Ірак вимагає негайного виводу турецьких військ з країни

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 лютого 2008

Уряд Іраку оприлюднив заяву, в якій зажадав негайного виводу турецьких військ з країни. Речник уряду, Алі Аль-Даббаґ наголосив, що п'ятиденне вторгнення турецьких військ ставить під загрозу розвиток двосторонніх відносин. Рада міністрів країни у розповсюдженій заяві стверджувала, що турецькі війська продовжували порушувати суверенітет країни, під час вторгнення у курдські регіони північного Іраку.

Представник уряду Іраку також заявив, що уряд країни засуджує одностороннє вторгнення турецьких військ, оскільки воно ставить під загрозу розвиток двосторонніх відносин між двома країнами. Турецькі військві підрозділи перейшли кордон з Іраком в намаганні придушити повстання бойовиків з Робочої Партії Курдистану. Прихильники цієї партії прагнуть здобути автономію для курдів в Туреччині і використовували бази усередині Іраку, для організації нападів на турецькі військові підрозділи.

Аль-Даббаґ також підкреслив, що уряд країни визнає загрозу повстаньского руху курдів для безпеки Туреччини і підтвердив готовність уряду Іраку до діалогу. Близько 20 відсотків громадян Туреччини - етнічні курди. На південному сході країни у прикордонних регіонах з Іраком вони становлять більшість населення. Незважаючи на це, курди Туреччини скаржаться на те, що їх культура і мова зазнає утисків.

Голова іракського парламенту, Махмуд Аль-Машгадані заявив, що уряд країни офіційно вимагав від Туреччини вжити конкретних кроків для мирного врегулювання ситуації. Він також додав, що турецька влада повинна надати курдам право провести референдум в південній Туреччині, з тим, щоб надати цій національній меншині ті права, які вони вимагають. Міністри уряду з шіїтської фракції парламенту Іраку оприлюднили заяву, яка піддає критиці вторгнення турецьких військ і підтримує заклики щодо їх негайного виведення.

Тим часом, за твердженням турецької телекомпанії NTV, війська країни закінчили сухопутну операцію у Північному Іраку. Операція була завершена 28 лютого. Ці дані, однак не підтверджені військовими країни. За даними військових, за час бойових дій у північному Іраку було знищено близько 240 повстанців. Втрати турецьких військ склали 24 чоловіка.

Джерела[ред.]