Апеляційний суд Києва засудив убивць Гонгадзе

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 березня 2008

Апеляційний суд Києва засудив трьох виконавців убивства журналіста Георгія Гонгадзе Миколу Протасова, Валерія Костенка й Олександра Поповича до 13, 12 і 12 років позбавлення волі відповідно.
Суд позбавив підсудних їхніх звань, зокрема, Протасова і Костенка - полковника міліції, Поповича - майора міліції. Усі троє позбавлені права займати державні посади. Крім того, підсудним були висунуті додаткові звинувачення - в нанесенні шкоди державі й суспільним інтересам через здійснений ними злочин.
Адвокати засуджених за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе вважають ухвалений сьогодні вирок дуже суворим і заявили про намір його оскаржити. Натомість Валентина Теліченко (представник інтересів у суді дружини вбитого Мирослави Гонгадзе) заявила, що потерпіла сторона оскаржувати вирок не буде. "Ми думали, що буде диференційований захід, оскільки ми вважали, що повинне бути покарання у вигляді 8,5, 10 і 14 років. Але суд ухвалив жорсткіше рішення", - сказала Теліченко.
Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом убивства. Слухання почалося 19 грудня 2005 року, а в дорадчу кімнату для ухвалення рішення суд віддалився 11 березня 2008 року. Упродовж слухань суд неодноразово переносив засідання через хворобу підсудного Протасова. Судово-медична експертиза визнала задовільним психічний і фізичний стан здоров’я всіх підсудних. Обвинувачені є колишніми співробітниками Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України. Ще один звинувачений - колишній керівник цього ж Департаменту МВС, Олексій Пукач, знаходиться в розшуку. Замовники вбивства до цих пір не встановлені.


Джерела[ред.]