Тривають протести Жовтих жилетів
9 грудня 2018
- 11 грудня 2024: Журналістське розслідування розкриває вплив Росії на інфлюенсерів для просування Келіна Джорджеску на президентських виборах.
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 6 січня 2023: Франція першою надасть Україні західну бронетехніку
- 18 червня 2022: Як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій
- 11 квітня 2022: ЄС визначив дату переговорів про членство з Туреччиною
- 11 квітня 2022: ЄС визначив дату переговорів про членство з Туреччиною
- 9 грудня 2018: Тривають протести Жовтих жилетів
- 24 серпня 2018: У Києві розпочалась робота восьмої Вікіконференції
- 25 серпня 2017: У Херсоні розпочалася Вікіконференція
- 25 серпня 2017: Азов: Донецький аеропорт втрачено
- 6 січня 2023: Франція першою надасть Україні західну бронетехніку
- 18 грудня 2022: Підсумки Чемпіонату світу з футболу 2022: найбільше м’ячів на турнірі забили гравці «ПСЖ» та чемпіонату Англії
- 9 грудня 2018: Тривають протести Жовтих жилетів
- 24 лютого 2015: Глави МЗС «нормандської четвірки» обговорять ситуацію в Україні
- 12 лютого 2015: У Мінську запланували ще одну спробу припинити вогонь
Попри те, що французький уряд пішов на поступки та погодився ввести мораторій на підвищення цін на пальне протести "Жовтих жилетів" не лише не вщухають, а й набирають обертів.
Протести у Франції
[ред.]В суботу 8 грудня в Парижі у протестах взяли участь близько 8 000 тисяч осіб. В ході протестів вони трощили вітрини, розбивали припарковані автомобілі, грабували крамниці. Відбувся ряд сутичок з поліцейськими. В ході протестів було поранено 135 осіб (з них 7 правохоронців). Затримано - 1385 протестувальників[1].
Загалом у Франції, протягом вихідних до протестів долучилось близько 125 000 протестувальників, для забезпечення громадського порядку було залучено 89 000 правоохоронців [2].
Протести в Бельгії та Нідерландах
[ред.]8 грудня близько 500 людей, одягнених у жовті жилети, вийшли на акцію протесту в Брюсселі. Вони прямували у бік європейського кварталу, де розташовані головні інституції Європейського союзу. Проте підхід до нього заблокували правоохоронці. Вони кидали в поліцію пляшки, дорожні знаки та інші предмети. Поліція у відповідь застосувала сльозогінний газ. Було затримано близько 100 осіб[3].
Малочисельні акції відбулися також в Гаазі, Роттердамі, Амстердамі, Маастрихті, Ейндховені й Алкмарі.
Вимоги
[ред.]В соціальних мережах було оприлюднено маніфест руху, який містить вимоги в чотирьох галузях[4]. Однак, зважаючи, що у руху немає єдиних представників його не можна вважати офіційним.
У сфері економіки і праці
[ред.]- Скликати всенародне зібрання для реформи оподаткування. Законодавчо заборонити податки, що перевищують 25% статків громадянина.
- Негайно підвищити на 40% мінімальну зарплату, пенсії та прожитковий мінімум.
- Негайно створити нові робочі місця у сфері охорони здоров'я, освіти, громадського транспорту, правопорядку тощо, щоб забезпечити належне функціонування інфраструктури держави.
- Негайно розпочати будівництво п'яти мільйонів одиниць доступного житла, забезпечивши в такий спосіб зниження вартості оренди, іпотеки та створення робочих місць у сфері будівництва. Суворо карати мерії та обладміністрації, які залишають бездомних просто неба.
- Зменшити розміри банків і зруйнувати банківські монополії, захистивши фінансовий сектор від кризи.
- Заборонити банкам із вкладниками займатися біржовими спекуляціями. Заборонити рятувати неліквідні банки за гроші платників податків.
- Анулювати внутрішній борг як фікцію.
У сфері політики
[ред.]- За народної підтримки переписати конституцію в інтересах повновладдя народу. Узаконити загальні референдуми за народною ініціативою.
- Заборонити лобіювання та схеми впливу. Заборонити особам із судимістю довічно обіймати виборні посади.
- Заборонити обіймати кілька виборних посад за сумісництвом.
- Фрекзит. Вийти з ЄС, повернути Франції політичний, фінансовий та економічний суверенітет. Відновити циркуляцію власної валюти.
- Припинити практику втечі від податків. Повернути €80 млрд, які 40 найбільших компаній заборгували державі.
- Негайно припинити подальшу приватизацію та повернути у власність держави вже приватизоване майно: аеропорти, залізниці та автостради, паркінги...
- Негайно прибрати з доріг радари і камери. Вони неефективні в запобіганні дорожнім пригодам і є не чим іншим, як завуальованим податком.
Національна система освіти – усунути ідеологію з освіти і критично переглянути деструктивні і дискредитовані методики навчання.
- У сфері юстиції – збільшити бюджет учетверо. Прописати в законах максимально дозволений час очікування на юридичні процедури. Спростити судову систему. Зробити правосуддя безкоштовним і загальнодоступним.
- ЗМІ. Зруйнувати медійні монополії, викорінити кумівство між ЗМІ і політиками. Зробити ЗМІ загальнодоступними і гарантувати різноманітність думки. Заборонити редакторську пропаганду. Припинити субсидії ЗМІ. Припинити податкові поблажки журналістам.
- Гарантувати громадянські свободи. Передбачити в конституції повну заборону на втручання держави у справи освіти, охорони здоров'я та інституту сім'ї.
Навколишнє середовище і здоров'я
[ред.]- Законом зобов'язати виробників техніки продовжити термін придатності до 10 років щонайменше. Зобов'язати їх мати в наявності запчастини.
- Якомога швидше заборонити виробництво та обіг пластикової тари та іншої упаковки, що засмічує навколишнє середовище.
- Обмежити вплив фармацевтичних компаній на систему охорони здоров'я. Провести всенародний з'їзд із реформи охорони здоров'я.
- Сільське господарство. Заборонити ГМО, пестициди, які призводять до розвитку ракових захворювань і патології ендокринної системи. Заборонити використання сільськогосподарських угідь без ротації посівів.
Заново провести індустріалізацію країни з метою відмови від імпорту, що завдає найбільшої шкоди екології.
Геополітика
[ред.]- Негайно вийти з НАТО. Законодавчо заборонити використання французьких військ в агресивних війнах.
- Відносини Франції та Африки. Припинити політику грабежу, припинити військове і політичне втручання. Повернути гроші і власність диктаторів, нажиті нечесним шляхом, народу Африки. Негайно повернути додому французькі війська. Покласти край колоніальній системі, що зобов'язує африканські країни зберігати валютні запаси в центробанку Франції, яка тримає Африку в злиднях. Вести переговори як рівні з рівними.
- Припинити потік іммігрантів, на прийняття та інтеграцію яких у Франції немає коштів.
- У зовнішній політиці – виняткова повага до міжнародного права і підписаних угод.
"Російський слід" в протестах
[ред.]8 грудня Служба Безпеки України на своїй сторінці у Facebook заявила, що до протестів можуть бути причетні ФСБ та ГРУ. СБ України наводить світлину із зображенням "жовтих жилетів" з прапором терористичної організації "ДНР", де ліворуч можна побачити Сорліна Фабріса - член "Міжнародного» аналітичного центру "Катехон", який діє під егідою спонсора "ДНР", московського православного олігарха Костянтина Малофеєва та очолюваного ним Фонду Святителя Василия Первозванного. Праворуч на фото - Ксав’є Моро. Фейковий "спостерігач" на псевдовиборах в ОРДЛО. Протягом 17 років проживає в РФ, громадянин РФ з 2013 року. Засновник "Європейського центру стратегічного аналізу. Функціонер ГО "Восток Франция - Солидарность Донбасс", яка підконтрольна російським спецслужбам. За інформацією СБУ вони обидва брали участь у військових діях на Донбасі.
За інформацією СБУ російські спецслужби мають організувати аналогічні провокації у Бельгії, Німеччині, Іспанії, Болгарії та інших європейських країнах[5].
Широкого поширення в соціальних мережах набуло відео де чутно як протестувальники спілкуються російською мовою[6].
За даними організації "Альянс із захисту демократії", близько 600 Twitter-акаунтів, які були спіймані на "пропаганді поглядів Кремля", перемкнули свою увагу на Францію, розширюючи використання хештег #giletsjaunes (в перекладі "жовті жилети")[7].
9 грудня Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив про початок розслідування втручання Кремля в масові акції протесту "жовтих жилетів"[8].
Примітки
[ред.]- ↑ Протести "жовтих жилетів" в Парижі: 1385 затриманих, 135 поранених
- ↑ Протести у Франції: як "жовті жилети" випробовують владу на міцність
- ↑ В Брюсселі "жовті жилети" зчепилися з поліцією, понад 100 затриманих
- ↑ La charte officielle des 25 revendications des Gilets Jaunes
- ↑ https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/2282891428607516
- ↑ https://twitter.com/Anakoyher/status/1071710402822721536
- ↑ France to Probe Possible Russian Influence on Yellow Vest Riots
- ↑ Спецслужби Франції почали розслідування про вплив Росії на протести "жовтих жилетів"