Перейти до вмісту

Мер французького села заявив, що швидше накладе на себе руки, ніж дасть притулок циганам

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

7 серпня 2013

Французькі цигани

Мер французького села Шаванн (департамент Шер) Поль Ренода пригрозив накласти на себе руки, якщо в його населеному пункті знову з'являться цигани. Причому він запевняє, що не є расистом.

Про це політик заявив 6 серпня газеті Le Parisien. Він наголосив, що готовий пожертвувати своїм життям заради благополуччя Франції і мешканців очолюваного ним села.

У липні у Шаванн приїхали кілька десятків ромських сімей і зупинилися на місцевому стадіоні. Як повідомлялося у ЗМІ, мер дозволив їм зробити зупинку в селі. Поява кочівників викликала невдоволення деяких місцевих жителів і вже через тиждень цигани покинули село.

29 липня в інтерв'ю місцевій радіостанції мер пригрозив поліції самогубством. Поліція навідала політика того самого дня і впевнилася, що з ним усе в порядку. Його доставили в лікарню на огляд, а правоохоронці конфіскували у нього мисливську рушницю.

Згодом Ренода стверджував, що дозволу розташовуватися в селі циганам не видавав, і страждав весь тиждень, поки вони перебували в селі. У Шаванні проживають близько 200 осіб.

У Франції налічується близько 400 тисяч циган, 95% яких мають французьке громадянство. Вони подорожують групами по країні та живуть у фургонах. За законом міська влада зобов'язана надавати їм місце для стоянок, проте цигани часто критикують владу за незручний вибір місця. Нагадаємо, що минулого року уряд Франції висловив Євросоюзу стурбованість у зв'язку зі зростанням кількості таборів циган-вихідців із Болгарії та Румунії на території країни.

Джерела

[ред.]