Вікіновини:Голосування

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Це проект правила, що регулює загальні вимоги до голосування в україномовних Вікіновинах. Це стосується глосувань щодо правил, технічних змін, надання та зняття будь-яких прав користувачів та будь-яких інших голосувань, що відбуватимуться у проекті, якщо лише у них не буде встановлено інші вимоги. (Це правило — вимоги за замовчуванням)

Вимоги та рекомендації[ред.]

 1. Вимоги до голосуючих:
  • Користувач повинен бути зареєстрованим.[1]
  • Користувач може використати лише один обліковий запис для голосування.
  • Користувач повинен мати більше 100 правок у основних просторах назв[2] всього та 20 правок у основних просторах за останні 60 календарних днів, або ж мати 50 правок в основних просторах за останні 60 календарних днів.
  • Користувачі, що не відповідають вимогам вище, можуть лише висловлювати власну думку, задавати запитання.[3]
 2. Тривалість голосувань:
  • Голосування тривають 7 діб з моменту початку.
  • Голосування може бути продовжене відповідно до п.4.
 3. Позитивне рішення:
  • У голосуванні повинно бути більше ніж 51% голосів серед голосів «за» та «проти» за умови, що у голосуванні взяли участь принаймні два користувачі
 4. Оголошення:
  • Голосування вважається легітимним якщо про його хід оголошувалось принаймні впродовж 5ти діб його тривалості, або ж воно відбувалось на Майдані чи сторінці вибору адміністраторів. У разі недотримання цих вимог голосування може бути продовжене до тих пір, поки не справдиться перша вимога.
 5. Рекомендації до оформлення:
  • Голосування, рішення щодо яких повинні виконувати здебільшого україномовні люди (стюарди чи розробники), рекомендується оформлювати використовуючи кольорові шаблони як то {{за}} та {{проти}}. Окрім того рекомендується за можливості ключові слова дублювати англійською мовою.
 6. Використання інших умов голосування:
  • Це правило визначає правила голосування за замовчуванням.[4] Інші вимоги та рекомендації можуть бути використані після їх узгодження шляхом голосування чи обговорення для конкретного випадку або серії випадків.[5] Ключовим є наявність консенсусу на використання інших вимог та рекомендацій, попереднє оголошення нестандартних вимог та рекомендацій.

Примітки[ред.]

 1. Тобто мати обліковий запис і голосувати використовуючи його.
 2. Тут основні простори назв — це власне основний простір (ns0), шаблон (ns10), категорія (ns14), інкубатор (ns104).
 3. Але їх аргументи можуть бути враховані при голосуванні іншими користувачами.
 4. Лише для голосувань що розпочались після затвердження цього правила.
 5. Наприклад, можна зробити більш жорсткими вимоги для голосування за вибори нових бюрократів, або ж зробити більш м'якими вимоги до голосування стосовно оформлення головної сторінки.