Перейти до вмісту

БЮТ вимагатиме проведення дострокових виборів мера Києва і Київради

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 березня 2008

Лідер одноіменного блоку свого імені — Юлія Тимошенко заявила на пресконференції у неділю 16 березня, що демократичний блок у Верховній Раді наполягатимите на розгляді питання про призначення нових виборів мера Київа та Київради. Прем'єр-міністр також заявила, що 156 депутатів від БЮТу не братимуть участь у роботі парламенту доки на порядок денний не буде винесена постанова про призначення дострокових виборів у Києві. Проект ухвали про проведення виборів через 45 днів після прийняття рішення вже був внесений членами коаліції до Верховної Ради. Тимошенко також висловила сподівання, що члени коаліції НУ-НС приєднаються до акції депутатів БЮТ і проголосують за постанову.

У свою чергу лідер фракції НУ-НС В'ячеслав Кириленко підтвердив, що депутати його фракції теж готові підтримати постанову про перевибори у Києві. Він також наголосив, що консультації з цього приводу мають відбутися ще у понеділок перед початком пленарних засідань і відповідна постанова буде розглянута і у відповідному профільному комітеті парламенту. Водночас Кириленко висловив сподівання, що члени фракції підтримають цю пропозицію і прєднаються до акції БЮТ. Питання ініціювання перевиборів мера і міської ради Києва зазначено у коліційній угоді і НУ-НС має намір дотримуватися цих домовленостей.

Раніше цього місяця Верховна Рада постановила створити слідчу комісію для розслідування діяльності київської влади, яку звинувачують у корупції. Особливу увагу привернули звинувачення у зловживаннях в росподілі нерухомості та земельних ділянок у Києві. За позовом депутата міськради та відомого боксера Віталія Кличко триває судова справа проти Київради. У четвер президент Ющенко відсторонив Леоніда Черновецького від виконання обов'язків мера столиці і створив спеціальну комісію для розгляду питання зловживань у Києві і Київраді.


Джерела

[ред.]