Перейти до вмісту

ЄС визначив дату переговорів про членство з Туреччиною

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Четвер, 16 грудня 2004 року

БРЮССЕЛЬ, БЕЛЬГІЯ — У перший день дводенного саміту ЄС було визначено попередню дату 3 жовтня 2005 року для початку переговорів про членство з Туреччиною. Однак, зважаючи на великі бар’єри, які необхідно подолати, перш ніж Туреччина буде прийнята, переговори можуть тривати до 15 років, а членство далеко не гарантовано.

Першою серйозною перешкодою є визнання Туреччиною Cyprus. Лідери ЄС, у тому числі президент Єврокомісії Жозе Мануель Дурау Баррозу, зробили визнання острівної держави-члена ключовою передумовою для переговорів, однак прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган раніше заявив, що не буде піддаватися вимогам визнати націю. посилаючись на це як на одну з чотирьох «червоних ліній», які він не переступить. Ердоган заявив, що визнання повністю залежить від прийняття греками-кіпріотами мирного плану Організації Об'єднаних Націй щодо повторного об'єднання острова, який раніше вони відхиляли.

Іншим головним каменем спотикання є можливі обмеження для громадян Туреччини, які подорожують і працюють в інших країнах ЄС. У багатьох державах-членах є занепокоєння щодо можливого впливу на ринки праці 71 мільйона людей Туреччини, які приєднаються до ЄС, чисельність населення якого, як очікується, досягне 80 мільйонів до 2015 року і незабаром після цього обійде Німеччину, нинішнього найбільшого члена ЄС.

Якщо заявка Туреччини буде успішною, вона поширить кордон ЄС до кордонів Ірану, Сирії та Іраку. Туреччина також стане першою мусульманською нацією, яка приєднається до багатонаціональної організації.

Примітки[ред.]