На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Вилучено вміст Додано вміст
Oleh Kushch (обговорення | внесок)
мНемає опису редагування
Visem (обговорення | внесок)
Рядок 37: Рядок 37:


== Джерела ==
== Джерела ==
* [http://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/32206-na-vinnychchyni-vidznachyly-vsesvitnii-den-ukrainskoi-khustky На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки] //
* [http://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/32206-na-vinnychchyni-vidznachyly-vsesvitnii-den-ukrainskoi-khustky На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки] // Вінницька ОДА
* [http://tulchin-rda.gov.ua/news/1607334123/ Берегине моя, українська хустко!] // Тульчинська РДА
* [http://tulchin-rda.gov.ua/news/1607334123/ Берегине моя, українська хустко!] // Тульчинська РДА
* [https://lityn-selrada.com.ua/news-lityn/7-grudnya-vidznachatimetsya-vsesvitnij-den-ukrajinskoji-khustki-2 7 грудня відзначатиметься Всесвітній день української хустки] // Літинська селищна рада
* [http://tomrda.gov.ua/news/7523952567777/ Всесвітній день української хустки] // Томашпільська РДА

Версія за 23:08, 10 грудня 2020

8 грудня 2020

Учора, 7 грудня у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок відзначали Всесвітній день української хустки.

Святкування Всесвітнього дня української хустки на Вінниччині вперше було започатковано у 2019 році вінничанкою, депутатом обласної ради Людмилою Станіславенко. Цьогоріч організатором заходу виступило управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації.

Вперше до святкування Дня української хустки приєдналися заклади культури області.

«Ми завжди підтримуємо будь- які творчі ініціативи щодо збереження та популяризації культурної спадщини національних традицій, креативних ідей та задумів, – зазначила начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова. – Всі ми родом з дитинства. Ми пам’ятаємо своїх бабусь, мам і з цими споминами пов’язані певні картинки з дитинства: як бабуся бережно складала в скриню красиву хустку, пов’язувала свою найкращу в свята, вкривала плечі в прохолодну осінь та взимку. Звичайно, у кожного свої власні спомини, але вони пов’язують нас як українців, як родини яким притаманна любов до народної прикраси – хустки».

Сьогодні до уваги глядачів було представлено виставки «Жіночий костюм Східного Поділля» від Вінницького обласного краєзнавчого музею. Вінницький обласний центр народної творчості знайомив всіх охочих з виставкою «Традиції народного мистецтва». Кожна з виставок інтерактивна – можливо було не тільки прослухати цікаву розповідь, але і взяти участь в майстер-класах, які проводили Сергій Бугай (Вінницький обласний центр народної творчості) – молодий дослідник подільських традицій та Юлія Васюк – «Етномайстерня «Коло», яка разом з гуртом «Мокоша» презентувала традиції пов’язування хусток жінок Східного Поділля.

На захід завітала народний депутат України Ірина Борзова.

«Українська хустка є невід’ємною частиною української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях хустка була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління. Приємно, що саме сьогодні українська хустка об’єднала вінничанок, культуру і традиції», - зазначила народна обраниця.

У свою чергу, ініціатор заходу Людмила Станіславенко відмітила: «Якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка - оберіг та символ життя».

Організатори, зважаючи на карантинні обмеження, попіклувалися, аби усі охочі змогли насолодитися дійством – свято транслювалось у режимі прямого включення та в соціальних мережах.

Святкові заходи проведено і в регіонах області, взявши участь у флешмобі "Зроби фото з хусткою".

Джерела