Перейти до вмісту

ВООЗ: випромінювання мобільних телефонів може викликати рак

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 серпня 2011

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щонайменше 6 мільярдів людей використовують мобільні засоби зв’язку. Ті, хто користуються мобільним зв’язком найчастіше – наражаються на ризик захворювання на рак головного мозку.

Багато науковців привітали визнання проблеми з боку ВООЗ. Втім деякі вважають, що цього не достатньо, оскільки звіт ВООЗ не згадує шкідливий вплив на здоров’я людини ретрансляційних вишок та інших безпровідних приладів.

Камілла Рід, яка є засновником та директором сайту ElectroMagneticHealth.org громадської організації, яка критикує індустрію зв’язку, каже, що дослідження впливу електромагнітних полів на живі організми почались ще в 1950-х роках. Результатом впливу електромагнітних полів може бути не лише рак, але й зміна клітин організму та їх ДНК.

Вчені не одностайні в оцінках впливу електромагнітних полів на здоров’я людини. Втім всі вони погоджуються, що, коли йдеться про дітей, найбільш вразливої групи, треба бути особливо обережними. Деякі експерти вважають, що наслідки впливу електромагнітних хвиль можуть бути дуже різними.

Наприклад, доктор Ашок Агарвал каже, що у чоловіків, які використовують мобільний телефон більше 4-х годин на день, значно погіршується якість сперми, що може призвести до безпліддя. Інші науковці також отримали докази шкідливого впливу електромагнітних хвиль на ДНК людини.

В результаті досліджень невролога Нори Волков з Національного Інституту здоров’я людини не вдалось отримати переконливих свідчень того, що довготривалий вплив електромагнітних полів на організм людини справді існує. Втім вона порівнює ці, первинні результати, із першими дослідженнями впливу паління на людину. Як відомо, науковцям довелось чекати 15 – 30 років щоб отримати достовірні данні про те, що паління викликає захворювання на рак. «Коли йдеться про дітей, я раджу батькам пояснювати малечі, що телефон краще тримати не біля вуха, а використовувати його в режимі гучного зв’язку, і в жодному разі – не спати з телефоном», - пояснює Волков.

Докази того, що випромінювання мобільних телефонів викликає рак, ще не є остаточними. Втім, ймовірно, обережна позиції ВОЗ і оприлюднене організацією попередження неодмінно призведе до розширення досліджень в цій сфері і відповідно переконливих результатів.


Джерела

[ред.]