The Economist: українські олігархи сприймають євроінтеграцію як захист не лише від РФ, але й від Януковича

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

7 жовтня 2013

Mr. Rinat Akhmetov.jpg

Заробивши свої статки під час хаотичної та беззаконної приватизації у 1990-х, українські олігархи тепер шукають верховенства закону і прав власності, які може для них забезпечити ЄС. Про це пише The Economist.

The Economist зазначає, що тактика Росії щодо України має присмак відчаю. План Кремля передбачав «здійснення тиску з усіх боків, створюючи відчуття неминучості об'єднання у Митний союз як спосіб виживання для правлячої еліти». Проте цей план призвів до конкретних дій — протилежних тим, яких прагнула Росія.

Як зауважує The Economist, «економіка України балансує на межі банкрутства, в значній мірі в результаті корупції і відсутності реформ. Крім того, на горизонті президентські вибори 2015 року. Янукович потребує або російських грошей (які можуть з'явитися ціною вступу до Митного союзу) або угоди про асоціацію з ЄС, яка могла б розчистити шлях для грошей від МВФ. Угода з ЄС, здається меншою із двох зол».

Крім того, є ще одна важлива група, яка підтримує європейські перспективи України:

« Українські олігархи також мають свої причини для підтримки європейської інтеграції України. Вони бачать її не тільки як захист від поглинання великим російським бізнесом, але, що більш важливо, в якості захисту від самого Януковича. Заробивши свої статки під час хаотичної та беззаконної приватизації 1990-х років, вони в даний час шукають верховенства закону і прав власності. Потенційна втрата російського ринку може по них важко вдарити, але це також дасть їм поштовх до модернізації свого бізнесу »

Не допомагають вирішенню цієї ситуації і відмінності у баченнях країн-членів ЄС. «Для Швеції і особливо для Польщі, вихід України зі сфери впливу Росії та залучення до сфери впливу ЄС є питанням екзистенціальної важливості. Франція та Іспанії навпаки можуть бути радими бачити провал підписання угоди. Як це часто буває, остаточне рішення буде за Ангелою Меркель у Німеччині. Проте, нікому угода про асоціацію не потрібна настільки, як самим українцям», — наголошує The Economist.

Джерела[ред.]