Інкубатор:Інспектори МАГАТЕ відвідали Запорізьку атомну станцію серед обстрілів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Шаблон:Рецензія 2 вересня 2022

Схожі статті

Нема сторінок, що відповідають цим критеріям.

Мапа російського вторгнення в Україну
Допомагайте!
Російське вторгнення в Україну (2022)
Російське вторгнення в Україну (2022)
Команда МАГАТЕ на чолі з Рафаелем Гроссі (у центрі) у Віденському міжнародному аеропорту 29 серпня 2022 року
Фото: МАГАТЕ.

Група із чотирнадцяти ядерних інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) прибула на Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) України 2 вересня в умовах обстрілу та аварійної зупинки одного з реакторів.

Електростанція, найбільший у Європі ядерний об’єкт, перебуває під російською окупацією із березня і є зоною активних бойових дій. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі сказав, що його команда усвідомлює «підвищену військову активність у цьому районі», але не збирається зупинятися. За повідомленнями, прибуття групи затрималося на кілька годин через обстріл найближчого міста Енергодар та його околиць.

ДП «Енергоатом», заявила, що обстріл призвів до зупинки п’ятого реактора станції, унаслідок чого один реактор залишився працювати. Й Україна, і росія звинувачують один одного в саботажі операцій: Київ звинуватив москву в обстрілі маршруту, яким пересуваються інспектори МАГАТЕ.

Міністерство оборони росії звинуватило Україну в невдалій десантній операції зі встановлення контролю над об’єктом на початку 1 вересня.

За словами Гроссі, місія групи полягає в тому, щоби «негайно розпочати оцінку ситуації з безпекою та охороною», щоби зрештою встановити постійну присутність у Запоріжжі «для стабілізації ситуації та отримання регулярних, надійних, неупереджених, нейтральних оновлень про те, яка там ситуація». У середу у Відні представник росії в МАГАТЕ заявив, що Москва вітала б таку присутність.

Як зазначають російські державні інформагенство «РИА Новости», кілька інспекторів, зокрема Гроссі, поїхали після того, як побачили «ключові речі»; Енергоатом повідомляє, що п’ять членів команди залишаться до 3 вересня. За словами президента Володимира Зеленського, українським та міжнародним журналістам не дали змогу супроводжувати інспекторів.

За повідомленнями, українські війська атакували лінії постачання навколо окупованих росією міст, зокрема Херсона на півдні країни.


Джерела[ред.]

Категорія:Європа Категорія:росія Категорія:Україна Категорія:Російське вторгнення в Україну (2022) Категорія:Політика і конфлікти Категорія:МАГАТЕ Категорія:Володимир Зеленський