Перейти до вмісту

Реакція України на події у Кенії лягла в основу резолюції підтриманої 37 країнами Європи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 січня у Страсбурзі на засіданні Ради Молоді Європейської Народної Партії (YEPP) абсолютною більшістю голосів 37 членів була ухвалена термінова резолюція по подіям у Кенії, запропонована українською організацією "Демократичний Альянс".

Молодь Європейської Народної Партії висловила велику стурбованість кровопролиттям та проявами насильства у Кенії після оголошення результатів Президентських виборів 29 грудня 2007 року. У резолюції наголошується на суттєвих ознаках фальсифікації під час голосування, виявлених спостерігачами від ЄС та нерівних умовах кандидатів під час передвиборчої компанії.

YEPP закликає Європейський Союз до формування єдиної міжнародної політики та політики безпеки, яка безпосередньо стосувалась б і криз на Африканському континенті. Також, наголошується на необхідності активно сприяти стабілізації ситуації у Кенії, підтримувати конструктивний діалог між ворогуючими сторонами, та відстоювати можливість формування Уряду національної єдності. До країн Європи спрямовано заклик надати гуманітарну та медичну допомогу населенню Кенії.

«На момент підготовки та подання цієї резолюції з боку ЄС ми мали лише лаконічну заяву Пана Хав’єра Солани, хоча ситуація в Кенії вимагає миттєвої реакції та дипломатичного і миротворчого втручання, адже кожну годину там гинуть люди, зараз ЄС підготував вже власний проект резолюції, багато позицій якої співпадають з нашою. Ми сподіваємось резолюції матимуть позитивний вплив на розвиток ситуації в Кенії хоча безперечно основне тепер це практично реалізувати закладені в цих документах положення», - заявив член робочої групи YEPP по підготовці резолюції, Міжнародний Секретар Демократичного Альянсу Анатолій Король.

Нагадаємо що сутички між прибічниками двох кандидатів на Президентські вибори почались після оголошення діючого президента переможцем. Під час сутичок вже більше 600 людей загинули – 50 дітей та жінок були спалені у церкві, сховавшись від агресії прибічників опозиції.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс