Останній рейс: у Луганську сепаратисти збили військовий літак, загинуло 49 осіб: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Вилучено вміст Додано вміст
м Тарас Самборський перейменував сторінку з Останній рейс: у Луганську сепаратисти збили військовий літак, загинули осіб на [[Останній р...
Dexbot (обговорення | внесок)
м Bot: removing existed iw links in Wikidata
 
Рядок 22: Рядок 22:
[[Категорія:Антитерористична операція]]
[[Категорія:Антитерористична операція]]
[[Категорія:Авіакатастрофи]]
[[Категорія:Авіакатастрофи]]

[[ru:На борту сбитого сбитого сепаратистами в Луганске Ил-76 находились 49 человек]]

Поточна версія на 00:04, 2 вересня 2014

14 червня 2014

У ніч з 13 на 14 червня в аеропорту «Луганськ» озброєні сепаратисти пострілами з великокаліберного кулемету та ПЗРК збили військово-транспортний літак Іл-76 з 49 військовослужбовцями на борту. Усі 49 чоловік (9 членів екіпажу та 40 десантників) загинули під час заходження літака на посадку. За повідомленнями Міністерства оборони України літак мав доправити до луганського аеропорту військових для здійснення ротації, а також доставити техніку, спорядження та продовольство. За інформацією військового журналіста Дмитра Тимчука у місці засідки терористів було знайдено 3 пускові труби від комплексу «Ігла».

Відповідальність за збиття літака взяли на себе ополченці ЛНР, про що повідомили у прес-службі самопроголошеної республіки. Причиною знищення літака з екіпажем та пасажирами представниця прес-служби ЛНР Оксана Чигрина назвала порушення наказу Валерія Болотова про заборону повітряних польотів над Луганськом.

У зв'язку з катастрофою Президент України Петро Порошенко оголосив 15 червня днем жалоби за загиблими військовослужбовцями. Занепокоєння з приводу знищення літака висловив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, зазначивши, що терористи таким шляхом не зможуть нічого досягти, та повідомив, що Петро Порошенко може розраховувати на підтримку Ради Європи у вирішенні конфлікту. Крім того, Німецька хвиля повідомила, що у Раді Європи збираються переглянути власну політику нейтралітету щодо кризи у східній Україні. Співчуття загиблим висловили також посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та президент Франції Франсуа Олланд.

Військовою прокуратурою Південного регіону було порушено кримінальне провадження за частиною 3 статті 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людей та заподіяння значної майнової шкоди). Президент Петро Порошенко зазначив, що українська влада зробить все можливе, щоб покарати винних у трагедії.


Джерела[ред.]