"5 канал" розширює своє мовлення

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

14 вересня 2005

Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна

«5 канал» виграв конкурс на 22 мовні частоти. Про це на спеціальному брифінгу повідомив перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Сторожук.

Крім ТРК «Експрес-Інформ», компанії яка є засновником «5 каналу», були ТРК «НБМ», яка теж має відношення до «5 каналу» та ТРК «Класс». Пізніше ТРК «НБМ» відмовилася від участі в конкурсі.

Однак сьогодні ж з’явилися повідомлення, що результат цього конкурсу може бути оскаржений в суді. Причиною називають умови конкурсу, яки були складені спеціально під «5 канал». Повністю наводимо цитату з сайта «Майдан».

«За цими умовами, участь в конкурсі на отримання ліцензії на право мовлення істотно обмежена.

  1. Претендент має скласти заявку з повним переліком міст та областей України, куди він вже проводить мовлення.
  2. Для конкурсу існує визначений список міст та областей — переможець конкурсу зможе отримати право трансляції саме на них.
  3. Заявка не приймається, якщо претендент вже проводить мовлення в якомусь з місць, на які оголошено конкурс.

І саме цікаве — схоже, що список складений Нацрадою (пункт 2) складається лише з місць, куди поки що не транслює свій сигнал дише один з можливих претендентів — "5-й канал"».

В той же час, Юрій Сторожук зазначив, що задоволений підсумками цьогорічного, форматного конкурсу. Особливість форматного конкурсу полягала в тому, що в регіонах, яких надаються частоти, проводилися соціологічні опитувані щодо бажань глядачів, результати яких зазначались в умовах конкурсу.

Коментар від Романа Скрипіна[ред.]

Ситуація дещо прояснилася після вечірньої програми «Час» на «5 каналі».

Роман Скрипін, ведучий програми «Час» та шеф-редактор «5 каналу», повідомив, що проти «5 каналу» розпочали медійну війну.
Незареєстрована громадьска организація «Медіарада» в особі Ірини Тиран, на сьогоднішній прес-конференції, розповсюдила інформацію, що Нацрада з питань телебачення та радіомовлення створює умови конкурсу під чітко визначені канали, що недозволяє виграти конкурс іншим. Наразі під які саме канали створюються такі умови, пані Ірина під час прес-конференції не сказала. Але «Медіарада» надрукувала незареєстроване видання з такою ж назвою, в якому розміщена стаття «П’ятий становиться першим?» з зображеннями екс-секретаря РНБО України Петра Порошенка та телевизійним пультом з однією, 5-ю, кнопкою.

Юрист Нацради з питань телебачення та радіомовлення повідомив, що взяти участь у конкурсі можуть всі бажаючи. І кожна компанія може сама «підтягнутися», щоб відповідати вимогам.

Цікавим є те, що Ірина Тиран — колишня працівниця «5 каналу», яка, за словами Романа Скрипіна, була звільнена за невідповідність фаховим вимогам.

Роман Скрипін зазначив, що «5 канал» з самого початку, ще до початку президентської передвиборчої кампанії, працював і працює за двома дуже простими документами — це «Угода про невтручання власників в редакційну політику» і, власне «Редакційна політика». За словами пана Скрипіна «5 канал» буде уважно стежити за діями незареєстрованої громадської организації «Медіарада» і радить їм шукати гарних юристів, якщо «Медіарада» і надалі буде дозволяти собі робити непідтверджені звинувачення.

Джерела[ред.]