Божович — С. Павичевич, Кечоєвич, Баша, В. Божович (Делибашич 63) — Касалиця (Бечирай 75), Зверотич, М. Пекович, В. Волков — Вучинич (к), Йоветич (Дам'янович 43)
Тренер — Бранко Брнович
Україна: П'ятов — Федецький, Тимощук (к), Ракицький, О. Гусєв — Ротань (Безус 90+1), Едмар — Ярмоленко (Ковпак 90+2), Гармаш (С. Кравченко 69), Коноплянка — Зозуля
Тренер — Михайло Фоменко
Судді: Грефе — Шіффнер, Клеве (всі — Німеччина)
Попередження: В. Волков 6, С. Павичевич 40, Вл. Божович 45+1, Дем'янович 53 — Ротань 19, Федецький 45
Вилучення: Зозуля 45+1
На 6-й хвилині попереджено, на 66-й вилучено Волкова
На 40-й хвилині попереджено, на 79-й вилучено Павичевича
Таблиця
[ред.]Місце Збірна Очок (ігор)
- Чорногорія 14 (7)
- Англія 12 (6)
- Україна 11 (6)
- Польща 9 (6)
- Молдова 5 (7)
- Сан-Марино 0 (6)
Примітки
[ред.]Див. також
[ред.]- Збірна України з футболу здобула першу перемогу у відборі на ЧС-2014
- Збірна України з футболу перемогла збірну Молдови у відборі на ЧС-2014
Джерела
[ред.]