Набирає обертів кампанія за усунення Дмитра Табачника з посади міністра освіти
16 березня 2010
Призначення Дмитра Табачника на посаду Міністра освіти та науки викликало неоднозначну реакцію як серед представників опозиції, так і серед громадськості у декількох регіонах України. На знак протесту проти призначення Дмитра Табачника, відомого своїми контроверсійними заявами, відразу пішли з посади заступників Міністра освіти Олександр Гребельник та Павло Полянський. Зразу після призначення Табачника у Верховній Раді був зареєстрований законопроект за усунення його з посади за "антиукраїнську діяльність". Декілька міських та обласних рад країни виступили із зверненням до Президента України з проханням звільнити Дмитра Табачника. Низка студентських об'єднань України — від Львова, Тернополя до Донецька та Херсона оголосили про початок кампанії за усунення Дмитра Табачника, якого вони звинувачують в українофобії.
Дмитро Табачник є одним з найвідомих та доволі контроверсійних проросійських політиків України. Перебуваючи в опозиції від початку Помаранчевої революції Дмитро Табачник піддавав різкій критиці політику тодішнього президента Віктора Ющенко і у своїх статтях порівнював його ідеологію та адміністрацію з фашистською. Найбільше обурення викликали статті Табачника в яких він наголошував на окремішності галичан від українського народу, що були розцінені багатьма, як ксенофобські. Також неоднозначно була сприйнята попередня діяльність Табачника в адміністрації колишнього президента Кучми, де за його власним визнанням він підробляв результати соціологічних опитувань. Подібні звинувачення лунали і після участі Дмитра Табачника у програмі «Великі Українці», де його також звинувачували у підтасовуванні результатів голосування за Ярослава Мудрого.
Фракція БЮТ у Верховній Раді розцінила призначення Дмитра Табачника, як "зневагу до української держави" та у своїй заяві 15 березня вимагала розглянути питання про відставку міністра. До заяв БЮТ про відставку Табачника також приєдналася інша депутатська група «За Україну!». Представники опозиції піддвавли критиці нову адміністрацію Президента України, яка на їх думку, почала свою діяльність з призначення антиукраїнських діячів на ключові посади в уряді України.
Призначення Дмитра Табачника на посаду Міністра освіти та науки стало однією з найрезонантніших подій в українській політиці останнього часу. Вступ нового міністра на посаду супроводжувався в Криму спаленням активістами ПСПУ підручників з української історії, на що львівські студенти відповіли здачею радянських підручників до мукулатури. В Адміністрації Президента відбулася зустріч між Віктором Януковичем та Дмитром Табачником, після котрої новий міністр заявив, що на своїй посаді виконуватимиме накази президента і не керуватиметься власними уподобаннями. Заяви з Адміністрації президента очевидно не змінили наміру продовжувати акції протесту в декількох містах України проти призначення Дмитра Табачника. Також на своїх засіданнях низка міських та обласних рад мала намір розглянути це питання та виступити з відповідними заявами.
Джерела
[ред.]- {{{автор}}}. «БЮТ вимагає розглянути в Раді питання про відставку Табачника». «Кореспондент», 16 березня 2010
- {{{автор}}}. «Від Тернополя до Донецька: кількість незгідних з призначенням Табачника зростає». «Кореспондент», 15 березня 2010
- {{{автор}}}. «Заступник міністра освіти подав у відставку». «Кореспондент», 14 березня 2010