Вбивство отрутою в метро (квітень 2014)

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Вбивство отрутою в метро  — резонансне вбивство 28 квітня 2014 року в київському метро на станції «Вокзальна» 41-річного Євгена Дружина, завідуючого кафедрою філології Міжнародного науково-технічного університету. Він був вбитим шляхом введення отрути шприцом у спину, в умовах багатолюдної тисняви в метро. Євген втратив свідомість перед турнікетами, перед тим повідомивши працівників метрополітену що його укололи шприцом у спину. Йому викликали швидку і коли медики прибули за викликом, то змогли тільки констатувати смерть.[1] Міліція пізніше зафіксувала на спині вбитого слід від уколу шприцом.

Євген Дружин[ред.]

Був вихідцем з Донбасу, пізніше переїхав у Київ (у 2007 році) де і влаштувався на викладацьку посаду. В університеті характеризувався як талановитий, освічений і добре підготовлений викладач, якого ще і любили студенти.[2]

Версії[ред.]

Було висунуто наступні версії мотивацій цього вбивства:

  • Конфлікт через квартиру. Що вбивство було якось пов'язане з трьохрічною судовою тяганиною стосовно маленької квартири (площею у 15 м.кв) на окраїні Києва, котру придбав вбитий 5 років тому, у котрій тоді була прописана особа, яка тоді перебувала в ув'язненні, і яка, після звільнення, заявила про свої права на квартиру.[3] Але є дуже сумнівно аби колишній ув'язнений і хворий на наркоманію, котрим був опонент вбитого по судовій справі, зумів організувати самостійно таке високотехнологічне вбивство. Скоріше цей конфлікт був тільки «фоном» для інших організаторів вбивства.
  • Передозування при спробі пограбуваня. 29 квітня 2014 були затримані міліцією двоє підозрюваних, один з яких нібито визнав свою причетність до цього вбивства і це пояснив тим що йому сподобалася сумка вбитого і він тільки уколом хотів його позбавити свідомості аби відібрати цю сумку. Той же час працівники міліції є впевненими, що «жертва була вибраною не випадково»[4]
  • Так званий «транспортний тероризм» , котрим нібито «балуються психічно помішані люди»
  • Випробовування отрути. Але подібні випадки вже давно є відомими у злочинному світі.
  • Вбивство через заздрощі. Це є основним мотивом при вбивстві талановитих і освідчених людей. Схильна до вбивства особа, сповідуюча власну «богообраність» працюючи чи проживаючи поруч з більш талановитим колегою чи сусідом, і бачачи перед собою кращого, встає перед вибором як підтвердити саму собі і своїм одновірцям їх «богообраність», що найчастіше закінчується вбивством кращого від них й іншого. Такі вбивства є добре спланованими і добре організованими, часто і з використанням управління «в темну» іншими десоціалізованими особами.

В даному випадку могло бути так що вбитому «друзі» заздрісники порадили придбати квартиру з прихованою там прописаною особою, яка перебуває в ув'язнені. Тобто створити «фон», умови, для вчинення вбивства. Потім, коли розпочалася судова тяганина через придбану квартиру, найняти вбивцю, чи намовити акуратно до вбивства, цю особу, яка оскаржувала в суді придбання квартири, через треті особи, підказавши їй і спосіб вбивства.

  • Пропаганда вбивств отрутами. На це вказує надмірно детальні описи в ЗМІ способів і назв отрут при таких вбивствах.

Примітки[ред.]