Перейти до вмісту

Війна через пам'ятник Леніна в Охтирці продовжується

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 лютого 2013


Церква Введення до храму Пресвятої Богородиці в Охтирці

В суботу в м. Охтирка Сумської області комуністи намагались відновити пам'ятник Леніну, свободівці їм в цьому перешкоджали. Завершилось все сутичкою між прихильниками обох партій.

Комуністи запланували відкриття пам'ятника на 10:00 23 лютого, для чого підігнали кран. Одночасно акцію проти цього біля пам'ятника проводили представники ВО «Свобода», які, зокрема, вимагали недопустити протизаконне встановлення монумента на території, що належить місцевому храму Української православно церкви Київського патріархату, та скандували гасла: «Серп і молот – смерть і голод!», «Комуняку – на гілляку!» тощо.

В результаті виникла ситучка. З боку комуністів у свободівців полетіли яйця та презервативи, наповнені водою, ініціатором чого був син нардепа від КПУ Вікторії Бабич.

Як зазначила керівник сектору зв'язків з громадськістю Сумського обласного Управління внутрішніх справ Ельвіра Біганова, що коли комуністи та свободівці почали штовхатися, міліція розсікла конфліктуючі сторони і утворила між ними живий коридор. За її словами, в охороні громадського спокою брали участь 100 правоохоронців[1].

Водночас прес-служба ВО «Свобода» повідомила, що правоохоронці штовхали противників пам'ятника Леніну, зокрема нардепів Андрія Мохника, Ігоря Мірошниченка та Ігоря Швайку, та тримають прибічників «Свободи» в кільці[1].

Пізніше комуністи знову спробували спровокувати бійку зі свободівцями. В результаті бійки кілька людей повалилися на землю. В той же час, народний депутат Ігор Мірошниченко бив ногами одного з прихильників КПУ.

Згодом стало відомо, що питання пам'ятника вирішуватиметься на сесії міської ради, яка відбуться 26 лютого. Про це повідомив на своїй сторінці у «Facebook» прес-секретар київської «Свободи» Олександр Аронець з посиланням на в. о. мера Охтирки Олександра Цілуйка. Також він написав, що під час бійки було розбито голову журналісту, який знімав події, пляшкою, якою намагалися поцілити у нардепа Ігоря Швайку.

Нагадаємо, що 15 лютого активісти партії ВО «Свобода» за активної участі народного депутата України Ігоря Мірошниченка 15 лютого 2013 року демонтували пам'ятник Леніна в Охтирці, що спричинило обурення комуністів та початок правоохоронцями кримінального провадження за статтею 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]