Перейти до вмісту

Вікіновини:В чому доцільність реєстрації

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Ви не зобов'язані реєструватися, щоб читати статті (сторінки) Вікіновин. Ви навіть не зобов'язані реєструватися, щоб редагувати статті (сторінки) у Вікіновинах — кожен може редагувати майже будь-яку статтю навіть без реєстрації. Але реєстрація, тобто створення свого «облікового запису» (account) є дією надзвичайно швидкою, безкоштовною, і зазвичай вартує її розглянути як добру ідею з багатьох причин.

Ім'я користувача

Під час реєстрації Ви можете вибрати собі ім'я користувача. Усі редагування, що Ви зробите зареєструвавшись, будуть автоматично співставлятися з цим іменем. Це означає, що Ви зможете отримувати повне визнання (або, як прийнято говорити — credit) за Ваш внесок, зареєстрований в історії редагування сторінки (статті). Якщо Ви не зареєстровані, Ваші редагування лише приписуються до Вашої (потенційно випадкової) IP адреси. Ви також можете побачити усі Ваші внески (тобто загалом усі статті, що Ви редагували) натиснувши на напис «Ваш внесок», доступний лише коли Ви зареєстровані.

Ви матимете Вашу власну сторінку користувача, де можете трохи написати про себе. Хоча ВікіНовини не є провайдером «домашніх» веб-сторінок, Ви можете застосувати це для демонстрації декількох картинок, написати про Ваші хобі і тому подібне.

Ви також матимете постійну сторінку обговорення користувача, яку зможете використовувати, щоб спілкуватися з іншими користувачами. Ви отримаєте повідомлення, щойно хтось напише повідомлення на Вашій сторінці обговорення. Якщо Ви погодитеся зареєструвати свою адресу електронної пошти, інші користувачі зможуть зконтактуватися з Вами по E-Mail. Це буде анонімно в тому сенсі, що ваша адреса електронної пошти не буде відома користувачу, який Вам писатиме!

Репутація та приватність

Ви не зобов'язані розкривати Вашу офлайнову («з реального життя») ідентичність, але реєстрація в ВікіНовинах дає Вам фіксовану ідентичність, яку інші користувачі будуть розпізнавати. Хоча ми вітаємо й анонімні внески до змісту Вікіпедії, реєстрація допомагає Вам досягти довіри та поваги через історію добрих редагувань. Також легше спілкуватись та співпрацювати з тим, хто редагує, якщо ми знаємо, хто Ви є. Користувачам-ветеранам також легше припускати добрі наміри з боку новачків, які не полінувалися зареєструватися.

Будь ласка, зрозумійте, що ВікіНовини постійно вандалізується, «спамізується» та до неї постійно завантажується інформація людьми, що хочуть лише прорекламувати. Необхідно піддавати перевірці джерела інформації, і ВікіНовинам потрібен спосіб розрізняти надійних авторів змісту та джерел інформації.

Якщо Ви не зареєстровані, усі Ваші редагування публічно асоціюються з IP адресою, «під якою» Ви працювали в момент редагування. Якщо Ви зареєстровані, то всі Ваші редагування публічно асоційовані з вашим «логіном» і внутрішньо за вашою IP-адресою. Дивіться деталі і подробиці в документі «Політика безпеки».

Наслідки у забезпеченні приватності, що випливають з викладеного, залежать від Вашого Інтеренет провайдера, локальних законів та правил, природи і кількості Ваших редагувань контенту Вікіпедії. Не забувайте, що технології і політика Вікіпедії можуть змінюватись.

Ваш вибір залежить від бажаності досконалої анонімності. Деякі люди вірять, що анонімність є синонімом неможливості оцінити вклад кожного, чи може обумовлювати непродуктивну поведінку, чи здійснення внеску без фіксованої ідентичності не є мотивуючим, відтак є неприємним. Такі люди вважають, що створення «еккаунту» та реєстрація може позбавити подібних відчуттів.

Нові можливості редагування

Програмне забезпечення w:MediaWiki (яке забезпечує роботу ВікіНовин) має багато можливостей, які доступні лише зареєстрованим користувачам. Наприклад, зареєстровані користувачі можуть позначати деякі свої редагування як «незначні». Незначні редагування можуть бути відфільтровані зі списку «нових редагувань». Ми не можемо надати анонімним користувачам привілею позначати редагування як незначні, адже ми не знаємо, хто є за даною IP-адресою, відтак ми не можемо побудувати базис для довіри. (Позначення редагувань незначними у випадку, якщо вони такими не є вважається дуже грубим).

Іншою дуже важливою можливістю, яку активні дописувачі, ймовірно, будуть активно використовувати, є списки спостереження. У випадку реєстрації Ви отримаєте нову клікабельну закладку «Спостерігати» на кожній сторінці, яку Ви переглядаєте. Якщо Ви клікнете по тій закладці, то сторінка буде добавлена до Вашого списку спостереження. Цей список є, в основному, відфільтрованим виглядом списку нових редагувань, який демонструє зміни, нещодавно внесені до сторінок, що є у Вашому списку спостереження. Таким чином Ви зможете слідкувати за змінами в сторінках, над якими Ви працюєте без необхідності переглядати зміни усіх сторінок (власне у списку «нових редагувань» сторінки з вашого списку спостереження будуть виділятися іншим (bold) шрифтом).

Лише зареєстрованим користувачам дозволено перейменовувати сторінки, а це можливість, як є надзвичайно важливою для підтримання структури та цілісності ВікіНовин.

Статус адміністратора

Адміністратори (деколи згадувані як sysops) можуть видаляти та відновлювати видалені сторінки, захищати їх від редагування, редагувати захищені сторінки а також блокувати користувачів за порушення наших політик. Зазвичай вони виконують волю спільноти ВікіНовин, зафіксовану на сторінках таких як Вікіпедія:Articles to remove.

З очевидних причин лише зареєстровані користувачі можуть стати адміністраторами. Зазвичай для цього достатньо декілька місяців робити для Вікіпедії напіврегулярну роботу без надмірного конфліктування з іншими, хоча видається, що стандарти стають поступово більш жорсткими. Якщо Ви є зареєстрований користувач та бажаєте бути адміністратором, дивіться ВікіНовини:Запит на статус адміністратора для додаткової інформації.

Голосування, опитування, вибори, огляди та представники

Хоча в більшості опитувань, що провадяться у Вікіпедії, кожен може висловлювати свою точку зору, незалежно від того, зареєстрований він чи ні, Ваша думка буде мати більшу вагу, якщо вона може бути співставлена з фіксованою ідентичністю, що має зареєстровані якісні коментарі та змістовні редагування.Цей документ є перекладом англомовного оригіналу (також вказаного в Interwiki).