Перейти до вмісту

Девід Камерон став прем'єр-міністром Великої Британії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 травня 2010

Новопризначений прем'єр-міністр Девід Камерон

12 травня 2010 року Девіда Камерона було офіційно призначено новим прем'єр-міністром Сполученого Королівства. Це призначення відбулося після п'ятиденних перемов, які почалися 6 травня по завершенні загальнонаціональних виборів, в результаті котрих Велика Британія отримала підвішений парламент. За результатами виборів Консервативна партія отримала найбільшу кількість місць, але недостатню для формування уряду. Таким чином, консерватори були вимушені увійти у коаліцію з ліберал-демократичною партією, яка отримала третю за чисельністю кількість парламентських місць. Відповідно до укладеної коаліційної угоди, лідер ліберал-демократів Нік Клегг, стане віце-прем'єром.

Девід Камерон, якому виповнилося 43 роки, став одним з наймолодших прем'єр-міністрів в історії країни. До цього призначення він був членом парламенту тільки останні 9 років. З часу сходження на престол Королеви Єлизавети II він стане дванадцятим прем'єр-міністром, який отримав дозвіл від королеви на формування уряду. Прихід до влади Консервативної партії завершив 13-річний період правління Ліберальної партії, який почався з перемоги Тоні Блера у 1997 році.

Попередник Камерона Гордон Браун після невтішних для нього результатів виборів подав королеві прошення про відставку, а також пішов з посади лідера Лейбористської партії. До виборів нового керівництва партії він залишатиметься тимчасовим головою і членом парламенту.


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: