У Європарламенті пропонують застосувати санкції до Росії через її тиск на країни «Східного партнерства»
25 вересня 2013
- 11 грудня 2024: Журналістське розслідування розкриває вплив Росії на інфлюенсерів для просування Келіна Джорджеску на президентських виборах.
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 6 січня 2023: Франція першою надасть Україні західну бронетехніку
- 18 червня 2022: Як компанії зі Швейцарії, Італії та Німеччини допомагають РФ виробляти зброю в обхід санкцій
- 11 квітня 2022: ЄС визначив дату переговорів про членство з Туреччиною
- 14 лютого 2022: Сергій Притула в Чернігові: "Чи можна залишатись поза політикою?"
- 1 січня 2021: В Україну повернулися дві жінки та семеро дітей, які перебували в таборах для біженців на території Сирії
- 30 грудня 2019: В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи
- 8 вересня 2019: До України повернулися 35 в'язнів Кремля
- 25 квітня 2019: У Верховній раді проголосували за мовний закон
- 11 лютого 2019: У Києві та Одесі бажаючих підзаробити вивели на мітинг за неіснуючого кандидата
- 9 грудня 2018: Тривають протести Жовтих жилетів
- 27 серпня 2018: Віктор Медведчук керуватиме Музичною академією?
- 23 січня 2018: На сайті Білого дому з'явилася петиція про безвізовий режим з Україною
- 23 січня 2018: Суд забрав мандат у народного депутата "регіонала"
- 22 січня 2018: У Чернігові з нагоди Дня Соборності відбулась прес-конференція «Як об'єднати Україну»
- 2 грудня 2017: Сергій Лещенко зустрівся із чернігівцями
- 27 жовтня 2017: Каталонія проголосила незалежність
Комітет з питань закордонних справ Європарламенту підтримав проект запиту до Європейської Комісії про заходи у відповідь на тиск Росії на країни «Східного партнерства», підготовлений депутатом Яцеком Сарюш-Вольським (Група народних партій, Польща). Відповідне рішення схвалено 24 вересня на засіданні Комітету.
«Своїми діями щодо країн „Східного партнерства“ Росія ставить під питання політику Східного сусідства ЄС, яку ми повинні захищати, підтримуючи водночас повне суверенне право наших партнерів обирати асоціацію з ЄС», — йдеться у запиті.
Польський депутат наголосив, що ЄС має відповідати на ситуацію рішуче, схвалюючи аналогічні та симетричні дії.
У запиті депутати закликали Комісію розглянути можливість застосування низки заходів щодо Росії та країн «Східного партнерства».
На думку членів Комітету, заходи щодо Росії мають включати забезпечення повної відповідності діяльності російських компаній на території ЄС європейському законодавству, і передусім, компаній, що працюю в енергетичній сфері.
Крім того, депутати підтримали запровадження проти Росії обмежувальних заходів на імпорт російських товарів, а також візових обмежень проти громадян Росії, які б віддзеркалювали аналогічні рішення Росії щодо країн «Східного партнерства» (наприклад, обмеження на в'їзд до Росії для робітників з Молдови)
Для країн «Східного партнерства», на думку депутатів, Комісія мала б прискорити процес лібералізації візового режиму, відкрити односторонній доступ на ринок ЄС для товарів з цих країн, сприяти наданню фінансової допомоги, а також працювати над прискоренням їх енергетичної інтеграції до ринку Євросоюзу, в тому числі, підтримкою переговорів про можливі реверсні постачання енергоресурсів.
Як повідомлялось, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.
Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.
Джерела
[ред.]
Ця публікація належить сайту Українського тижня матеріали із публікації «[{{{url}}} {{{title}}}]», опубліковані на сайті Тиждень.ua та використані на умовах ліцензії Creative Commons (CC-BY-2.5). |