Перейти до вмісту

Вперше за шість років на Північний Кавказ знову ввели війська

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 жовтня 2012

Мапа Північного Кавказу
Мапа Північного Кавказу

За рішенням Національного антитерористичного комітету РФ з початку жовтня 2012 року до проведення контртерористичних операцій на Північному Кавказі знову залучаються підрозділи збройних сил Росії.

Джерело в оперативному штабі угруповання в регіоні повідомив, що рішення про залучення додаткових сил і засобів у Північно-Кавказькому регіоні прийнято Національним антитерористичним комітетом і федеральним оперативним штабом Росії:

Підрозділи російської армії вже приступили до участі в контртерористичних операціях у ряді регіонів Північного Кавказу, де обстановка найнапруженіша. Вони діють за своїми планами, але в тісній взаємодії з частинами оперативного угруповання Внутрішніх військ МВС та інших поліцейських підрозділів і ФСБ.

Оригінальний текст (рос.)

Подразделения российской армии уже приступили к участию в контртеррористических операциях в ряде регионов Северного Кавказа, где обстановка наиболее напряженная. Они действуют по своим планам, но в тесном взаимодействии с частями оперативной группировки Внутренних войск МВД и других полицейских подразделений и ФСБ.

Джерело також повідомило, що перша участь армійських підрозділів у бойових діях не обійшлася без жертв:

Зокрема, в ході операції з блокування та знищення групи бойовиків у дагестанському Буйнакську наприкінці минулого тижня і в Інгушетії загинули четверо контрактників і кілька людей отримали поранення.
<…>
на жаль, армійські підрозділи в бойових діях діяли шаблонно, без урахування специфіки проведення контртерористичної операції на сучасному етапі.
<…>
З всієї видимості, в Генштабі зроблять певні висновки з цього приводу, і в міру зосередження армійських сил і засобів на Північному Кавказі війська будуть активніше готуватися до операцій зі знищення бандформувань у Північно-Кавказькому регіоні.

Оригінальний текст (рос.)

В частности, в ходе операции по блокированию и уничтожению группы боевиков в дагестанском Буйнакске в конце минувшей недели и в Ингушетии погибли четверо контрактников и несколько человек получили ранения.
<…>
к сожалению, армейские подразделения в боевых действиях действовали шаблонно, без учета специфики проведения контртеррористической операции на современном этапе.
<…>
По всей видимости, в Генштабе сделают определенные выводы по этому поводу, и по мере сосредоточения армейских сил и средств на Северном Кавказе войска будут более активно готовиться к операциям по уничтожению бандформирований в Северо-Кавказском регионе.

Про те, що армія знову братиме участь у діях проти бойовиків у Чечні ще у вересні 2012 року повідомляла «Незалежна газета». Тоді на сторінках видання доктор історичних наук Володимир Попов, який займається проблематикою кавказьких конфліктів, заявляв:

Активізація бандпідпілля і зростання втрат серед особового складу підрозділів МВС і Міноборони свідчать про те, що на Північному Кавказі триває уповільнена партизанська війна, яка, зважаючи на все, далека від завершення.

Оригінальний текст (рос.)

Активизация бандподполья и рост потерь среди личного состава подразделений МВД и Минобороны свидетельствуют о том, что на Северном Кавказе продолжается вялотекущая партизанская война, которая, судя по всему, далека от завершения.

Нагадаємо, що армійські підрозділи увійшли до Дагестану і Чечні у складі Об'єднаного угруповання військ 1999 року (див. Друга чеченська війна). Активна фаза бойових дій тривала з 1999 по 2000 рік, потім, у міру встановлення контролю Збройними силами Росії над територією Чечні, переросла у тліючий конфлікт. Війська почали виводити з Північного Кавказу 2006 року, коли основні сили противника припинили опір. З 0 годин 16 квітня 2009 року режим був КТО скасований.


Джерела[ред.]

Шаблон:Публікувати