Перейти до вмісту

Верховна Рада відновила роботу після блокування

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 лютого 2013


У п'ятницю 22 лютого Верховна Рада України відновила роботу, розглянула два питання про про внесення змін до регламенту роботи Ради та щодо євроінтеграційних прагнень України і закрила засідання. Верховна Рада була заблокована опозиційними партіями з 5 лютого.

О 12.45 спікер Володимир Рибак оголосив сесію відкритою. У залі зареєструвалося 346 депутатів. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 47 Регламенту Верховної Ради України», який стосується особистого голосування депутатів. За відповідне рішення проголосували 339 народних депутатів при 226 необхідних голосах. Зміни в Законі передбачають особисте голосування народних депутатів. [1]

« У разі виявлення на пленарному засіданні народним депутатом факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування за іншого народного депутата розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється. »

Після підтвердженн відсутності народного депутата у залі засідань Верховної Ради спікер доручає Лічильній комісії вилучити картку такого народного депутата та проводить переголосування останньої пропозиції.

Також Верховна Рада прийняла заяву «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом». Заяву підтримали 315 народних депутатів, проти - 24. [2]

Після розгляду цих питань спікер парламенту Володимир Рибак оголосив про закриття пленарного засідання. Депутати продовжать роботу в пленарному режимі 5 березня.

Володимир Рибак

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак вважає, що парламент зможе працювати у нормальному режимі. Впродовж двох останніх тижнів відбувалися переговори щодо шляхів розблокування роботи парламенту. В. Рибак наголосив, що він робив усе, аби лідери фракцій і депутати почули один одного, та припинилася практика спроб силового розв’язання проблемних питань. За його словами у нинішній ситуації немає переможців і переможених. Звертаючись до ЗМІ, Голова Верховної Ради зазначив:

« «Переможцями стали ви, тому що підняли питання про те, що депутати повинні голосувати особисто». »

Попереду «велика робота», і народні обранці знатимуть, що журналісти і громадські організації «контролюють кожного депутата».

Голова Верховної Ради заявив, що перед початком кожного пленарного засідання відбуватиметься письмова реєстрація, і головуючий на засіданні оголошуватиме прізвища відсутніх депутатів, картки яких вилучатимуться. Кожен депутат, зазначив він, відповідно до Конституції і законодавства, має брати участь у роботі, і голосувати персонально - «за», «проти» чи «утримався».

« «Регламент дозволяє нам вирішувати усі проблемні питання. Якщо усі депутати голосуватимуть самі за себе, парламент зможе працювати» »

наголосив В.Рибак, додавши, що за столом переговорів можна розв’язувати будь-які проблеми шляхом зближення позицій і пошуку компромісів. [3]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]