"EuroNews" та "КоммерсантЪ" збираються виходити в Україні

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 березня 2005‎

«EuroNews»[ред.]

Керівництво європейського інформаційного каналу «EuroNews» повідомило, що збирається робити україномовну версію свого каналу.

«Якщо взяти конкретно Україну, то ми вже говорили з Національною телерадіокомпанією. Як ви знаєте, на цьому каналі відбулись певні зміни, змінилось керівництво. Зрозуміло, що нам потрібно знайти контакти з новим керівництвом», — зазначив заступник виконавчого директора «EuroNews» Мішел Пітерс. На разі строки відкриття нової версії каналу залишаються невідомі.

Крім української, в планах «EuroNews» є турецька, білоруська, болгарська. «EuroNews» зі штаб-квартирою у французькому місті Ліоні, готує свої програми на семи мовах — англійській, іспанській, французькій, німецькій, італійській, португальській та російській. Програми телеканалу транслюються до 82 країн світу, його щоденно дивиться близько 8 мільйонів людей.

«Коммерсантъ»[ред.]

Російська газета «Коммерсантъ» також збирається виходити в Україні. Про це повідомив Андрій Васильєв, генеральний директор видавничого дому «Комерсант». На створення української версії видання будуть взяти кошти, які поверне російський «Альфа-Банк». У середу Федеральний арбітражний суд Московського округу зобов'язав "Альфа-банк" повернути "Комерсанту" 270 мільйонів російських рублів. Суд скоротив компенсацію за репутаційні збитки за позовом "Альфа" до "Комерсанта", але на той час газета вже заплатила гроші банку.

Видавничий дом «Комерсант» опозиційно ставиться до нинішньої російської влади. В історії видання були часи, коли головним акціонером був відомий бізнесмен та політик — Борис Березовський.

Джерела[ред.]