Відмінності між версіями «Над Японією нависла загроза другого Чорнобиля»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
У першому блоку АЕС "Фукусіма-1" виявили радіоактивний цезій. Як вважають фахівці, розплавилися металеві оболонки, що захищали стрижні реактора, тобто температура всередині реактора може досягати 1200 градусів. Поява цезію свідчить про розпад урану. При цьому фахівці вважають, що основна частина палива як і раніше залишається в реакторі.
 
'''109:37''' на японській АЕС «Фукусіма-1» стався вибух і викид білого диму.
За повідомленнями, що надходять, поранено кілька людей. Інцидент стався на першому реакторі АЕС близько 1615:0037 за місцевим часом.
Раніше в цілях запобігання руйнування оболонки реактора, було проведено скидання в атмосферу частини радіоактивної пари. Потім у контури охолодження реактора почали закачувати пожежними насосами морську воду.
 
«''Ядерний реактор захищений металевим контейнером. Ми вирішили заповнити контейнер морською водою, щоб охолодити реактор''», - сказав Юкіо Едано, Генеральний секретар уряду Японії. Він зазначив, що для заповнення контейнера навколо реактора знадобиться близько десяти годин, а для повного охолодження – десять днів.
Тако ж генсек додав, що в другій половині дня рівень радіації в повітрі після вибуху атомної електростанції «Футусіма-1» знизився і зараз не перевищений. Він повідомив, що ранковий вибух стався не в реакторі: вибухнула зовнішня оболонка блоку з цементу і залізобетону.
Між тим евакуація жителів у районах двох АЕС (Фукусіма-1 і Фукусіма-2, розташованих в 12 километрах одна від одної) все ще триває. Зона евакуації вже двічі за добу збільшувалася: спочатку з трьох до десяти кілометрів, а потім - до 20 км.
Анонімний користувач

Навігаційне меню