Перейти до вмісту

Вибори Президента України: Янукович і Тимошенко вийшли до другого туру

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 січня 2010

За результатами шести різних екзит-полів у другий тур президентських виборів в Україні вийшли Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. За даними екзит-полів лідер Партії Регіонів Віктор Янукович випередив прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко на декілька відсотків і отримав 36,6% у той час як рейтинг Тимошенко склав 25,8%. Третє місце посів Сергій Тігіпко, отримавши приблизно 13% голосів. Остаточні офіційні результати мали бути оприлюднені о 23.00 годині за київським часом.

Результати екзит-полів суттєво не відрізнялися один від одного — розрив між Януковичем і Тимошенко складав від 5% до 10%. У столиці України головне суперництво відбулося між Тимошенко і Тігіпко, а Янукович посів третє місце. Очікуваним був результат щодо рейтинга Сергія Тігіпко, однак він заявив, що у другому турі не підтримуватиматимете жодного з кандидатів. Переможці виборів заявляли про свою перемогу у другому турі, Гриценко закликах голосувати у другому турі проти всіх. Залишився задоволений своїм результатом лідер ВО Свобода Олег Тягнибок. Хоча він отримав лише 2% голосів і посів восьме місце, такий результат на його думку був "початком". Четверте місце посів діючий президент Віктор Ющенко, однак не пройшов у другий тур і залишитиме свою посаду після другого туру виборів.

За словами міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, вибори 17 січня пройшли в Україні спокійно, без значних порушень виборчого законодавства. Явка на виборах Президента України склала 66,87%, що на думку членів ЦВК дає підстави вважати вибори такими, що відбулися. Таким чином, у другому турі, який відбудеться 7 лютого 2010 українці обиратимуть між Януковичем та Тимошенко.

Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: