Користувач:AlinaIVOX
Зовнішній вигляд
Ставлення онлайн-українців до поточних політичних подій, грудень 2014 р.
Погрози президента В. Путіна про військове вторгнення та намір вступу до НАТО стали найважливішими політичними новинами цієї осені
4-6 грудня 2014 року міжнародне агентство маркетингових досліджень iVOX Україна (http://ivox.com.ua) провело дослідження громадської думки українців щодо поточних політичних подій. Методом онлайн-інтервю було опитано 508 респондентів по всій території України віком від 16 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, географією проживання та рівнем доходу.
Основні висновки дослідження:
- Українці стали більш орієнтовані на внутрішню політику, ніж на зовнішню. Критику В. Путіна і терористичну атаку в м. Грозному вважають значно менш важливими, аніж вступ до НАТО і забезпечення сучасною зброєю (84% і 83% відповідно).
- Погрози президента В. Путіна про військове вторгнення та намір вступу до НАТО сприймаються як найбільш важливі події (85% і 84% відповідно). Найменш важливою з 10 досліджуваних подій є створення додаткового Міністерства у Кабінеті: Міністерства інформаційної політики (42%).
- Люди з доходом "вище середнього" вважають західну поставку сучасної нелетальної зброї (91%), прийняття трьох іноземних міністрів в парламент (79%) і теракт чеченських бойовиків в Грозному, Чеченська Республіка (72%) важливими.
- Чоловіки значно серйозніше сприймають вступ України до НАТО (88%) і 2-у хвилю люстрації державних чиновників (82%), ніж жінки.
- Максимально полярні оцінки «добре-погано» отримали: критика В. Путіна про Світовому саміті Топ-20 лідерів в Австралії - 71% "дуже добре" і погрози президента В. Путіна про повномасштабне військове вторгнення - 81% населення оцінює "дуже погано".
- Теракт чеченських бойовиків в Грозному (Чечня) трактується в цілому менш негативтивно, ніж створення додаткового Міністерства у Кабінеті: Міністерства інформаційної політики.
- Громадська думка сильно розділилася при оцінюванні припинення соціальних виплат на окупованих територіях Донбасу: 33% = "погано", 49% = "добре".
- Населення з доходом «нижче середнього» сприймає більш негативно песимістичний прогноз розвитку економіки (продовження рецесії) на 2015 рік від прем'єр-міністра Яценюка (88% = погано), аніж частина населення з вищим доходом. Оцінка ними таких фактів, як вступ України до НАТО і «іноземні» міністри в українському уряді – сильно розділилася всередині цієї верстви населення.
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся: timofey@ivox.com.ua - Тимофій Замурій, директор iVOX Ukraine Більше - http://ivox.com.ua/rezultaty-marketingovyx-issledovanij/#december2014_ukr