Відмінності між версіями «Ірак вимагає негайного виводу турецьких військ з країни»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
(Нова сторінка: {{date|29 лютого 2008}} Уряд Іраку зажадав негайного виводу турецьких військ з країни. Речник уряду,...)
 
{{dateдата|29 лютого 2008}}
 
Уряд Іраку зажадав негайного виводу турецьких військ з країни. Речник уряду, Алі Аль-ДабакДаббаґ наголосив, що п'ятиденне вторгнення турецьких військ ставить під загрозу розвиток двосторонніх відносин. Рада міністрів країни у розповсюдженій заяві стверджувала, що турецькі війська порушувалипродовжували порушувати суверенітет країни, під час вторгнення у курдські регіони північного Іраку.
 
Представник уряду Іраку також заявив, що уряд засуджує одностороннє вторгнення турецьких військ, оскільки воно ставить під загрозу розвиток двосторонніх відносин між двома країнами. Турецькі військві підрозділи перейшли кордон з Іраком в намаганні придушити повстання бойовиків з Робочої Партії Курдистану. Прихильники цієї партії прагнуть здобути автономію для курдів в Туреччині і використовували бази усередині Іраку, для організації нападів на турецькі військові підрозділи.
 
Аль-Даббаґ також підкреслив, що уряд країни визнає загрозу повстаньского руху курдів для безпеки Туреччини і підтвердив готовність уряду Іраку до діалогу. Близько 20 відсотків громадян Туреччини - етнічні курди. На південному сході країни у прикордонних регіонах з Іраком вони становлять більшість населення. Незважаючи на це, курди Туреччини скаржаться на те, що їх культура і мова зазнає утисків.
 
Голова іракського парламенту, Махмуд Аль-Машгадані заявив, що уряд країни офіційно зажадав від Туреччини конкретних кроків для мирного врегулювання ситуації. Він також додав, що турецька влада повинна надати курдам право провести референдум в південній Туреччині, з тим, щоб надати цій національній меншині ті права, які вони вимагають. Міністри уряду з шіїтської фракції парламенту Іраку оприлюднили заяву, яка піддає критиці вторгнення турецьких військ і підтримує вимоги щодо їх негайного виведення.
1810

редагувань

Навігаційне меню