Перейти до вмісту

Бараку Обамі присуджено Нобелівську премію миру

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

10 жовтня 2009

9 жовтня 2009 року президентові США Бараку Обамі було присуджено Нобелівську премію миру 2009 року. Норвезький Нобелівський комітет заявив, що ця нагорода була присуджена йому "за видатні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співпрацю між народами".

Присудження премії стало несподіванкою для багатьох, зокрема з огляду на те, що Обама перебуває на посаді тільки протягом дев'яти місяців, почавши свій президентський термін у січні цього року. Барак Обама став третім президентом США, котрий отримав цю нагороду ще на посаді президента.

Голова нобелівського комітету, Турб'йорн Ягланд заявив, що премія була присуджена так рано, щоб таким чином підтримати те, що президент Обама намагається досягти на своїй посаді". Голова комітету зокрема високо оцінив роботу Обами в галузі ядерного роззброєння.

Обама заявив, що не вважає себе гідним бути серед людей, що змінили світ. На його думку ця нагорода є не стільки свідоцтвом його заслуг, скільки закликом до дії.

Нобелівська премія миру присуджується з 1901 року особливим комітетом, який обирає парламент Норвегії. Ця премія була заснована шведським хіміком Альфредом Нобелем для відмічення "осіб, які багато зробили для зміцнення братерства між народами і для скасування або скорочення військових сил, а також за зміцнення миру у світі".

Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: