Перейти до вмісту

Віктор Янукович переміг на виборах Президента України

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 лютого 2010

Центральна виборча комісія України в неділю 14 лютого 2010 року офіційно оголосила про перемогу Віктора Януковича у президентських виборах. У своєму рішенні ЦВК підтвердила результати другого туру виборів, які відбулися 7 лютого, за результатами котрих, Віктор Янукович випередив чинного прем'єр-міністра Юлію Тимошенко з відривом у 3.48%. За результатами другого туру, Віктор Федорович Янукович отримав 48,95% голосів виборців (12 481 266 осіб), Юлія Володимирівна Тимошенко - 45,47% (11 593 357). Різниця між двома кандидатами, як це було підтверджено в Центральній виборчій комісії, склала близько 888 000 голосів. Постановою ЦВК Віктор Федорович Янукович був проголошений новообраним Президентом України.

У свою чергу Юлія Тимошенко, у своїй телевізійній промові в суботу 13 лютого відмовилася визнавати результати виборів та перемогу Януковича наполягаючи, за її словами, на "числених порушеннях та фальсифікаціях" і обіцяла оскаржити результати виборів у суді. У телевізійному зверненні до народу України вона, зокрема, наголосила: "що б не сталося в майбутньому, він [Янукович] ніколи не зможе стати законно обраним Президентом України". Результати виборів по декількох виборчих округах вже розглядаються у судах - за даними штабу Тимошенко, тільки в Київському апеляційному адміністративному суді знаходиться на розгляді 43 позови. Офіційне оскарження результатів виборів можливо продовжиться і у Верховному Суді України.

Рішення ЦВК відбулося після заяв міжнародних спостерігачів, які визнали легітимність та прозорість Президентських виборів в Україні. Числені голови урядів та держав світу, включно з президентом США та президентом Євросоюзу, привітали Януковича з перемогою. За законом, від часу проголошення офційних результатів виборів починається відрахунок 30-денного терміну, впродовж якого Віктор Янукович має скласти присягу як Президент України.

Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: