Перейти до вмісту

Прем'єр Литви: Тиск Кремля шкодить не лише українській економіці, а й російському бізнесу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 вересня 2013

Побоювання Росії щодо можливих несприятливих наслідків для торгівлі з Україною у випадку підписання останньою угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС не мають жодних підстав. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Українському тижню» заявив прем’єр-міністр Литви Альґірдас Буткявічюс.

«Кремль повинен поважати суверенний вибір Києва. Економічні погрози й тиск шкодять не лише українській економіці, а й самій Москві та її бізнес-операторам. Зрозуміло, що в інтересах усіх якомога швидше почати попереднє застосування Угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС. Переконаний, Росія теж зрозуміє: її побоювання щодо можливих несприятливих наслідків для торгівлі з Україною не мають жодних підстав», - заявив прем’єр Литви.

Буткявічюс переконаний, що саміт у листопаді – найкращий час для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Він зазначив, що учасники переговорного процесу від ЄС та України проробили величезну роботу. «Було узгоджено текст документа (на це пішло шість років), і спрямовано всі наші зусилля на кінцеву мету: підписання під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі Угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі. ЄС не має жодного «плану Б» (та він і не потрібен), і я щиро вірю, що кінець листопада – найкращий час для підписання угоди про асоціацію», - заявив глава литовського уряду.

Джерела[ред.]