БЮТ вимагатиме проведення дострокових виборів мера Києва і Київради

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

16 березня 2008

Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна

Лідер одноіменного блоку свого імені — Юлія Тимошенко заявила на пресконференції у неділю 16 березня, що демократичний блок у Верховній Раді наполягатимите на розгляді питання про призначення нових виборів мера Київа та Київради. Прем'єр-міністр також заявила, що 156 депутатів від БЮТу не братимуть участь у роботі парламенту доки на порядок денний не буде винесена постанова про призначення дострокових виборів у Києві. Проект ухвали про проведення виборів через 45 днів після прийняття рішення вже був внесений членами коаліції до Верховної Ради. Тимошенко також висловила сподівання, що члени коаліції НУ-НС приєднаються до акції депутатів БЮТ і проголосують за постанову.

У свою чергу лідер фракції НУ-НС В'ячеслав Кириленко підтвердив, що депутати його фракції теж готові підтримати постанову про перевибори у Києві. Він також наголосив, що консультації з цього приводу мають відбутися ще у понеділок перед початком пленарних засідань і відповідна постанова буде розглянута і у відповідному профільному комітеті парламенту. Водночас Кириленко висловив сподівання, що члени фракції підтримають цю пропозицію і прєднаються до акції БЮТ. Питання ініціювання перевиборів мера і міської ради Києва зазначено у коліційній угоді і НУ-НС має намір дотримуватися цих домовленостей.

Раніше цього місяця Верховна Рада постановила створити слідчу комісію для розслідування діяльності київської влади, яку звинувачують у корупції. Особливу увагу привернули звинувачення у зловживаннях в росподілі нерухомості та земельних ділянок у Києві. За позовом депутата міськради та відомого боксера Віталія Кличко триває судова справа проти Київради. У четвер президент Ющенко відсторонив Леоніда Черновецького від виконання обов'язків мера столиці і створив спеціальну комісію для розгляду питання зловживань у Києві і Київраді.
Джерела[ред.]