Українці приєднались до шведської ініціативи з подолання гендерної нерівності у Вікіпедії: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Nickispeaki (обговорення | внесок)
мНемає опису редагування
Anntinomy (обговорення | внесок)
(Немає відмінностей)

Версія за 16:07, 18 березня 2018

17 березня 2018

17 березня 2018 року Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом завітав на захід WikiGap, що ініційований Посольством Швеції та відбувся за підтримки Могилянської школи журналістики і ГО "Вікімедіа Україна" у приміщенні Києво-Могилянської академії. Посольства Швеції разом з Вікімедійцями в усьому світі організовують захід з метою популяризації створення статей про жінок у Вікіпедії, так як серед біографічних статей дуже малий відсоток статей саме про жінок. Наприклад, в українському розділі лише 17% таких статей.

Захід розпочався з промови Посла, який розповів присутнім про важливість даного заходу. Виступили також проект-менеджер ГО "Вікімедіа Україна" Анна Хроболова та адміністратор української Вікіпедії Антон Процюк, який, до речі, нещодавно відвідав конференцію Wikimedia Diversity, що відбулась у Стокгольмі. Виступаючими неодноразово наголошувалось на важливості гендерного вирівнювання та можливостей, які за дослідженнями вчених відкриваються при збільшенні ролі жінок у суспільному житті.

Захід WikiGap проходить у багатьох країнах та регіонах світу, зокрема у Албанії, Бельгії, Єгипті, Італії, Косово, Македонії, Марокко, Нігерії, Нідерландах, Норвегії, Руанді, Сербії, Тунісі, Україні, Чехії та Швеції. Тренінги з написання статей про жінок до Вікіпедії у рамках цієї ініціативи проходять у різні дні, проте більшість з них проведено у Міжнародний жіночий день 8 березня.


Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.