У Росії сімох активістів Greenpeace арештували на два місяці
26 вересня 2013
- 1 серпня 2022: Ірина Верещук відвідала гуртожиток Кременчуцького педагогічного коледжу (фоторепортаж)
- 31 серпня 2020: Міжнародна конференція «Місто як навчальна аудиторія» зібрала 40 спікерів з 11 країн світу
- 24 серпня 2018: У Києві розпочалась робота восьмої Вікіконференції
- 25 серпня 2017: У Херсоні розпочалася Вікіконференція
- 22 грудня 2014: В Україні формується Мережа за права дітей
- 25 червня 2014: ЦВК пікетуватимуть за збереження Біличанського лісу
- 23 квітня 2014: Самооборона вимагає відставки директора Чернігіського телебачення
- 27 березня 2014: Утилізація та люстрація
- 17 січня 2014: Президент України Віктор Янукович підписав закони про диктатуру
- 16 січня 2014: Кошти на лікування онкохворих зменшено у чотири рази, ніж в минулому році
- 16 січня 2014: ЄС опублікував текст угоди про асоціацію
- 12 січня 2014: Євромайдан оприлюднив люстраційний список
- 7 грудня 2013: В Києві стартує фестиваль американського кіно «Незалежність»
- 1 грудня 2013: Євромайдан переросте у єврореволюцію?
- 25 листопада 2013: Між донськими козаками та учасниками луганського євромайдану стався конфлікт
- 24 листопада 2013: 100 тисяч осіб взяли участь у мітингу на Європейській площі
- 23 листопада 2013: Хвиля євромайданів котиться Україною
- 22 листопада 2013: Євромайдан
Вже 7 активістів Greenpeace (двоє росіян і п'ятеро іноземців), що брали участь в акції біля платформи "Газпрому" в Печорському морі, заарештовані до 24 листопада. Про це повідомляє РІА "Новости".
Всього у "справі про піратство" проходять 30 осіб, вироки щодо яких мають бути згодом. У Слідчому комітеті заявили, що запобіжний захід фігурантам справи може бути пом'якшений ще до закінчення терміну арешту.
«Необхідно пояснити, що в подальшому, після встановлення ролі та провин кожного з нападаючих, рівня суспільної небезпеки скоєного, не виключено, що до завершення строку арешту слідство самостійно може прийняти рішення про зміну запобіжного заходу на більш м’який, не пов’язаний із позбавленням свободи», - заявив офіційний представник слідчого комітету РФ Владімір Маркін.
У свою чергу, захисники Greenpeace повідомили, що оскаржуватимуть всі рішення про арешт активістів.
Серед заарештованих опинився і російський фотограф Денис Синяков. Союз журналістів Росії звернувся до Генпрокуратури з проханням звільнити фотокореспондента.
Вдень 26 вересня російські фотокореспонденти та журналісти влаштували одиночні пікети біля будівлі Слідчого комітету РФ на підтримку Синякова.
Організація Greenpeace вже проводить там пікети з ранку.
Нагадаємо, 24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі.
Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
25 вересня президент РФ Владімір Путін заявив, що не вважає затриманих активістів Greenpeace піратами.
До цього Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.
Раніше ФСБ Росії не виключала, що затриманих на борту криголама Arctic Sunrise екологів звинуватять у тероризмі, оскільки, коли надувні човни грінпісівців наблизилися до платформи, газпромівці помітили на одному з них предмет, що нагадував вибуховий пристрій.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.
Всього прикордонники затримали 30 осіб, серед них є і громадянин України. Станом на 24 вересня, за даними українського МЗС, вийти на зв'язок з українцем не вдалося.
Джерела
[ред.]
Ця публікація належить сайту Українського тижня матеріали із публікації «[{{{url}}} {{{title}}}]», опубліковані на сайті Тиждень.ua та використані на умовах ліцензії Creative Commons (CC-BY-2.5). |