Вночі Україна перейде на літній час

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 березня 2005 26 березня 2006

Останньої неділі березня Україна, разом ще з 110 країнами світу, переходить на «літній» час. У 3:00 ночі стрілки годинника будуть переведені на 1 годину вперед.

Такий час триватиме до останньої суботи жовтня жовтня коли, в ніч з суботи на неділю стрілки годинника в 4:00 будуть переведені на годину назад.

Порядок відрахування часу, згідно якому перехід в останню неділю березня на "літній" час, і повернення в останню неділю жовтня на "зимовий" час, був затверджений постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року.

Як відомо, уперше «літній» і «зимовий» порядок обліку часу було введено в Англії в 1908 році з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. У США «літній» час застосовується з 1918 року.

Зараз на «літній» і «зимовий» час переходять у всіх європейських державах і практично на всіх широтах від Канади до Австралії (понад 110 країн світу). З пострадянських держав на "літній" час не переходять Таджикистан, Узбекистан, Туркменістан, а віднедавна і Казахстан.

У Радянському Союзі перехід на літній і зимовий час був введений в 1981 році. На думку експертів, переведення годинникових стрілок дозволяє понизити енергонавантаження і поліпшити екологічну обстановку, забезпечує стійку роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків, організацію теле- і радіомовлення.

Джерела[ред.]