У США на 83 році померла перша людина, що побувала на Місяці

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

26 серпня 2012

Інші новини США
Місцерозташування США

Карта, що показує місце розташування США

Також завітайте на портал «США»
США

25 серпня 2012 року у США помер Ніл Армстронг, перша людина, яка побувала на Місяці.

Ніл Армстронг народився 5 серпня 1930 року у м. Вапаконета, штата Огайо. Після закінчення школи став льотчиком, брав участь у Другій світовій війні. Після війни Армстронг став першим американцем, який на космічному кораблі вийшов на орбіту Землі. Пізніше Армстронга обрали в якості дублюючого екіпажу космічного екіпажу Аполлон-8, а в складі наступної експедиції Аполон-11 він 16 липня 1969 року відправився у подорож до супутника Землі - Місяця.

20 липня 1969 року Армстронг і Олдрін висадилися на Місяці і стали першими людьми на поверхні Місяця. Після прогулянки по поверхні Місяця, Армстронг сказав свій відомий вислів: "Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства". Посадку на Місяць і прогулянку астронавтів по ньому спостерігали по телебаченню півтора мільярда людей у всьому світі. Армстронг і Олдрін провели на поверхні Місяця близько двох годин і 24 липня успішно повернудися на Землю.

Армстронг продовжував працювати у НАСА після закінчення космічних подорожей і обіймав там посаду менеджера протягом декількох років. Пізніше він також викладав інженерну справу в Університеті Цинциннаті, і був у складі комісії, яка розслідувала аварії з екіпажем Апплон-13 і пізніше Челленджером.

Решту життя Ніл Армстронг провів у м. Цинциннаті. Ніл Армстронг помер на 83-му році життя після ускладнень від операції на серці, яку він переніс декілька тижнів тому.
Джерела[ред.]

Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: