Інкубатор:Артем Шамрай. Білий комірець на службі криміналітету

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Вперше широка громадськість почула про Артема Шамрая у лютому 2016 року, коли він зайшов на посаду директора КП “Київтранспарксервіс”.

Щоправда, протримався Шамрай на посаді недовго - не минуло й року як його вигнали за крадіжку та корупцію. Під час засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові Віталій Кличко повідомив про звільнення Артема Шамрая у зв'язку із “...втратою довіри” та обіцяв передати матеріали перевірки до прокуратури. А передавати було що, адже перевірка управління з питань запобігання та виявлення корупції КМДА знайшла порушень на сотні тисяч гривень, які Шамрай та його спільники поклали собі до кишені.

Варто зазначити, що частина доповіді про діяльність Артема Шамрая на посаді директора КП “Київтранспарксервіс” залишилася засекреченою та не потрапила до преси. За інформацією наших джерел у КМДА, під час перевірки корупційних схем роботи Артема Шамрая, таких як використання підставних ФОПів для крадіжки міських коштів, з'ясувалося, що Артем Шамрай не гидував розбірками у стилі 90-х. Йдеться про роботу так званих "сірих" автомобільних парковок. Виглядало це так. Спочатку Артем Шамрай за допомогою соцмереж та ЗМІ звернувся від імені КМДА до киян з проханням надсилати інформацію про діяльність незареєстрованих автомобільних паркувань по всьому Києву, оскільки доходи від такої діяльності мають надходити до бюджету міста. Після того, як свідомі кияни повідомляли Шамраю адреси роботи “сірих” паркувань, Артем Шамрай приїжджав на ці паркування особисто, у дорогому діловому костюмі та білій сорочці. А поряд з ним стояли “братки” у спортивних костюмах та з бітами. Братці оголошували власнику паркування, що тепер він зобов'язаний платити щомісяця “мзду за безпечну роботу без проблем”. А якщо раптом вирішить скаржитися в поліцію - то це загрожує наслідками, тому що людина в дорогому костюмі - це Артем Шамрай, який новий дивиться за паркувальним бізнесом від мерії.

Продовжувалися роз'їзди Шамрая з братвою по київських парковках недовго, аж поки вони не потрапили на таку ж банду. На зустріч Шамрайським браткам з бітами вийшли такі самі, тільки з автоматами. У ході короткої, але змістовної бесіди Артему Віталійовичу пояснили, що про цей інцидент, окрім іншого, буде поінформовано керівництво КМДА. Що пізніше вилилося у повномасштабну перевірку діяльності Шамрая на посаді директора КП “Київтранспарксервіс” та його подальше звільнення.

Після скандального звільнення з КП “Київтранспарксервіс” Артем Шамрай продовжив свою службу криміналітету під вивіскою очолюваної ним юридичної компанії ТОВ “Правова група “Домінанта”. Так, у 2018 році прізвище Шамрай спливає у зв'язку з рейдерським захопленням ЖК “Чайка”. Кінцевим бенефіціаром рейдерської атаки був виходець із Донецька, колишній народний депутат від Партії Регіонів, власник горілчаного бізнесу Павло Климець. Досить одіозна особистість. Його головне дітище – горілчане підприємство “Олімп”, яке усі жителі Донецька та України пам'ятають, як головного постачальника “палянки” та контрафактного алкоголю на український ринок початку 2000-х.

А ось фактичним організатором рейдерської атаки став Артем Шамрай – він займався підбором виконавців – чорних юристів (нотаріусів, реєстраторів, судових виконавців, знайшов судового виконавця Філонік Анжелу, у Слов'янську, Донецької області, через яку намагалися блокувати продаж готових квартир). Також Артем Шамрай займався постачанням хлопців спортивної зовнішності - "громадських активістів" прямо під вікна мешканців ЖК "Чайка". Варто зазначити, що для рейдерів спроба віджати "Чайку" закінчилася нічим. Юристи законного власника відстояли свої корпоративні права у суді.

Офіс юридичної компанії "Домінанта" знаходиться у престижному районі Києва на Воздвиженці. Як ми бачимо, рейдерство та обслуговування інтересів криміналітету справа дуже прибуткова.