Перейти до вмісту

Ізраїль захопив флотилію з гуманітарною допомогою для Гази

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 червня 2010

Прихильники «Флотилії миру».

31 травня 2010 року під час штурму Ізраїлем суден пропалестинських активістів було вбито щонайменше 9 чоловік, ще 60 було поранено. Так звана «Флотилія миру» із 6 суден намагалася доставити у Смугу Гази, яка вже третій рік знаходиться під блокадою з боку Ізраїлю, 10,000 тон гуманітарної допомоги, у тому числі фільтри для води, префабриковані будинки і медичне устаткування. Серед пасажирів знаходилося декілька депутатів Європейського парламенту, а також депутати з Німеччини, Бельгії, Алжиру, Ізраїлю та інших країн. Офіційні представники Ізраїлю засудили спробу прориву блокади як провокацію та заявили, що близько 50 з 671 активістів будуть депортовані, решта залишаться під вартою оскільки вони відмовились назвати себе.

У своїй заяві речник міністра закордонних справ Ізраїлю заявив, що організатори акції були добре відомі у зв'язку з їх підтримкою руху аль-Каїда, Хамас, а також з контрабандою зброї. Раніше ізраїльські військові оголосили, що не дозволить суднам пройти до Гази і засудили цю акцію як провокацію. Міжнародні активісти, натомість, стверджували, що вони були "повністю готові до різних сценаріїв розвитку подій", але організатори сподівалися, що ізраїльська влада не зупинятиме мирний конвой та не застосовуватиме силу.

Висадка ізраїльського десанту відбулася у міжнародних водах за 150 км (90 милях) від узбережжя сектора Газа. Армії оборони Ізраїлю також звинуватила активістів у нападі на десантників під час штурму із палицями, ножами і сокирами. У свою чергу представники флотилії звинувачуютили ізраїльських військових у відкритті стрілянини по "беззбройним цивільним особам" на облавку суден. Тим часом Ізраїль стврерджував, що військові знайшли на борту зброю, яку використовували проти їх вояків. Ці твердження, однак, були спростовані, як безпідставні представниками пацифістів та міністром закордонних справ Єгипту, який наголосив, що судна пройшли інспекцію, перш ніж вони залишили єгипетський порт.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Мун заявив про те, що він був "шокований" повідомленнями про вбивства і поранення людей на суднах, які перевозили гуманітарний вантаж для Газі і закликав провести ретельне розслідування обставин трагедії, з тим, щоб визначити, як саме відбулося це кровопролиття. Він також закликав Ізраїль "у терміновому порядку надати повне роз'яснення своїх дій". Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас проголосив три дні трауру щоб пом'янути за його словами "жертв бійні протестуючих". Ісмаїл Ханія, лідер "Хамасу" в Газі, назвав дії Ізраїлю "злочином".


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: