Меморіалу Голокосту «Бабин Яр» бути — на Київському єврейському форумі було обговорено його створення: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Вилучено вміст Додано вміст
Yakudza (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Yakudza (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
 
Рядок 1: Рядок 1:
{{дата|11 вересня 2020}}
{{дата|11 вересня 2020}}


{{тема|Київ|Бабин Яр}}
{{тема|Київ|Голокост}}
Під час Київського єврейського форуму 2020 обговорили зведення меморіалу пам’яті жертв Голокосту, які загинули в Бабиному Яру. Дискусія проводилася разом з Віталієм Кличко, Іллею Хржановським та Александром Кваснєвським.
Під час Київського єврейського форуму 2020 обговорили зведення меморіалу пам’яті жертв Голокосту, які загинули в Бабиному Яру. Дискусія проводилася разом з Віталієм Кличко, Іллею Хржановським та Александром Кваснєвським.



Поточна версія на 21:37, 14 вересня 2020

11 вересня 2020


Під час Київського єврейського форуму 2020 обговорили зведення меморіалу пам’яті жертв Голокосту, які загинули в Бабиному Яру. Дискусія проводилася разом з Віталієм Кличко, Іллею Хржановським та Александром Кваснєвським.

Бабин Яр можна без перебільшення назвати справжнім символом Голокосту. Трагедію, яка була скоєна руками нацистів, намагалися стерти з пам’яті народу при радянській владі. Саме на цьому наголосив у своїй вступній промові до дискусії Натан Щаранський, який є головою Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Він також додав, що на сьогоднішній день стало можливим відновити усі імена вбитих у ті важкі часи, щоб показати, наскільки ця трагедія важлива для усього людства.

Меморіал в Бабиному Яру та його вклад у розвиток гуманізму[ред.]

Дискусія проходила 8 вересня під час Київського єврейського форуму 2020 року. Його організували ізраїльська газета «Jerusalem Post» та Єврейська конфедерація України. На ній були присутні міський голова міста Київ Віталій Кличко, художній керівник Меморіального центру Голокосту Ілля Хржановський та колишній президент Польщі Александр Кваснєвський.

Останній наголосив, що зведення нового меморіалу на місці цієї страшної трагедії допоможе людям краще зрозуміти увесь масштаб подій, які проходили на території Києва в Другу світову війну. Кваснєвський також зазначив, що відкриття гарно організованої експозиції з прекрасною архітектурою стане унікальною пропозицією не лише для жителів України, але й всієї Європи. Меморіал допоможе створити особливий майданчик, де проводитимуться конференції та зустрічі, спілкуватимуться люди, обговорюватимуться різноманітні проблеми та вирішуватиметься краще майбутнє людства. Завдяки експозиції прояви антисемітизму, ксенофобії та расизму зникнуть. Це місце зможе стати центром гуманності та гуманізму, про які сьогодні так багато говорять.

Колишній президент Польщі додав, що незнання історії, імен усіх тих жертв нацистського режиму неприпустимо, особливо в таких місцях, як його рідна країна, де знаходився Аушвіц-Біркенау. Завдяки відкриттю невідомих раніше сторінок історії людства, українське суспільство швидше прийде до примирення. Адже українці знайдуть відповідь на питання, як прийняти той факт, що наші предки були хорошими, боролися під час війни з нацистами, але були й такі, хто підтримував новий режим та приймав участь навіть у Голокості. Це чорна стрічка історії, з якою потрібно змиритися.

Зведення меморіалу — найважливіше завдання для Києва[ред.]

Віталій Кличко, міський голова Києва, вважає своєю місією як очільника столиці сучасної європейської країни створення у Бабиному Яру особливого меморіалу. Під час свого виступу він зазначив, що це не просто справа Києва чи України, а справжній світовий проєкт, зведення якого стане важливим кроком не лише для столиці нашої країни. Подібні меморіали можна знайти по усьому світу: в Німеччині, Польщі, Ізраїлі, Австрії та навіть в США (наприклад в Лос-Анджелесі). На жаль у місті, де під час Голокосту було розстріляно більше 100 тисяч євреїв немає ніякого пам’ятника. Віталій Кличко наголосив, що вбачає своєю місією реалізувати цей проєкт.

Мер Києва вважає, що історія Голокосту та Бабиного Яру повинна бути розказана усім, особливо дітям. Меморіал стане своєрідним місцем пам’яті тисяч людей, які загинули тут. Кличко зазначив, що нове покоління повинне зрозуміти, що відбувалося на цьому місці та чому важливо не допустити подібної ситуації в майбутньому. Він також висловив свою надію у тому, що співробітники Меморіального центру зможуть донести таке важливе послання кожному. За його словами на даний момент проєкт часто критикується, але критика завжди знаходить своє місце там, де щось намагаються зробити, тому її не варто боятися.

Віталій Кличко наголосив, що проєкт є дуже важливим, тому його потрібно завершити якомога швидше. Для цього потрібно реалізувати концепцію, яка зможе «зачепити» серце кожного відвідувача. Він підтвердив, що зробить усе можливе, щоб реалізувати проєкт у найкоротші терміни.

Ілля Хржановський, художній керівник центру Голокосту вважає, що музей повинен бути сучасним, динамічним, щоб в цікавому вигляді розповідати важкі моменти історії, зберегти пам’ять про них в серцях молодого покоління та вберегти нас від повторення подій. Перед усіма стоїть особливе завдання — донести уроки історії до сучасників так, щоб вони відчули, що це насправді стосується їх також. Вони не лише показують, як нацисти вбивали євреїв, але й розповідають про гуманізм, про страшні події, які сколихнули Україну та увесь світ. Хржановський вірить, що музей стане новою візитівкою Києва для туристів.

Нагадаємо, що Київський єврейський форум 2020 пройшов 8 та 9 вересня та мав форму онлайн-дискусії через ситуацію з COVID-19 в Україні та світі. У його ході взяли участь відомі науковці, урядовці, політики, лідери світових єврейських громад, релігійні та громадські діячі, а також кінематографісти з різних куточків світу.

Серед них можна було побачити Рональда Лаудера (президента Світового єврейського конгресу та члена Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»), Елана Карра (Спеціального представника Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань моніторингу і протидії антисемітизму), Якова Дов Блайха (Головного рабина України та Києва і члена Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»), Дмитра Кулеба (міністра закордонних справ України). Перед учасниками форуму зі зверненням виступив Президент України Володимир Зеленський.

Єврейську конференцію України проводить Київський єврейський форум з 2019 року. Торік, щоб узяти у ньому участь, зібралося понад 500 лідерів єврейських громад з різних куточків світу, в тому числі Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, України та низки європейських країн.

Джерела[ред.]