Апеляційний суд Києва засудив убивць Гонгадзе

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

15 березня 2008

Georgi gongadse.jpg
Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна

Апеляційний суд Києва засудив трьох виконавців убивства журналіста Георгія Гонгадзе Миколу Протасова, Валерія Костенка й Олександра Поповича до 13, 12 і 12 років позбавлення волі відповідно.
Суд позбавив підсудних їхніх звань, зокрема, Протасова і Костенка - полковника міліції, Поповича - майора міліції. Усі троє позбавлені права займати державні посади. Крім того, підсудним були висунуті додаткові звинувачення - в нанесенні шкоди державі й суспільним інтересам через здійснений ними злочин.
Адвокати засуджених за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе вважають ухвалений сьогодні вирок дуже суворим і заявили про намір його оскаржити. Натомість Валентина Теліченко (представник інтересів у суді дружини вбитого Мирослави Гонгадзе) заявила, що потерпіла сторона оскаржувати вирок не буде. "Ми думали, що буде диференційований захід, оскільки ми вважали, що повинне бути покарання у вигляді 8,5, 10 і 14 років. Але суд ухвалив жорсткіше рішення", - сказала Теліченко.
Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом убивства. Слухання почалося 19 грудня 2005 року, а в дорадчу кімнату для ухвалення рішення суд віддалився 11 березня 2008 року. Упродовж слухань суд неодноразово переносив засідання через хворобу підсудного Протасова. Судово-медична експертиза визнала задовільним психічний і фізичний стан здоров’я всіх підсудних. Обвинувачені є колишніми співробітниками Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України. Ще один звинувачений - колишній керівник цього ж Департаменту МВС, Олексій Пукач, знаходиться в розшуку. Замовники вбивства до цих пір не встановлені.
Джерела[ред.]