Бін Ладен зробив нову заяву стосовно Європи та Палестини

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 березня 2008

Нове звернення лідера міжнародної терористичної оргранізації Аль-Каїда Осама бін Ладена було росповсюджене 20 березня 2008 р. Це вже друге звернення Бін Ладена за останні два дні. У першому зверненні, у роковину початку війни в Іраку у своїй промові Бін Ладен звернувся до мусульман з посланням стосовно карикатур на пророка Мухамеда, які розповсюджувалися в деяких країнах Європи. Лідер Аль-Каїди піддав критиці авторів карикатури і Папу Римського Бенедикта XVI, якого він звинуватив у організації нового Хрестового походу проти мусульман.

Невдоволення Бін Ладена та багатьох мусульман викликали карикатури на пророка Мухамеда опубліковані у данських газетах. Проти автора карикатури та редакторів газет, які опублікували її були спрямовані числені акції протесту та маніфестації у багатьох країнах Європи та Азії. Після того, як стало відомо про замах на життя автора карикатур, у знак протесту низка європейских газет передрукували карикатуру, що викликало нову хвилю протестів у мусульманському світі.

У другому зверненні Бін Ладен також піддав критиці окупацію Ізраїлем Палестини та блокаду Сектора Ґаза. На думку Бін Ладена єдиний шлях повернути Палестину — "вогнем та металом". У зверненні він також закликав мусульман не припиняти боротьби проти американських військ в Іраку та Афганістані. У обох випадках, на його думку, переговори недоцільні — "тільки рішучі дії, війна проти окупантів". Бін Ладен також піддав критиці лідерів мусульманських держав за зраду, на його думку, палестинців та підтримку блокади Ізраїлем Сектора Ґаза.


Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: