Відмінності між версіями «Друга всеукраїнська (не)конференція EdCamp пройшла у Харкові»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
вікіфікація
(Створена сторінка: {{дата|10 квітня 2016}} {{Тема|Освіта|Харків|Україна}} 9-10 квітня у Харкові пройшла...)
 
м (вікіфікація)
9-10 квітня у [[:w:Харків|Харкові]] пройшла друга освітня (не)конференція EdCamp.
 
EdCamp  — це нова форма проведення конференцій вчителів. Започаткована у 2011 році у США. Сама назва (не)конференція означає новий формат зустрічей, де основна увага приділяється тіснішому спілкуванню учасників, інтерактивному обміну досвідом. Кожен день розпочинався із спідгікінга.
 
Всі учасники розбивалися на групи по 5-10 чоловік. А тим часом спікери ставали в коло по периметру великого залу. Потім за годину кожна група мала по колу обійти всіх спікерів, по черзі переходячи від одного до другого. В цей час кожен спікер, залишаючись на своєму місці, мав швидко і коротко за 2 хвилини розповісти про себе і свою доповідь. Таким чином кожен слухач (а часто і активний учасник!) мав уявлення про всі виступи і всіх спікерів і заодно міг виділити для себе найцікавіших і піти туди, де йому найбільше сподобалося.
 
Перша національна (не)конференція EdCamp Ukraine відбулася у Харкові у червні 2015 року. За підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні та низки організацій-партнерів регіональні (не)Конференції EdCamp’иEdCamp'и проводилися в Україні 11 разів. Піком і певним завершальним етапом був цей захід у Харкові.
 
Цьогорічний всеукраїнський EdCamp прийняв Єврейський культурний центр "«Бей Дан"». Вражає кількість учасників - — 504. Експертів з різних країн теж чимало - — 80. 60 одночасних паралельних сесій! Це число дійсно, вражає!
 
Представники ГО "«Вікімедіа Україна"» Сергій Петров з Харкова та Микола Приходько презентували освітню програму Вікіпедії. Вони розповіли основні засади Вікіпедії і розповіли про наявні освітні проекти в Україні (в нашій державі близько 11 освітніх закладів залучилися до цієї програми). Та поділилися досвідом про ті освітні проекти, які вони реалізували - — Сергій про фотоконкурс у Харкові, Микола про ВікіСтудію у Чернігові. Так, під час фотоконкурсу студенти завантажили близько 2000 фотографій до Вікіпедії, проілюструвавши 50 населених пунктів України (переважно Харківщини). У Чернігові вікістудійці (це переважно студенти історичного інституту) написали близько 200 статей.
 
Після офіційної програми, а також у перервах між виступами експертів та учительських паралелей, була змога поспілкуватися індивідуально. Так, була зацікавленість у співпраці з ГО "«Вікімедіа Україна"» з боку Малої академії наук України та швейцарсько-українського проекту підтримки децентралізації DESPRO.
 
Як зазначив Олександр Елькін (організатор, ведучий та ідейний натхненник EdCamp’уEdCamp'у), родзинка цієї зустрічі  — ефект довгого хвоста  — налагодження співпраці і реалізація проектів вже після проведення конференції завдяки контактам, отриманим під час обговорень і обміном досвідом.
1516

редагувань

Навігаційне меню