Вікіновини:Додати новину/Архів-03

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

СТАРТ «DJUICE ГОЛ 2009»: ВПЕРЕД ДО ПЕРЕМОГИ![ред.]

20 грудня стартує ІV Всеукраїнський чемпіонат з футболу серед школярів «DJUICE ГОЛ 2009», який проводить молодіжний мобільний оператор Djuice за підтримки Міністерства освіти та науки України. Паралельно зі змаганнями юних футболістів пройдуть ІІ Всеукраїнський чемпіонат груп підтримки «DJUICE ФАН 2009» та он-лайн конкурс футбольних прапорів для вболівальників. Реєстрація команд відкрита до 19 грудня. Яскраві футбольні змагання об’єднають школярів 12-15 років із 64 міст України. На переможців чекають призи: чемпіони «DJUICE ГОЛ 2009» отримають поїздку до Німеччини на футбольний матч чільних європейських клубів, найкращі танцівниці з «DJUICE ФАН 2009» – майстер-клас із відомим українським хореографом, автори найкращого прапора – символу команди теж отримають винагороду. Мета чемпіонату «DJUICE ГОЛ 2009» зробити ідею здорового та активного способу життя модною серед молоді. Заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ільченко: «Міністерство освіти і науки України заохочує всі ініціативи, спрямовані на розвиток фізичного виховання і спорту серед молоді. Тому міністерство вже не перший рік активно підтримує Всеукраїнський шкільний чемпіонат з футболу «DJUICE ГОЛ», що його проводить компанія «Київстар». Тому Чемпіонат «DJUICE ГОЛ» вже внесений до календаря спортивних заходів Міністерством освіти та науки України». Чемпіонат «DJUICE ГОЛ 2009» традиційно складатиметься з чотирьох етапів: • кваліфікаційний (20–21 грудня 2008 р.) • міський (21–22 березня 2009 р.) • регіональний (11 квітня 2009 р.) • національний (16 травня 2009 р.)

Фінальна гра відбудеться 16 травня на одній із центральних площ Києва. У ній візьмуть участь чотири команди – переможці регіональних ігор.' Василь Матвійків, тренер футбольної команди Тернопільської школи № 27 – переможця «DJUICE ГОЛ 2008»: «Ми надзвичайно раді, що взяли участь у чемпіонаті «DJUICE ГОЛ 2008». Спочатку хлопці навіть не вірили, що дійдуть до фіналу. Але протягом ігор, перемагаючи один за одним усіх своїх суперників вони переконалися у власних силах і вже впевнено йшли до поставленої мети. Вони ніби двічі виграли: отримували насолоду від футболу і навчилися долати перешкоди. Батьки хлопців задоволені, бо знають, що діти проводять час у спортзалі, а не десь на вулиці, у підворіттях. Крім того, такі турніри стимулюють молодших наслідувати позитивний приклад старших, і я чекаю, що наступники моїх юних чемпіонів теж покажуть, на що здатні».

За свою трирічну історію чемпіонат об’єднав понад 38 000 учнів із різних куточків України. «DJUICE ГОЛ 2009» анонсується у 2 799 школах у 64 українських містах. «DJUICE ГОЛ» – один із важливих елементів стилю життя від «DJUICE»: здорового, активного, успішного, енергійного, різнобічного, спрямованого на краще майбутнє. «DJUICE ГОЛ 2009» об’єднує спорт, здоров’я та активний спосіб життя, гравців і вболівальників, хлопців і дівчат, дітей і батьків. Заявку на участь та офіційні правила проведення шукайте на сайті www.football.djuice.com.ua та www.djuice.com.ua.

МiнЖКГ iнiцiює позачергове засiдання Кабмiну щодо ситуацiї з теплопостачанням Києва - мiнiстр[ред.]

Мiнiстерство з питань житлово-комунального господарства України вкрай занепокоєне ситуацiєю, яка склалася з теплопостачанням у Києвi, та iнiцiює скликання позачергового засiдання Кабiнету Мiнiстрiв з цього питання, повiдомляє прес-служба вiдомства з посиланням на його главу Олексiя Кучеренка в п'ятницю.

"Мiнiстерство iнiцiює позачергове засiдання Кабiнету Мiнiстрiв, на якому буде розглянуто ситуацiю (з теплопостачанням – IФ) у Києвi", - сказав О.Кучеренко.

Зокрема, вiн зазначив, що на тлi незадовiльного технiчного стану комунальної iнфраструктури мiста та незрозумiлої ситуацiї з очiкуваним пiдвищенням плати за житлово-комунальнi послуги рiзко загострилася проблема якостi послуг, якi сьогоднi отримують кияни. Протягом двох днiв до мiнiстерства зателефонували близько тисячi киян зi скаргами на низьку якiсть послуги теплопостачання.

На думку мiнiстерства, це викликано непослiдовними дiями Київської мiської держадмiнiстрацiї в проведеннi реформування житлово-комунального господарства Києва. Заручниками цього стали не лише простi кияни, але й пiдприємства галузi, на яких працюють десятки тисяч людей.

Враховуючи весь комплекс проблем, якi накопичилися в житлово-комунальному комплексi Києва, мiнiстр дав доручення Державнiй житлово-комунальнiй iнспекцiї перевiрити економiчну обгрунтованiсть тарифної полiтики, яку проводить КМДА, проаналiзувати iнвестицiйну полiтику, особливо у сферi енергозбереження, та готовнiсть до структурних змiн, а також спрогнозувати можливi наслiдки як для рядових киян, бюджетних установ, пiдприємцiв, так i загалом для економiки мiста.

За оперативними даними вiдомства, заборгованiсть "Київенерго" за газ протягом тижня збiльшилася на 52 млн грн i становить понад 350 млн грн. Водночас Київ не використав можливiсть часткового покриття боргу за рахунок субвенцiї на погашення рiзницi в тарифах. Зокрема, iз загальної суми субвенцiї використано лише 23,7 млн грн, тодi як, наприклад, Харкiв використав 200 млн, Донецьк – 300 млн грн.

Ранiше прес-служба АК "Київенерго" повiдомила, що компанiя змушена вжити заходiв щодо тимчасового припинення гарячого водопостачання до адмiнiстративних будiвель, житлових будинкiв, зони теплопостачання ТЕЦ-5 i ТЕЦ-6.


за інформацією Інтерфакс-Україна

Президент України Віктор Ющенко видав указ про підтримку культури і духовності в Україні[ред.]

12 січня 2009 року за N 6/2009 вийшов Указ Президента України "Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки культури і духовності в Україні"

З метою підтримки культури і духовності, забезпечення умов для ефективної роботи закладів, підприємств та організацій культури Президент України постановив:

1. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям ужити в установленому порядку невідкладних заходів щодо:

  • забезпечення належних умов для ефективної роботи національних, академічних та інших провідних закладів культури і мистецтва, в тому числі державних і комунальних навчальних закладів у цій сфері;
  • збереження існуючої мережі закладів культури, зокрема заповідників, музеїв, бібліотек, театрів, видавництв, книгарень тощо;
  • недопущення затримки фінансування закладів, підприємств та організацій культури та збереження досягнутого рівня соціальних гарантій для працівників цієї сфери, забезпечення своєчасної виплати їм заробітної плати;
  • недопущення скорочення фінансування Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки, випуску книжкової продукції за програмою "Українська книга", культурологічних та літературно-художніх періодичних друкованих видань, зокрема газети "Культура і життя", та телеканала "Культура";
  • забезпечення потреб населення у творах класиків української літератури, у тому числі в перекладі мовами національних меншин, довідкових та інформаційних виданнях (енциклопедії, словники, довідники тощо);
  • підтримки діяльності національних творчих спілок та їх місцевих осередків, громадських об'єднань національних меншин в Україні;
  • фінансування в необхідних обсягах протиаварійних робіт на об'єктах культурної спадщини;
  • сприяння діяльності закладів, підприємств та організацій культури приватної форми власності, а також залучення благодійних організацій, меценатів та спонсорів до участі у заходах, спрямованих на розвиток культури і мистецтва.

2. Кабінету Міністрів України вжити необхідних заходів для проведення у 2009 році невідкладних робіт на об'єктах Шевченківського національного заповідника у м. Каневі, зокрема в музеї Т.Г. Шевченка та на могилі Т.Г. Шевченка, а також Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця".

3. Міністерству культури і туризму України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям удосконалити порядок проведення всеукраїнських та міжнародних мистецьких фестивалів, конкурсів, виставок, оглядів, а також відзначення ювілеїв, пам'ятних дат з метою забезпечення ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті на культурно-мистецькі та культурологічні загальнодержавні заходи і підтримку регіональних культурних ініціатив та аматорського мистецтва.

4. Міністерству культури і туризму України, Міністерству внутрішніх справ України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям ужити заходів щодо посилення охорони об'єктів культурної спадщини, музеїв, заповідників, бібліотек, архівів, інших закладів, підприємств та організацій культури.

Джерело: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=6%2F2009

Стартував соціальний проект "Шлях дітей"[ред.]

Міжнародна молодіжна організація AIESEC ініціювала провести проект з розвитку дітей з 10 дитячих будинків Київської області “Шлях дітей 2009”. Це надання дітям не тільки подарунків та організовування свят, а й розвиток потенціалу дітей, підвищення культурних навичок у дітей, підвищення прагнення до знань, розвиток почуття колективізму, розбиття стереотипів щодо байдужості до них навколишніх , підвищення рівня знання іноземної мови та комп’ютера, що полегшить дітям пошук роботи у майбутньому, проведення лекцій про шкідливі звички, мотивація учасників проекту до подальшого самовдосконалення, оздоровлення дітей! Унікальність проекту в тому, що ми даємо дітям зрозуміти, що в них є можливість на щасливе та успішне життя! Головною метою є охопити як можна більше дитячих проблем. Тому окрім освітньої програми діти будуть відвідувати музеї, виставки, кіно, театри, дітей будуть відвідувати українські зірки, успішні люди випускники дитячих будинків. Бюджет проекту розрахований на купівлю 2 комп’ютерів для кожного дитячого будинку, бібліотеки на 100-200 книжок для кожного дитбудинку, потрібного одягу для кожної дитини, іграшки, фрукти, цукерки, подарунки до свят, розвиваючі відео, ігри та інше.

Молодь - наше майбутнє[ред.]

Міжнародна молодіжна організація AIESEC ініціювала проведення проекту "Світ без кордонів 09" впродовж грудня-березня. У рамках проекту до Києва завітають тренери з 8 країн світу, які працюватимуть з учнями 8-11 класів. На тренінгах будуть розглянуті теми підприємництва, соціальної відповідальності, культури різних країн, адже про різні культури можна чути, читати, але безпосереднє спілкування з людьми, які їх представляють, не можна порівняти ні з чим. Це будуть не нудні лекції, а захоплюючі презентації, які не залишать учасників байдужими. А також усі тренінги будуть англійською, що є чудовою можливістю для школярів підвищити свій рівень володіння мовою через безпосередню практику і абсолютно безкоштовно. Учасники проекту усвідомлять себе представниками України на міжнародному рівні, ознайомляться із соціально-економічною політикою інших країн, розширять свій кругозір, розвинуть лідерські, організаційні, комунікаційні навички, взнають, що таке підприємництво і як стати підприємцем, ознайомляться з функціонуванням ринку та поняттям маркетингу і соціальної відповідальності. Третій і останній етап проходитиме у формі дитячого літнього табору. Відпочинок поєднається з користю: свіже повітря, чудові умови і тренінги, лекції, ігри англійською від тренерів з інших країн світу. Обов`язково будуть динамічні та оригінальні ігри і фейєричні заходи, щоб урізноманітнити відочинок та допомоти всім учасникам знайти спільну мову. А також живе спілкування з іноземцями, що не тільки допоможе відшліфувати англійську, а й глибше пізнати іншу культуру та стиль життя. Це будуть незабутні враження та нові відкриття для кожного учасника, можливість пізнання у собі нових рис та розвиток власного потенціалу.

IT-конференція "UniversITy 2: Information Security"[ред.]

З 20 по 22 лютого у Києві пройде ІТ-конференція «UniversITy 2: Information Security».

У століття інформації особливо актуальним є вираз, який свого часу використав Вінстон Черчіль, - «Хто володіє інформацією, той володіє світом.» Тож бажаючих в такий спосіб оволодіти світом більш ніж достатньо, а отже існує постійний попит на інформацію, отриману незаконним шляхом. В такій ситуації головна біль кожного – надійний захист своїх даних. Саме тому міжнародна організація AIESEC вже вдруге проводить у Києві конференцію з інформаційних технологій UniversITy, а темою цього року є інформаційна безпека. Проект орієнтований на кращих студентів та нещодавніх випускників ВНЗ Києва. Для них представники провідних ІТ-компаній України розкажуть про весь спектр інформаційної безпеки від захисту персонального комп’ютера до конфіденційності переговорів у офісі.

Мета проекту – допомогти молоді Києва усвідомити актуальність та важливість захисту інформації для успішного розвитку свого бізнесу, кар’єри, освіти та життя взагалі.
Цілі проекту:
• Отримання учасниками ґрунтовних знань та практичних навичок в галузі захисту інформації.
• Спілкування з провідними спеціалістами України – представниками бізнес-сектору.
• Створення платформи для спілкування між собою студентів, зацікавлених в розвитку ІТ.
• Надання можливості учасникам проекту поїхати на стажування від AIESEC у сфері ІТ.
Формат проекту:
• 3 дні конференції – тренінги, семінари, доповіді.
• 15 доповідачів – представники корпоративного сектору, бізнесмени та підприємці.
• 150 студентів українських ВНЗ – аудиторія заходу.
• Офіційне відкриття та закриття заходу – виступи партнерів та нагородження найактивніших учасників.
Теми конференції:
• Антивіруси та файрволи.
• Політика безпеки.
• Шифрування.
• Захист інформації в ОС Windows.
• Технічні засоби захисту інформації.
• Захист інформації в бездротовому зв’язку.
• Віруси на мобільних носіях.
• Операційна система Solaris.
• Інформаційна безпека у банківських системах.
• Модель можливого порушника.
• Операційні системи Мac OS та Unix.
• Авторське право.

Спікерами запрошені представники таких компаній, як Інком, PeopleNet, Kvazar Micro, Sun Microsystems, Лаборатория Касперского та інші.

Аплікаційну форму для участі і детальну інформацію про проект та програму стажувань можна знайти на сайті http://aiesec.kiev.ua та http://university09.wordpress.com.

Керівник проекту: Максим Шаповал e-mail: maksym.shapoval@aiesec.net mobile: +38 098 251 20 07


В Україні створено соціальну мережу для обдарованої молоді[ред.]

[1] – від сьогодні це адреса нової соціальної мережі для обдарованої молоді – проекту «Жива книга «Обдарована молодь України». Мета проекту – створення і розвиток відкритої соціальної мережі обдарованих та соціально-активних молодих людей – митців, науковців, спортсменів, бізнесменів, громадських діячів. Можливості мережі досить широкі. Для молоді – це спілкування, самореалізація, інформування, визнання. Для меценатів, спонсорів, інвесторів – інвестиції та благочинність. Для представників ЗМІ – унікальні історії. Як зазначив автор та керівник проекту, голова Союзу обдарованої молоді України Сергій Терепищий, ідея нового проекту виникла із потреби створення електронної версії книги «Обдарована молодь України», але потенційно значно перевершує першопочатковий задум. Адже цей проект відкритий для всіх здібних і активних людей.

[2]

В Україні створено соціальну мережу для обдарованої молоді[ред.]

my.som.org.ua – від сьогодні це адреса нової соціальної мережі для обдарованої молоді – проекту «Жива книга «Обдарована молодь України». Мета проекту – створення і розвиток відкритої соціальної мережі обдарованих та соціально-активних молодих людей – митців, науковців, спортсменів, бізнесменів, громадських діячів. Можливості мережі досить широкі. Для молоді – це спілкування, самореалізація, інформування, визнання. Для меценатів, спонсорів, інвесторів – інвестиції та благочинність. Для представників ЗМІ – унікальні історії. Як зазначив автор та керівник проекту, голова Союзу обдарованої молоді України Сергій Терепищий, ідея нового проекту виникла із потреби створення електронної версії книги «Обдарована молодь України», але потенційно значно перевершує першопочатковий задум. Адже цей проект відкритий для всіх здібних і активних людей.

Громадський форум «Майбутні батьки України»


„29” січня 2009 р. м. Львів


Діти – майбутні батьки України


24 лютого 2009 року у Львові за підтримки мера м. Львова п. А. Садового, начальника управління сім’ї, молоді та п. Ю.Наконечного, начальника управління освіти п. Н. Оксенчук, начальника управління сім’ї та молоді ЛОДА п.А.Рожнятовського, за ініціативою ХЄЦ «Гефсиманія» та голів усіх християнських конфесій м. Львова, а також громадських організації відбудеться громадський форум «Майбутні батьки України».

Форум проходитиме в Актовому залі Франківської районної адміністрації, за адресою: м. Львів, вул. Ген. Чупринки , 85. Реєстрація учасників о 10:00. Початок Форуму об 11:00.

Голова львівської Міської Ради п. Андрій Садовий (або заступник мера з гуманітарних п. Василь Косів) звернеться до учасників форуму з вітальним словом.

Форум відбудеться за участю державних посадовців Львівської ОДА та Міської Ради, Владик християнських конфесій, представників громадських організацій, що опікуються питаннями сім’ї.

Прес – конференція. Під час форуму журналісти зустрінуться з організаторами та доповідачами форуму. На прес-конференцію, яка розпочнеться о 14:00 запрошені : мер Львова – п. Андрія Садовий ; начальник управління сім’ї та молоді Львівської ОДА - п. А. Рожнятовський; начальник управління сім’ї, молоді ЛМР п. Ю.Наконечний, начальник управління освіти п. Н. Оксенчук, президент Міжнародного Центру Батьківства - О.Марченко; РКЦ - Єпископ М. Мокшицький; УГКЦ – архієпископ І. Возняк; старший пастора ХЄЦ «Гефсиманія» - В.Марченко;УАПЦ - Митрополит Макарій; УПЦ КП - Митрополит Андрій; УПЦ МП- Митрополит Августин, Єпископ Союзу церков ХВЄ - Р.Ляховський; Вірменська Апостольська церква-отець Т.Геворгян; Союз церков ЄХБ - Фонд Святого Володимира - І.Матушевський.; Спільнота взаємодопомоги «Оселя» - О.Саноцька, «рух християнських сімей » - п. А Буковинський.

Мета форуму: сприяння духовного відродження нації на основі християнських цінностей та моралі у дітей та юнацтва шкільного та студентського віку; виховній, культурній та просвітницькій роботі серед дітей, молоді, юнацтва та дорослого населення з метою пропагування здорового способу життя на основі християнської етики та моралі, розвитку руху відповідального батьківства в Україні , а також розвитку здорових стосунків в сім’ї..

Захід має на меті: викриття негативних явищ , які впливають на стан свідомості молоді, а саме: - алкоголь - наркотики - тютюнопаління - розлучення, - аборти -злочинність, -БМЖ, - суїцидів

На форумі будуть представлені роз’яснювальні програми для роботи з молодими парами , зо готуються вступити  в шлюб, навчання про сімейні цінності на основі християнської  моралі і етики, програми з турботи та виховання дітей з малозабезпечених та кризових сімей, організація відпочинку школярів та студентства –  вказання на здоровий і активний спосіб відпочинку.


Форум проводиться у рамках Громадської ініціативи „День Батька” що розпочалась, як відгук громадськості на пропозицію „Міжнародного Центру Батьківства” встановити в Україні свято День Батька і є другим форумом такого характеру, який проводиться у Львові (перший - «Роль батька в сім`ї та суспільстві» проводився у Львові 24 березня 2007 року, згодом були форуми в Дніпропетровську та Києві).

Організатори очікують, що форум стане якісним кроком на шляху до подолання в Україні негативних явищ серед української молоді – майбутніх батьків України, за допомогою : - розробки превентивних курсів та навчань (життя без алкоголю, тютюну, наркотиків, депресій та ін. ) - реалізації механізмів впровадження програм серед свідомої української молоді під патронатом місцевих влад

Контактний тел. організаторів форуму

8(032)239-31-95  моб 8 067 196 19 33

В’ячеслав Воровченко litopis@gmail.com

Чемпіонат з комп`ютерного футболу для дітей-сиріт[ред.]

  21 лютого професіональна футбольна ліга України разом з міжнародною організацією AIESEC за підтримки Федерації комп’ютерного футболу проводить чемпіонат з комп’ютерного футболу серед дітей-сиріт дитячих домів закритого типу Києва та Київської області.
  Проводитиметься з метою популяризації футболу як одного з видів активного відпочинку молоді, підвищення комп’ютерної грамотності дітей шляхом залучення їх до культурно-масових розважальних заходів з яскраво акцентованим змістом, встановлення та розширення соціальних контактів дітей-сиріт, активізації позашкільної діяльності та розвиток творчої активності дітей, Пропаганда здорового способу життя та загальнолюдських цінностей на основі принципів Чесної гри. 
  Участь приймуть 50 дітей-сиріт дитячих будинків України віком 11-15 років.

Акція протесту проти довготривалого арешту в Україні білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша[ред.]

У середу, 25-го березня 2009 року з 12:00 відбудеться пікетування Генеральної Прокуратури України за адресою: вул. Різницька, 13/15, м. Київ

Вже 20 місяців у Сімферопольському СІЗО утримується білоруський опозиціонер Ігор Коктиш.

Ігор Коктиш – це активіст, який працював на користь демократичних перетворень в Білорусі. Зокрема, він допомагав кандидату у президенти Білорусі від об’єднаної опозиції Александру Мілінкевичу, допоміг створити у місті Барановичі Молодіжну гуманітарну асоціацію імені Іоанна Боско, організовував молодь через свою музичну діяльність.

Одружений на громадянці України, Ігор перебував в Україні на законних підставах. Тому, з метою доставити його примусово назад в Білорусь і там здійснити над ним репресію, білоруські власті намагаються через обвинувачення, які є явним політичним замовленням, через білоруські суди, добитись екстрадиції Ігоря Коктиша з України в Білорусь.

10 жовтня 2007 року Європейський суд з прав людини призупинив екстрадицію Ігоря до свого кінцевого рішення і зараз справі Коктиша в цьому суді надано статус пріоритетної.

Між часом, незважаючи на явний політичний підтекст справи проти Коктиша, незважаючи на те, що Ігор не представляє жодної загрози, що він не намагався сховатися, незважаючи на те, що він страждає від проблем зі здоров’ям, які посилились під час його перебування в СІЗО, Ігор Коктиш продовжує перебувати під арештом.

Таке ув’язнення є явним порушенням прав людини.

З метою підтримати Ігоря, привернути увагу до його ситуації і домогтися дотримання прав людини в його справі і негайного звільнення з-під варти, українські правозахисники проводитимуть пікетування Генеральної Прокуратури України.

За додатковою інформацією щодо акції протесту, звертатись до Івана Лозового за телефоном: (066) 544-1542.

Сайт підтримки Ігоря Коктиша: [3]

Акція " Здорова нація - успіх держави" м. Львів[ред.]

13 березня 2009р. у м.Львові стартувала акція " Здорова нація - успіх держави " від благодійного фонду " Південий " під патронатом народного депутата України П.І.Писарчука. Мета акції- роз"ясненя серед молоді про такі захворювання як СНІД, туберкульоз, наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління.Для того щоб попередити поширення серед підлітків цих захворювань. Оскільки на сьогоднішній день є досить високою смертність від СНІДу, туберкульозу, наркоманії. Також є досить загрозливими показники зростання кількості наркоманів та масового поширення злочинів, скоєних підлітками в стані наркотичної та алкогольної залежності. Наша аудиторія це учні 9, 10, 11 класів загальноосвітніх шкіл м. Львова. До акції долучаються всі охочі медичні працівники всіх лікувальних закладів м. Львова.Розуміючи одну просту істину, що чужих дітей не буває.Акцію також підтримують студенти ЛНМУ ім. Д.Галицького. Плануємо до 13.03.2010р. охопити всі 100 шкіл. За першими результатами проведеної акції плануємо провести круглий стіл за участю провідних спеціалістів в області фтизіатрії, наркології, епідеміології, імунології,інфекційних захворювань ЛНМУ ім. Д.Галицького та провідних педагогів м. Львова.

Координатор проекту Мельник О.В.

Правозахисні та громадські організації вимагають негайного звільнення з-під варти білоруського дисидента Ігоря Коктиша.[ред.]

25 червня 2009 року в інформаційному агентстві УНІАН пройшла прес-конференція до міжнародного дня проти тортур, на якій висвітилась проблема незаконного тримання під вартою білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша.

Рівно 2 роки у Сімферопольському СІЗО утримується політичний в’язень Ігор Коктиш. Білоруський громадський активіст зазнає переслідувань з боку білоруської номенклатури.

Дружина Ігоря Ірина Тютюнник розповіла, що в затриманні брали участь 6-8 осіб, які жорстоко побили Ігоря, пошкодивши нирку, та здійснили постріл в повітря із вогнепальної зброї. Коли Ігоря привели до відділку міліції, ніхто не міг зрозуміти, що саме відбувається, чому якісь люди в шортах і панамках привели побитого чоловіка. Ігор Коктиш впізнав обличчя одного з них. То був полковник Павліченко, керівник військ ОМОНу під час масових акцій протесту в Білорусі, а також людина, що підозрюється міжнародною спільнотою в безпосередній причетності до зникнення цілого ряду опозиціонерів. Там, у відділку, полковник Павліченко показав своє посвідчення одному з працівників севастопольської міліції і наказав провести його до начальника кримінального розшуку. Українські правоохоронці погодились оформити затримання та переправили Коктиша до СІЗО.

Його тримання Україною суперечить українському законодавству та міжнародним документам, які підписала Україна, про що нагадала представник Ігоря Коктиша Європейському суді Айгуль Муканова. Європейський суд зупинив екстрадицію Коктиша до свого кінцевого рішення щодо повної відмови у видачі білоруського громадського діяча.

Керівник Житомирського обласного відділення Міжнародного товариства прав людини Віктор Бондар наголосив на тому, що у разі відмови Генеральної прокуратури звільнити Ігоря Коктиша з-під варти негайно, правозахисники та громадські діячі змушені будуть блокувати роботу цієї та інших відповідальних інстанцій. Лист підтримки від Міжнародної Амністії, який був продемонстрований на прес-конференції, засвідчив, що ця світова організація також підтримує громадські дії, направлені на визволення Ігоря Коктиша.

Президент Інституту демократії і державності Іван Лозовий, який раніше брав участь у пікетуванні Генпрокуратури з вимогою звільнити Ігоря, підтримав звернення правозахисників, сказавши: "Звертаюся до вищого керівництва держави - відкладіть свої чвари напередодні президентських виборів і зверніть увагу на долю конкретних людей". Також Іван Лозовий наголосив на тому, що ця справа викриває Генпрокуратуру України як підрозділ білоруського КДБ, і що дії чиновників у справі Коктиша ганьблять Україну на всю її історію, перед всією міжнародною спільнотою.

Почесним гостем прес-конференції став голова партії “Білоруський народний фронт” Лявон Барщевський. Він розказав про постійні гоніння активної опозиційно налаштованої молоді, які доходять просто до абсурду. Одному з молодих опозиціонерів висунуто обвинувачення навіть у тому, що він приховує в себе на городі гранатомет. Лявон висловив солідарність з політв’язнем Ігорем Коктишем, а також подякував Україні та всій міжнародній спільності за допомогу в нерівній боротьбі за білоруську свободу.

Правозахисні організації вимагають дотримуватись Закону України та міжнародних угод, які ратифікувала наша Держава, відмовити білоруським чиновникам у видачі громадського активіста та звільнити з під варти Ігоря Коктиша. На підтримку Ігоря Коктиша зібрано більше 70 підписів представників правозахисних організацій України.

Долучитись до активної громади та дізнатись більше інформації можна на сайті підтримки Ігоря Коктиша - http://www.i-cent.org.ua/ua/

Політично головне у затримані Пукача довести що він це він[ред.]

Контрастуюче СБУ або його просто несправедливо "мочили" журналісти "П'ятого каналу" за Харківський Інвар. Сьогодні про хороше та залишимо справу з нападками на керівництво державного фармацевтичного підприємства, наче для інтересів польської приватної фірми, на потім. Спецслужбісти затримали генерала міліції Пукача, звинувачуваного у вбивстві журналіста Гонгадзе. Єдиного живого серед двічі самозастреленого в голову Кравченка і невідомо від чого померлого і тай менше знаного Фере.

Більше тут: http://sites.google.com/site/kozackiywriter/short_articles/politicno-golovne-u-zatrimani-pukaca-dovesti-so-vin-ce-vin

Перший тренінг в рамках проекту "Попередження тортур і жорсткого поводження в місцях позбавлення волі"[ред.]

07 – 09 липня 2009 року у м. Феодосія, АРК, Міжнародним товариством прав людини – Українська секція (МТПЛ – УС) та Євроклубом «Право і Захист» (Євроклуб) був проведений перший тренінг в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Попередження тортур і жорсткого поводження в місцях позбавлення волі» (надалі – Проект).


Проект спрямовано на дослідження проблем організації постійно діючої системи громадського моніторингу в установах Державної кримінально-виконавчої служби України як складової національних превентивних механізмів попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.


Проектна діяльність охоплює: Донецьку, Запорізьку, Київську, Львівську та Харківську області. Термін реалізації проекту: червень – листопад 2009 року.


Проект складається з чотирьох частин:

·Методична частина: підготовка програми моніторингу та інструкцій (регламенту) для моніторів – осіб, що реалізовуватимуть моніторингові заходи, а також для адміністрації установ ДДУВП.

·Тренінгова частина: проведення серії тренінгів для підготовки осіб, які здійснюватимуть моніторингові виїзди та для представників адміністрації установ ДДУВП.

·Моніторингова частина: проведення моніторингових виїздів згідно Регламенту роботи моніторингових груп.

·Підсумкова частина: аналіз моніторингової інформації, підготовка рекомендацій, зокрема, щодо внесення змін у законодавство; заключна конференція


Перший тренінг було присвячено презентації Проекту та обговоренню методики здійснення моніторингу.


В якості організаторів, слухачів першого тренінгу та експертів з питань, охоплених проектною тематикою, взяли участь: керівний склад Державного департаменту України з питань виконання покарань (ДДУВП); провідні фахівці в галузі дотримання прав людини в органах Міністерства внутрішніх справ України; провідні фахівці Міністерства юстиції України; науковці-соціологи; працівники відповідних обласних управлінь ДДУВП та представники правозахисних громадських організацій, які будуть здійснювати проектний моніторинг.


Презентували Проект Голова Правління МТПЛ – УС Андрій Сухоруков та Голова Правління Євроклубу Володимир Брущенко.


Андрій Сухоруков акцентував увагу на ідеології Проекту: «Проект має бути реалізований на практично - науковому рівні, тобто бути спрямованим на дослідження системних проблем кримінально-виконавчої служби, а не на виявленні окремих порушень в окремих установах з метою притягнення до відповідальності певних посадових осіб. Громадські організації повинні допомагати органам і установам ДДУВП знаходити шляхи вирішення системних проблем, зокрема таких, які стосуються тортур та поганого поводження щодо засуджених» .


Володимир Брущенко розповів про базові проектні заходи та технологію співпраці між регіональними виконавцями проекту.


Ігор Іваньков, начальник циклу кримінально-правових дисциплін Чернігівського юридичного коледжу ДДУВП, виступаючи у якості тренера, у вступній частині розповів про цілі та завдання моніторингових груп (надалі – МГ), необхідне нормативно-правове забезпечення їх роботи; про систему візитів до місць позбавлення волі, що практикується у країнах Європи та США.


Надалі Ігор Іваньков організував керований діалог між співробітниками ДДУВП та представниками НУО з наступних питань:


а) механізми забезпечення адміністрацією конкретного права ув`язненного в певній установі (наприклад, право на захист від катувань та нелюдського поводження, право на особисту безпеку тощо)

б) особливості дотримання прав ув`язненного - представника меншин (наприклад, національних, релігійних, етнічних меншин, мігрантів, сексуальних меншин, осіб з фізичними вадами, ВІЛ–інфікованих, осіб з алкогольною або наркозалежністю та ін.)

в) дотримання прав осіб, що знаходяться в особливих умовах ізоляції (наприклад, осіб, які перебувають у дисциплінарному ізоляторі, ДПК, ПКТ тощо)

г) забезпечення прав засуджених під час їх контактів з адміністрацією установи (проведення прийому засуджених, розгляд заяв та скарг тощо; можливість відвідувати медичну частину та отримувати необхідну допомогу тощо)

д)можливість відвідувати медичну частину та отримувати необхідну допомогу

е) можливості дотримання базових прав людини під час заходів, що реалізують на законних підставах спецпідрозділи на території установи ( планові обшуки з метою вилучення заборонених предметів, припинення масових заворушень тощо


З точки зору Ігоря Іванькова, робота МГ повинна відбуватися виключно в межах діючих нормативно-правових актів, зокрема: міжнародних актів, які стосуються прав ув’язнених, інших міжнародних документів правозахисного змісту; кримінально виконавчого кодексу, нормативних актів ДДУВП, правил внутрішнього розпорядку установ, відомчих наказів, розпоряджень, інструкцій, вказівок тощо. І. Іваньков окреслив таку правову проблему: «Сьогодні до завдань кримінально-виконавчого законодавства України, зокрема, входять: охорона прав, свобод і законних інтересів засуджених, надання засудженим допомоги у соціальній адаптації. Законодавчо закріплені основні правазасуджених, участь громадських об'єднань у роботі установ і органів, що виконують покарання, визначені форми їх участі в процесі виправлення і ресоціалізації засуджених. Соціальна робота і соціальна допомога як складові соціального забезпечення засуджених у нашій країні, згідно із міжнародними вимогами, закріплені законодавчо у якості самостійного розділу соціальної політики. Однак, у силу економічних і організаційних проблем соціальна політика стосовно засуджених залишається реалізованою не до кінця. Разом з тим, при вирішенні питань приведення кримінально-виконавчого законодавства у відповідність до міжнародно-правових актів слід враховувати, що міжнародні акти не є нормативними актами прямої дії, вони відповідним чином повинні бути трансформовані у національному кримінально-виконавчому законодавстві».


Марина Герасимчук, представник Департаменту міжнародного правового співробітництва Міністерства юстиції України, розповідала про стан розгляду Законопроекту щодо національних превентивних механізмів попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських, або таких, що принижують гідність видів поводження та покарання (надалі Законопроект), який зараз знаходиться на стадії погодження з відповідними центральними органами виконавчої влади з метою направлення його на розгляд Верховної Ради України.


Ведучий тренінгу А.О. Сухоруков організував змістовне обговорення Законопроекту.

Учасники тренінгу надали такі основні зауваження:


1) Законопроект не повною мірою відповідає ключовим вимогам та принципам Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та поганого поводження (скорочена назва Конвенції);

2) ввідповідно до Законопроекту в створюється новий державний орган - Національний комітет України з попередження катування, головним завданням якого, є попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання; однак, Комітету пропонується надати статус державного органу, що, на думку правозахисників, суперечить принципам функціональної, персональної, фінансової незалежності превентивного механізму від виконавчої влади;

3) Законопроект потребує удосконалення термінологічного апарату;

4) необхідно внести доповнення до Законопроекту в частині, що регулює діяльність «мобільних інспекційних груп» (зокрема, щодо їх утворення та практичної діяльності), на які покладається, відповідно до Законопроекту, оперативна перевірка на місцях даних про порушення прав осіб, що знаходяться в державних установах різного рівня обмеження чи позбавлення волі.


Олег Мартиненко ( доктор юридичних наук, начальник Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС Апарату Міністра МВС ) на прикладі мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ організував дискусію (запитання – відповіді «експертів» - правозахисників та співробітників ДДУВП ) про порядок складання моніторингових звітів, порядок зберігання та розповсюдження інформації, отриманої шляхом проектного моніторингу, коректні форми співпраці зі ЗМІ тощо.


На думку Олега Мартиненка доцільність ініціативного запровадження роботи постійно діючих моніторингових груп в установах кримінально-виконавчої системи України, обумовлена тим, що мобільно – моніторингові групи невдовзі повинні стати елементом національного превентивного механізму із запобігання катування та жорстокого поводження і ДДУВП краще напрацювати з цього питання свій досвід. Систематичне, кероване і добре організоване відвідування установ з участю громадськості також допоможе вирішувати низку практичних проблем ув’язнених (затриманих ), забезпечення їх прав та належних умов утримання, вирішення нагальних проблем працівників МВС тощо. Наприклад, за результатами виїздів мобільних груп в багатьох установах МВС покращилася ситуація із доступом затриманих до лікаря, підвищилась гарантованість надання інформації близьким та родичам про місцезнаходження затриманої особи; були зроблені перші кроки щодо ефективного захисту працівників ІТТ відзахворювання на туберкульоз. МВС робить практичні кроки з покращання матеріальної бази ІТТ , приймальників – розподільників, приміщень для затриманих ОВС. Робота мобільних груп в системі органів внутрішніх справ була високо оцінена Комісаром Ради Європи Т. Хаммербергом, Комітетом ООН проти катувань, Експертами ОБСЄ.


Олена Злобіна (доктор соціологічних наук, завідувач відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України ) почала з бліц - інтерв’ювання присутніх за темою «Що ви очікуєте від проведення анкетування та інтерв’ювання в середовищі засуджених та персоналу ДДУВП» Основною проблемою цього процесу Олена Злобіна вважає створення коректної, якісної анкети, яка дасть можливість не тільки з’ясувати фактичний стан дотримання прав людини у відповідних установах, але й розкрити причини їх виникнення можливих порушень таких прав. Також складним завданням є проведення саме репрезентативного дослідження: «Пілотний» характер Проекту, не звільняє виконавців від ґрунтовності та коректності соціологічного дослідження», - зауважила Олена Злобіна.


Євген Купрієнко, старший інспектор відділу організації соціально-виховної роботи управління соціально-виховної та психологічної роботи ДДУВП ( за бажанням ) виступив у заключній частині Тренінгу. Він зазначив, що підтримка Проекту з боку Державного департаменту України з питань виконання покарань, на його думку, не є формальною. ДДУВП, зокрема управління соціально – виховної та психологічної роботи, має намір відповідно з рішеннями керівництва Департаменту активно сприяти виконанню проектних заходів у п`яти обраних регіонах, зокрема, забезпечуватимуть доступ моніторингових груп до УВП, братимуть участь у роботі МГ, погоджуватимуть матеріали моніторингу, будуть розглядати його результати.


Особливістю Проекту і, відповідно, проведеного тренінгу є те, що його виконавці сподіваються закласти засади для створення системи громадського моніторингу в установах виконання покарань як складової національних превентивних механізмів попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.


Звіт склали: В.Брущенко та А.Сухоруков.


P.S. Організатори Тренінгу щиро вдячні монітору з Харкова Г.Марьяновському, гостям О.Букалову (Донецький «Меморіал»), Л.Коваль (ХПГ ) за надзвичайну і корисну активність при обговоренні проблем на Тренінгу.

Чи буде знищена науково-експериментальна база НАН України – Центр біологічних та технологічних інновацій, визнаний національним надбанням?[ред.]

На землях науково-експериментальної бази Національної академії наук України, що розташовані у Васильківському р-ні Київської обл. поблизу смт. Глеваха, розміщені наступні дослідницькі центри:

1. Науково-інженерний центр "Матеріалообробка вибухом",

2. ЗАТ "Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона",

3. Дослідний завод зварювальних матеріалів Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона,

4. Розплідник дослідних тварин,

5. Державне підприємство «Дослідне сільськогосподарське виробництво ІФРГ НАН України» (ДП «ДСВ ІФРГ НАН України»).

На науково-експериментальній базі працюють майже всі Інститути НАН України та наукові заклади Української аграрної академії наук. Тут виконуються спільні наукові дослідження з провідними науковими центрами багатьох країн світу – Росії, Білорусі, Молдови, Польщі, Угорщини, Німеччини, Великої Британії, США, Австралії, Мексики,Туреччини та багатьох інших.

На науково-експериментальній базі працювали і продовжують працювати видатні вчені. Серед них – Герої України, академіки і член- кореспонденти ВАСХНІЛ і НАН України, лауреати Державних премій СРСР та України, зокрема:

- Патон Б.Є., тричі Герой України та Радянського Союзу, академік, всесвітньовідомий вчений та чисельні талановиті вчені його школи;

- Власюк П.А. – засновник теорії мінерального живлення;

- Зосимович В.П. – вперше у світі створив однонасіннєві цукрові буряки;

- Гродзинський А.М. – засновник теорії алелопатії;

- Гершензон С.М. – Герой Соціалістичної Праці, всесвітньовідомий генетик;

- Ситник К.М. – видатний вчений-біолог;

- Гродзинський Д.М. – талановитий вчений, біолог, один з провідних радіобіологів світу;

- Моргун В.В. – Герой України, творець високоврожайних сортів пшениці та гібридів кукурудзи;

- Манорик А.В. – видатний вчений-фізіолог.

ДСВ ІФРГ НАН України – єдина база орних земель Національної академії наук України; науковий центр із багатою 70-річною історією. Його значимість для дослідження проблем землеробства, рослинництва, фізіології, генетики та селекції рослин безпрецедентна і прирівнюється до всесвітньовідомої Ротамстедської дослідної станції (Велика Британія).

Земля ДСВ ІФРГ НАН України у 1961 році Постановою Ради Міністрів УРСР передана у довічне використання, земля державна і не може бути передана у комунальну власність. Відповідно до ст. 150 Земельного Кодексу України ці дослідні поля належать до особливо цінних земель. Перенести стаціонар на іншу земельну ділянку неможливо. Зазначений стаціонар НАН України потребує всебічного захисту і підтримки з боку Держави та увіковічнення пам’яті видатних вчених світового рівня.

На землях ДСВ науковцями Інституту було створено 90 високоврожайних сортів рослин, 68 з яких занесені до Державного реєстру сортів рослин України після проголошення Незалежності України. Вперше за всю історію Державного сортовипробування України сорти селекції ІФРГ НАН України Смуглянка, Золотоколоса та Фаворитка стабільно з року в рік формують рекордні урожаї зерна в 115–124 ц/га в умовах виробництва. Колекцію цінних зразків сортів рослин Інституту включено до Державного реєстру наукових об'єктів, які становлять національне надбання.

Щорічно на полях стаціонару проводяться Всеукраїнські науково- практичні конференції «День поля», у яких беруть участь народні депутати, представники уряду, міністерств і Президії НАН України, керівники сільськогосподарських товариств і підприємств з усіх областей України, насіннєві господарства, науковці і представники закордонних державних та наукових установ.

У цьому році селекційні поля відвідали члени колегії Міністерства аграрної політики України на чолі з міністром Ю.Ф.Мельником, які оглянули дослідні посіви і дали їм високу оцінку. З метою прискорення впровадження нових сортів у виробництво наказом МінАП створені базові господарства Інституту в усіх природно- кліматичних зонах України. У цьому році за вказівкою Міністра агрополітики Ю.Ф.Мельника мережа таких господарств суттєво розширена.

Протягом останніх років сорти озимої пшениці (Смуглянка, Золотоколоса, Фаворитка, Подолянка та ін.) селекції ІФРГ НАН України забезпечують високі рівні врожайності та якості у виробництві (90–124 ц/га). Цього року озима пшениця сорту Фаворитка, створена у ДСВ ІФРГ, забезпечила на Черкащині врожай 108–131,8 ц/га! Це найвищий рівень врожайності за всю історію України. На впровадження передових сортів за останні роки видано понад 1200 ліцензійних угод. Саме на дослідних полях ДСВ ІФРГ НАН України вирощується оригінальне високоякісне насіння, яким забезпечуються усі насіннєві господарства України.

Впроваджені у виробництво сорти впродовж 27 років приносять мільйони тон високоякісного зерна, забезпечують високі рівні рентабельності та продовольчу безпеку Держави. Відзначимо, що сорти озимої пшениці, створені на полях ДСВ, широко вирощуються кращими агрокомпаніями країни (ЗАТ «Зернопродукт МХП», ЗАТ «Райз-Максимко», ЗАТ «Міжнародна Аграрна Корпорація» та багатьма іншими).

За визначні особисті заслуги перед Українською державою у створенні і широкому впровадженні високопродуктивних сортів зернових культур, багаторічну плідну наукову та громадську діяльність Указом Президента України № 201/2008 від 7 березня 2008 року академіку НАН України, селекціонеру Моргуну Володимиру Васильовичу (директору ІФРГ НАН України, яким було створено вище перелічену кількість сортів саме на полях ДП «ДСВ ІФРГ НАН України») присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави.

Вилучення у ДСВ ІФРГ НАН України земельної ділянки також призведе до неможливості наукової діяльності та функціонування установ НАН України, а саме ЗАТ «Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона» та ДП «Дослідний завод зварювальних матеріалів Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України», Науково-інженерного центру "Матеріалообробка вибухом" Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона.

Так, основною метою ЗАТ «ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О. Патона» є обробка технології виготовлення нового зварювального устаткування, яке створюють вчені ІЕЗ ім. Є.О. Патона. Різноманітність та, зазвичай, унікальність устаткування, створеного в Інституті та виготовленого на заводі, визначило високе технічне оснащення заводу. Практичне застосування, завдяки заводу, знайшли багато видів зварювального устаткування: трансформатори, випрямлячі, напівавтомати, автомати, контактні машини, які до цього часу виробляються та використовуються у промисловості країн СНД. Заводом виготовлено багато унікального устаткування від високоточного малогабаритного, яке використовується для зварювання у космосі, до потужних автоматичних установок. Крім цього, ЗАТ «ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О. Патона» виготовляє сільськогосподарську техніку, яка проходить випробування та застосування на полях ДСВ ІФРГ НАН України.

Державне підприємство «Дослідний завод зварювальних матеріалів Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України» є одним із найбільших вітчизняних виробників зварювальних матеріалів. У процесі постійної реконструкції виробничих потужностей і впровадження сучасного технологічного обладнання відпрацьовано технологічні процеси, що дають змогу щорічно виготовляти в широкому асортименті понад 12 тис. тонн покритих електродів, 500 тонн порошкового дроту, 150 тонн плавлених і керамічних флюсів. Високий професіоналізм спеціалістів заводу дозволяє державному підприємству бути конкурентноздатним і авторитетним партнером на українському ринку зварювальних матеріалів.

Технічну оснащеність світового рівня має також Науково-інженерний центр "Матеріалообробка вибухом". Зазначимо, що на території цих підприємств Міністерство надзвичайних ситуацій України зберігає вибухонебезпечні речовини. Унікальність полігону полягає в тому що його інфраструктура забезпечує можливість проводити в комплексі фундаментальні, пошукові і прикладні дослідження явищ та процесів, пов’язаних з енергією вибуху і властивостями вибухових речовин, та створення і виробництво на базі цих досліджень нових вибухових матеріалів, технологій їх виготовлення (утилізації) та застосування, а також пристроїв і устаткування для локалізації дії вибуху. Будівництво житлових об’єктів біля цих закладів та прилеглих територій категорично заборонено.

Забудова цих земель лишає можливості розвитку заклади науково- експериментальної бази НАН України і робить неможливим в оточенні котеджів проводити наукові технічні та польові дослідження. Глевахівська селищна рада Васильківського р-ну Київської обл. зухвало намагається поза межами своєї компетенції відібрати орні землі та знищити всесвітньо відомий науковий стаціонар загальнодержавного значення – Державне підприємство «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України». Намагається відібрати землі, які належать державі і згідно закону не можуть передаватись у комунальну власність.

Рейдерські зазіхання Глевахівської селищної ради (в особі її голови Шепеленка О.В.) розпочалися давно, практично протягом всього часу існування ДП «ДСВ ІФРГ НАН України». Ідучи назустріч Глевахівській селищній раді, згідно прохань їй було передано більше 80га земель сільськогосподарського призначення із загального землекористування господарства, в тому числі за останні 10 років – 29,52 га. Оскільки у ДП «ДСВ ІФРГ НАН України» відчувається сильна нестача орних земель для забезпечення більш ніж 80 відсотків сільгоспвиробників України насінням зернових культур селекції ІФРГ НАН України, і господарство саме шукає землі в оренду для збільшення обсягів виробництва, надалі Глевахівській селищній раді було відмовлено у згоді на вилучення додаткових земельних ділянок. Саме у зв’язку з цим, а також враховуючи факт відсутності вільних земельних ділянок у Глевахівській селищній раді, які можна було б роздати (продати) у приватну власність, за ініціативою її голови Шепеленка О.В. розпочато судову тяганину з позовом до ДП «ДСВ ІФРГ НАН України» про припинення користування земельною ділянкою, вилучення земельної ділянки та визнання недійсним державного акту на землю ДП «ДСВ ІФРГ НАН України» за надуманим приводом про нецільове використання земель сільськогосподарського призначення. Насправді ж, суть претензій голови Глевахівської селищної ради Шепеленка О.В. полягає в його бажанні перерозподілу на власну користь державних земель, які закріпленні за ДП «ДСВ ІФРГ НАН України». Велика кількість попередньо розданих земельних площ „гуляють” та заростають бур’янами. На переданій земельній ділянці було збудовано житловий будинок, квартири у якому надані не тільки мешканцям смт. Глеваха, а й стороннім особам.

Таким чином, з боку голови Глевахівської селищної ради Шепеленка О.В. мова йде не про турботу про місцеве населення, а про «дерибан» державної землі і використання її з метою власного збагачення.

З лютого 2008 р. Глевахівською селищною радою розпочато судові позови з метою заволодіння землями ДП «ДСВ ІФРГ НАН України». 27 травня 2009 р. Вищий Господарський суд України задовольнив касаційну скаргу НАН України та скасував рішення Господарського суду Київської області від 30-31.12.2008 р. та постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 30.04.2009 р. у справі №18/595-08 і прийняв нове рішення, яким відмовив Глевахівській селищній раді в задоволенні позову до ДСВ ІФРГ НАН України. Але Верховний суд України рішенням 18 серпня віддає ! державну ріллю селищній раді.

Ще до засідання Верховного суду України в Інтернеті було розміщено повідомлення про продаж земельних ділянок. 19-20 серпня (коли ще немає ухвали Верховного суду України) Глевахівська селищна рада вже вивела людей на поля і роздає ділянки на землях, які є державною власністю.

План знищення ДСВ був складений раніше. Незважаючи на протести НАН України, керівництвом Васильківського р-ну був складений план проходження великої кільцевої дороги навколо Києва посередині найкращих земель наукового стаціонару ДСВ, хоча поруч розташовані малородючі піски.

Незважаючи на листи Президента України В.А. Ющенка та Прем’єр- міністра Ю.В. Тимошенко про необхідність вирішення питання перенесення траси прокладання дороги всього на 500–700 м вбік від стаціонару, це питання до цього часу не вирішене.

Неможливо уявити, щоб у іншій країні так брутально знищували державну Наукову базу, яку визнано Національним надбанням, базу із світовим ім’ям, при повній відсутності захисту з боку Держави. Жоден великопосадовець не зможе збудувати вілли на орних землях Московської сільськогосподарської академії ім. К.А. Тімірязєва („ТСХА”), у 5 хвилинах пішого ходу від станції метро Петровсько-Розумовська, на орних землях, які розташовані у межах Москви, практично біля центру столиці Росії. Це не вдалося свого часу навіть Генеральному секретарю КПРС М.С. Хрущову.

Чи можна уявити подібний дерибан земель Ротамстедської сільськогосподарської станції (Велика Британія) і чи відсторонено мовчали би при цьому Її Величність Королева та Прем’єр-Міністр? … щоб у Маргарет Тетчер знищили Національний науковий центр?! Чи став би лауреатом Нобелевської премії Норман Борлауг, яку він отримав за „зелену революцію”, за короткостеблові сорти озимої пшениці, якщо б американські можновладці замість щедрого фінансування розробок видатного вченого забирали б землі у дослідної станції? У блокадному Ленінграді люди гинули від голоду, але зберігали насіння. У сьогоденній Україні гроші знищують центр зерновиробництва світового рівня.

Україна є потужною аграрною країною. Створення та впровадження у виробництво високоурожайних сортів, сортів з високою якістю насіння є справою загальнодержавного значення, одним з найважливіших компонентів розбудови держави. Орні землі ДСВ ІФРГ НАН України є Національним надбанням, ключем до розвитку аграрного сектору України і сьогодні, як і протягом багатьох років, забезпечують провідні компанії країни унікальним насінням.

Відібрати державні землі у Національної академії наук та будувати вілли на Ріллі, де створюються Сорти пшениці з потенціалом врожайності за 120 ц/га, це зубожіння та дикунство. Якщо таке станеться, це буде знаковою подією, це буде свідчити про знищення майбутнього Держави, її деградацію.

Цього не повинно бути! Доля Національного Наукового центру вирішується вже сьогодні! Втрата Центру буде означати початок знищення науки в Україні.

Юридична довідка ДП „Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України”. Розташовано у смт. Глеваха Васильківського району Київської області.

Глевахівська селищна рада, смт. Глеваха поза межами своєї компетенції звернулася до Господарського суду Київської області з позовом до ДСГВ ІФРГ про припинення користування земельною ділянкою, вилучення земельної ділянки та визнання недійсним державного акту.

Господарський суд Київської області у справі №18/595-08 30-31 грудня 2008 р. (розгляд справи на протязі 15 хвилин за кілька годин до святкування Нового року) позовні вимоги Глевахівської селищної ради задовольнив повністю і вирішив:

1. Припинити ДП „ДСГВ ІФРГ НАН України” право постійного користування земельною ділянкою розміром 387,19 га.

2. Вилучити у ДП „ДСГВ ІФРГ НАН України” земельну ділянку площею 387,19 га.

3. Визнати недійсним та скасувати Державний акт в частині користування земельною ділянкою площею 387,19 га.

Судом було порушено такі норми матеріального права:

 Державні землі НАН України не можуть передаватися у комунальну власність Глевахівської селищної ради (ст. 84 ЗК України);

 Особливо цінні землі НАН України не можуть бути вилучені для несільськогосподарських потреб без відповідної на те постанови КМ України (ст. 150 ЗК України);

 Вилучення земельної ділянки можливе лише за письмовою згодою землекористувача;

 Сільські ради можуть вилучати лише земельні ділянки комунальної власності, а не державної;

 Не застосовано судом позовну давність;

 Незаконне визначення нецільового використання землі.

30 квітня 2009 року НАН України звернулася до Вищого господарського суду України з Касаційною скаргою на Постанову Київського апеляційного міжобласного господарського суду від 30.04.2009 р. та Рішення Господарського суду Київської області від 30-31.12.2008 р. у справі №18/595-08.

В Касаційній скарзі від 12.05.2009 р. НАН України просила скасувати вищезазначені рішення та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову Глевахівської селищної ради в повному обсязі.

27 травня 2009 р. Вищий господарський суд України задовольнив Касаційну скаргу НАН України та скасував Рішення Господарського суду Київської області від 30-31.12.2008 р. та Постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 30.04.2009 р. у справі №18/595-08 і прийняв нове рішення, яким відмовив Глевахівській селищній раді в задоволенні позову до ДСГВ ІФРГ НАН України.

В червні 2009 р. Глевахівська селищна рада звернулася з касаційною скаргою на Постанову Вищого господарського суду України від 27.05.2009 р. до Верховного суду України.

16 липня 2009 року Верховний суд України порушив касаційне впровадження у справі №3-2989К09 з підстав різного застосування норм матеріального права при прийнятті рішень і призначив справу до розгляду на 18 серпня 2009 року об 11.00. Головуючий суддя Колесник П.І., судді В.С. Гуль, І.Б. Шицький.

18 серпня 2009 р. Верховний суд України за результатами судового засідання задовольнив касаційну скаргу Глевахівської селищної ради та скасував Постанову Вищого господарського суду України, а Рішення Господарського суду Київської області від 30-31.12.2008р. та Постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 30.04.2009р. у справі №18/595-08 залишив без зміни.

Таким чином, на сьогоднішній день діє рішення суду про:

- припинення ДП «ДСГВ ІФРГ НАН України» права постійного користування земельною ділянкою розміром 387,19 га;

- вилучення у ДП «ДСГВ ІФРГ НАН України» земельної ділянки площею 387,19 га.

- визнання недійсним та скасування державного акту в частині користування ДП «ДСГВ ІФРГ НАН України» земельною ділянкою площею 387,19 га.

НАН України та ДП «ДСГВ ІФРГ НАН України» вирішується питання щодо подальшого судового захисту порушених прав на земельну ділянку.

Див. також[ред.]

Сайт НАН України

Антинауковий підхід. Як сільрада академіків перемогла

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги[ред.]

10 жовтня 2009 р. в Україні як і в багатьох країнах світу відзначався Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги. Цього року він проходив під гаслом „Твій голос має бути почутий”. Згідно визначення Всесвітньої організації охорони здоров’я (2002), паліативна допомога – це підхід, який дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх родин, які зіткнулися із проблемою невиліковного захворювання та обмеженого прогнозу життя. Хоспісна допомога – це різновид паліативної допомоги тяжкохворим у термінальній стадії захворювання. Паліативна і хоспісна допомога (ПХД) включає в себе медичну, соціальну, психологічну та духовну складові. З нагоди цього Дня у Києві за ініціативи Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги та Благодійного Фонду «Допоможемо хоспісам» українська еліта, медичні працівники, громадськість, представники міжнародної спільноти зібралися у Національному театрі опери та балету ім.Т.Г.Шевченка на благодійну виставу – прем’єру опери «Любовний напій», щоб засвідчити свою підтримку близько 500 тисяч українців хворих на невиліковні захворювання, які щороку відходять у Вічність, часто в муках, з болем та стражданнями, та понад 1 млн. їхніх рідних і близьких, які страждають від очікування неминучої втрати. Ця знаменна для України подія відбулася завдяки особистій підтримці Міністра охорони здоров’я України В.М.Князевича та Першого заступника Голови Київської міської державної адміністрації І.Р.Кільчицької, керівництва та колективу театру. Даний захід було проведено з метою адвокації паліативних хворих та їхніх родин, формування позитивного ставлення уряду і громади до розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні як однієї з найбільш актуальних та значущих медико-соціальних проблем нашого суспільства. Асоціація та Фонд намагалися донести до суспільства думку, що кожна людина має право на гідне життя аж до останніх її днів, і голос, прагнення та потреби кожного паліативного хворого та їхніх родин мають бути почуті. Завдяки залученню понад 15 волонтерів до підготовки заходу, проведенню інформаційної кампанії у ЗМІ та підтримці заходу органами влади, благодійну виставу відвідали відповідальні представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Київської міської державної адміністрації, а також культурна, ділова, спортивна та церковна еліта держави. При підготовці заходу його організатори орієнтувалися на провідний міжнародний досвід. Тому ця подія була використана не тільки для адвокації важливості розвитку паліативної допомоги, але й для збору благодійних пожертв для підтримки хоспісного руху в Україні. Загалом за цей вечір було зібрано близько 2000 грн., які будуть використані на ремонт та створення Центру виїзної служби паліативної та хоспісної допомоги на дому Печерського району столиці. Одним із завершальних акордів відзначення Дня паліативної допомоги в київській Опері стало передання квітів, що отримали виконавці опери, до хоспісного відділення Київської міської лікарні №2. У такій спосіб артисти висловили солідарність з тяжко хворими киянами. Щиро дякуємо усім благодійникам і небайдужим людям, які долучилися як до підготовки цього заходу, так і до розвитку паліативної допомоги в Україні, представникам бізнесу, зокрема, компаніям «Магнат дизайн центр», «Нікомед», РА «Апріорі», «Дельта Медикел», «Янссен-Силаг», «OSD», Караоке-Пабу “Golden Dreams”, ТМ «Чарівна ваза», та іншим, тисячам простих українців, які відгукнулися на заклик підтримати людей у найважчі хвилини їхнього життя. Це є свідченням того, що дух милосердя, співчуття та благодійності не згас в наших серцях. Сподіваємося, що разом ми досягнемо успіху. Всеукраїнська Асоціація паліативної допомоги та Благодійний Фонд «Допоможемо хоспісам» плануюють і в подальшому проводити подібні заходи.

Підготували: Анатолій Царенко, Олександр Вольф, Благодійний Фонд «Допоможемо хоспісам». Тел. 587 99 61, моб. 8 097 14 17 456

НАС ВРЯТУЄ ЛИШЕ ДОЩ!!![ред.]

На території Лохвицького району ведеться незаконний видобуток корисних копалин. «Кришуючись» генералами місцевий цегельний завод розпочав незаконний видобуток глини. Від «самовільного» кар’єру до дороги 17 м, а до Середньосульського заповідника близько 300 м. Активісти підіймаючи всі органи влади намагаються щось зробити. Прикметно, що на телефонічний виклик 07 жовтня 2009 року близько 15 години в район незаконного видобутку глини поблизу села Яшники голова Лохвицької РДА Щуров сказав буквально таке: «…А шо я можу зробити…», інспектор же державної екологічної інспекції у Полтавській області такий собі Кузьменко двічі, 7 та 8 жовтня 2009 року, відповів, що може приїхати на місце видобутку копалин лише з дозволу міністра Мінприроди. Отакі тобі «пани-насяльнікі» один з другим та третіми! Наші неодноразові звернення до міліції та обласну екоінспекцію від 28 вересня 2009 року залишились без належного реагування. Навіть після виїзду оперативної групи на місце «КрАЗи» цегельного заводу продовжили свою зловісну мотанину повні глини центральною вулицею Лохвиці… Довелося навіть телефонувати до Управління Служби Безпеки України в Полтавській області. Врезультаті звернулися в 12 державних інстанцій – реакції «0». Тож доводиться надіятися на дощ, тоді вантажівки не зможуть виїхати з кар’єру.

Гуманізація в’язниць – благородна справа, якою займається вся Європа[ред.]

Нещодавно в Києві Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міжнародним товариством прав людини - Українська секція (МТПЛ-УС), Євроклубом "Право і Захист" (Євроклуб) за сприяння Державного департаменту України з питань виконання покарань (ДДУВП) було проведено Національну конференцію "Громадський моніторинг за дотриманням прав людини в установах Державної кримінально-виконавчої служби України. Проблеми і перспективи".

Конференція відбулася в рамках Проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Попередження тортур і жорстокого поводження в місцях позбавлення волі» (Проект).

Проект спрямовано на дослідження проблем організації постійно діючої системи громадського моніторингу в установах Державної кримінально-виконавчої служби України як складової національних превентивних механізмів попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

В якості слухачів конференції та експертів з питань, охоплених проектною тематикою, взяли участь: представники дипломатичного корпусу та міждержавних організацій; Верховної Ради України, зокрема, експерти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; керівний склад Державного департаменту України з питань виконання покарань (ДДУВП); провідні фахівці в галузі дотримання прав людини в органах Міністерства внутрішніх справ України; провідні фахівці Міністерства юстиції України, представники Генеральної прокуратури; науковці; заступники керівників обласних управлінь ДДУВП та представники правозахисних громадських організацій, які безпосередньо здійснювали проектний моніторинг; представники інших зацікавлених організацій.

Відкрив конференцію Посол Координатора проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай. У своєму вступному слові пан Посол звернув увагу учасників Конференції на актуальність Проекту, що виконується, адже Проект торкається людей, які перебувають в ізоляції від суспільства. Він також зазначив, що ОБСЄ не в перше реалізовує подібні проекти. З 2006 року ОБСЄ спільно з Міністерством внутрішніх справ України реалізують проект присвячений створенню та діяльності мобільних груп, головним завданням яких є попередження порушень прав людини у спеціальних установах МВС. Пан Посол розповідав про особливість Проекту, що виконується з ДДУВП. Він зазначив, що після підписання Україною низки міжнародних документів, зокрема Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань (Факультативний протокол), Українська сторона зобов’язана створити національні превентивні механізми попередження катувань, зокрема великою мірою це стосується установ виконання покарань (УВП). Таким чином, спільним Проектом ДДУВП та ОБСЄ, уперше в Україні започатковується постійно діюча система громадського моніторингу дотримання прав людини, що, в свою чергу, може стати складовою частиною або, навіть, основою загальнодержавних превентивних механізмів. «Гуманізація в’язниць – це благородна справа, якою займається вся Європа» – такими словами завершив свій виступ пан Посол. У конференції взяв участь Девід Раймонд Льюіс, який представляв Посольство США в Україні. Він розповів про засади захисту прав ув’язнених в США, зокрема повідомив про цікавий експеримент коли у штаті Техас спробували запровадити приватні в’язниці. Ці в’язниці повинні були фінансувати приватні структури. На жаль, експеримент виявися невдалим, оскільки фінансування почало зменшуватися, що призводило до погіршення умов тримання засуджених. У США, на відміну від України, держава сама заохочує створення та діяльність громадських організацій, які слідкують за дотриманням прав ув’язнених. Це, зокрема, робиться шляхом надавання НУО державних грантів. Фактично, фінансування громадських організацій здійснюється двома шляхами: за рахунок державних коштів та за рахунок власних надходжень організації.

Наталія Вутова, заступник Представника Генерального Секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні, на початку свого виступу розповіла про напрямки роботи Ради Європи щодо попередження тортур. Вона зазначила, що базовим документом, на основі якого працює Рада Європи в означеному напрямку, є Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Всі країни, які приєднуються до Ради Європи у якості нових членів повинні ратифікувати цю Конвенцію в найкоротші строки. Ця конвенція, зокрема, передбачає створення Європейського комітету з попередження катувань, який працює з точно визначеним мандатом. Нещодавно (у вересні 2009р.) делегація цього комітету працювала в Україні. Комітет працює в рамках конфіденційності: вся отримана в ході перевірки інформація спочатку передається державі, що перевірялась. Через певний проміжок часу доповіді комітету оприлюднюються. «Це робиться для того, щоб діалог з відповідною державою та неурядовими організаціями міг продовжуватися» - зазначила виступаюча. Іншими інституціями покликаними захищати права ув’язнених є Комісар з прав людини та доповідачі Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи. Як відомо, Комісар з прав людини також, не так давно, відвідав Україну. Він, зокрема, зустрічався з представниками державної влади, обговорюючи питання реформування пенітенціарної системи. У 2010 році планується ще один його візит в Україну. В доповненні до моніторингового аспекту діяльності Ради Європи в Україні, йшлося далі у виступі, існує дуже багато інших програм співпраці Ради Європи з Україною, в тому числі, програма, яка реалізовується через Європейську комісію. Основна мета цієї програми – встановлення єдиної системи розслідування катувань по відношенню до осіб, які знаходяться в ІТТ та СІЗО. Вона покликана попередити порушення прав людини на ранніх стадіях кримінального процесу. Активно робота ведеться також щодо вдосконалення Кримінально-процесуального кодексу України.

Про внесок уряду Швейцарії у захист прав засуджених в Україні розповідав Мануель Еттер, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні. Він зазначив, що співпраця між Україною і Швейцарією має значну історію. Наприкінці 90 років між урядами двох держав була підписана угода про надання технічної допомоги Міністерству юстиції України та установам виконання покарань. Одним із важливих напрямків роботи Швейцарського бюро є покращення інфраструктури УВП. Активна робота ведеться в напрямку покращення умов, які б сприяли швидшому виправленню ув’язнених та їх ресоціалізації: це і збереження постійних контактів ув’язнених з їх сім’ями, кращій адаптації ув’язнених після відбуття покарань. Інший напрямок співпраці - робота з неповнолітніми ув’язненими, їх освіта. Значна увага приділяється розробці механізмів, що знижуватимуть помилки досудового слідства. Зараз ведеться робота по удосконаленню кримінального законодавства України, зокрема, тих статей, які стосуються неповнолітніх та жінок. Робота ведеться і з персоналом установ виконання покарань. В Білій Церкві (Київська обл. ВК № 35) поряд з виправною колонією був створений навчальний центр, де працівники ДДУВП можуть підвищити свою кваліфікацію.

Петро Кочерган, начальник Управління із забезпечення взаємодії з Державним департаментом України з питань виконання покарань Міністерства юстиції України, розповів про діяльність міністерства в напрямку забезпечення прав ув’язнених. Він зазначив, що Міністерством юстиції підготовлено ряд законопроектів, присвячених гуманізації кримінально-виконавчого законодавства. Зокрема, розроблено законопроект, що забезпечить виконання Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання на території України. Планується внесення змін до кримінально-виконавчого законодавства, в першу чергу, спрямованих на покращення умов перебування засуджених в УВП: збільшення кількості короткострокових та довгострокових побачень, телефонних дзвінків засуджених з родичами.

В законопроекті передбачено розширення кола осіб, які можуть без спеціального дозволу потрапляти на територію УВП: Міністр юстиції, уповноважені ним особи, члени Європейського комітету з питань запобігання катуванням, голова спостережної комісії та представники громадських організацій. П. Кочеган також зазначив, що розробляється нове положення про спостережні комісії, адже саме на них, відповідно Кримінально-виконавчого кодексу, покладено завдання здійснення громадського контролю за УВП. На думку виступаючого, однією із причин, яка заважає реформуванню пенітенціарної системи, є недостатнє фінансування ДДУВП. В цьому році Державний департамент профінансований лише на половину від потреб.

Олег Мартиненко, начальник Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС Апарату міністра внутрішніх справ України, розповідав про досвід роботи МВС у забезпеченні прав затриманих осіб та осіб, що перебувають під слідством. Він зазначив, що однією із передумов попередження жорстокого поводження є чітка регламентація діяльності працівників міліції. На жаль, на даний час, існують значні прогалини у законодавстві. Наприклад, у Дисциплінарному Статуті відсутні чіткі норми, які передбачали б, за який проступок потрібно застосовувати те чи інше дисциплінарне стягнення. В Статуті чітко описана процедура накладання стягнення, однак не чітко вказано підстави їх застосування. Одним із засобів оцінки діяльності працівників міліції є введення певного критерію оцінювання. Чим зараз і займаються фахівці МВС та громадськість. Ще одним із дієвих превентивних механізмів захисту прав людини у відповідних спецустановах, на думку доповідача, є негайний доступ потерпілого до адвоката або захисника. Олег Мартиненко розповів і про міжнародний досвід зниження рівня порушень прав людини. Існує, наприклад, такий інструмент фінансового впливу: за порушення працівником міліції Дисциплінарного Статуту штрафи стягуються не з державного бюджету, а з бюджету відповідного відділення МВС, де працює правопорушник. Як практика показує, така система є досить ефективною.

Алла Мукшименко, керівник Центру правової допомоги населенню "Громадський захисник", співголова громадської ради при ДДУВП, розповідала про Роль Громадської ради (ГР) при Державному департаменті України з питань виконання покарань у розробці механізмів попередження тортур та інших видів жорстокого поводження або покарання в УВП. Нещодавно ГР було вироблене своє бачення шляхів реформування пенітенціарної системи України, яке отримало позитивні відгуки з боку керівництва ДДУВП. В своєму виступі Алла Мукшименко розповідала про необхідність реформування громадських рад в регіонах. Зокрема, потрібно чітко визначити критерії формування персонального складу ГР, більш детально, на нормативному рівні, регламентувати її діяльність, зокрема в тій частині, що стосується визначення кількісного складу її учасників.

Дмитро Гройсман, координатор Вінницької правозахисної групи, у своєму виступі розповів про практику реагування громадських організацій у разі наявності скарг на тортури та інші види жорстокого поводження в УВП. На початку свого виступу він визначив декілька причин, що, на його думку, провокують порушення прав людини. Це, зокрема: недостатньо кваліфікований персонал УВП (адже відсутні спеціальні навчальні заклади); недостатнє фінансування з боку держави; наявність в колоніях великого виробництва, що іноді активно працюють, навіть тоді коли це в офіційних даних не зазначається. Це при тому, що у адміністрації є, на його погляд, необґрунтовані важелі впливу на ув’язненого: дострокове звільнення, надання доступу до лікування, тощо. На думку доповідача, ефективність мобільних (моніторингових) груп в системі ДДУВП можливе лише після закріплення їх повноважень на рівні закону.

Проблемою є і те, що не існує єдиних стандартів, єдиної системи реагування на скарги ув’язнених про застосування до них катувань. Кожна правозахисна громадська організація працює за власною методикою. На думку пана Дмитра, потрібно активно залучати органи прокуратури до розгляду скарг, які надходять до правозахисних організацій, адже саме прокуратура покликана забезпечувати законність в УВП та відповідно реагувати у випадку вчинення адміністрацією або персоналом УВП якихось протиправних дій.

Андрій Сухоруков, який представляв Міжнародне товариство прав людини – Українську секцію зазначив про ще одну проблему, з якою стикаються правозахисні організації, що опікуються ув’язненими. Це – ставлення до ув’язнених. Воно є негативним. При чому не лише з боку адміністрації УВП, але й в самому суспільстві. Значна частина людей обурюється і дивується тому, як можна використовувати такі великі державні кошти, кошти міжнародних організацій на утримання цих «нелюдей». На думку виступаючого, злочинець є небезпечним лише тоді коли він знаходиться на волі. В цьому випадку до нього потрібно застосовувати силові методи. Після того ж, як злочинця затримали та засудили, він, фактично, перестає бути небезпечним, оскільки ізолюється від суспільства. На цьому етапі повинні вмикатися всі можливі механізми для перевиховання, виправлення людини, що оступилася.

У завершальній частині Конференції було заслухано доповіді регіональних координаторів Проекту, які робили виїзди до установ виконання покарань.

Олександр Косторний, координатор Проекту у Львівські області, виступив з пропозицією вдосконалення процедури анкетування, зокрема, на думку виступаючого, потрібно опитувати респондентів без представників адміністрації. А отримання реальних даних можливе лише за наявності систематичного контакту з ув’язненими.

Георгій Сушко, координатор Проекту у Запорізькій області, оцінив умови перебування ув’язнених у колонії, де він був з візитом, як задовільні. Однак існують певні проблеми з харчуванням ув’язнених. Зокрема, є певні труднощі із зберіганням утримуваними в УВП особами власних продуктів харчування (тих продуктів, що ув’язнені отримують від родичів, близьких осіб). На думку виступаючого, ув’язнених потрібно активно залучати до роботи. В тому числі, потрібно створювати можливості для отримання цими особами нових професійних навичок. Зокрема тих спеціальностей і напрямків, які є актуальними та допоможуть їм після відбуття покарання. Григорій Мар’яновський, координатор проекту у Харківській області, був з візитом у жіночій колонії № 54. Він зазначив, що колонія є однією з кращих в Україні. Медичне обслуговування на дуже високому рівні. Зокрема, надається ефективне лікування утримуваним людям хворим на туберкульоз. Чисті і відремонтовані приміщення колонії.

Олександр Свєтлак, начальник Управління із соціально-виховної та психологічної роботи ДДУВП, у своєму виступі дав загальну позитивну оцінку Проекту та конференції. Коротко зупинився на труднощах з якими стикаються управління і громадськість при виконанні Проекту. Висловив готовність керівництва всіляко творчо та адміністративно підтримувати Проект. Станіслав Шевчук, національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні, завершуючи Національну конференцію від імені Координатора проектів ОБСЄ в Україні, побажав регіональним виконавцям Проекту, як з боку громадськості, так і з боку ДДУВП, плідної роботи. Підкреслив, що залишився значний обсяг роботи – мінімум три виїзди до УВП, складання звітів, їх обробка, а головне – творче осмислення. Офіс Координатора проектів ОБСЄ розглядає Проект як пілотний. І має намір, за умов підтримки ДДУВП, продовжити його у 2010 році.

Звіт склали: Андрій Сухоруков, Голова Правління МТПЛ – УС; Володимир Брущенко, Голова Правління Євроклубу «Право і Захист»; Іван Валах, Менеджер проектів Євроклубу «Право і Захист».

Всеукраїнська програма з ґендерної просвіти[ред.]

28 жовтня 2009

ДО УВАГИ ЖУРНАЛІСТІВ/ЖУРНАЛІСТОК, РЕДАКТОРІВ/РЕДАКТОРОК ЗМІ, КЕРІВНИКІВ/КЕРІВНИЦЬ ПРЕС-ЦЕНТРІВ, СПІВРОБІТНИКІВ/СПІВРОБІТНИЦЬ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТА РЕКЛАМНИХ АГЕНЦІЙ!

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, управління у справах сім’ї та молоді Харківської обласної адміністрації та обласний ґендерний ресурсний центр за сприяння Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄК-ПРООН проводять Всеукраїнську програму з ґендерної просвіти для керівників/керівниць прес-центрів, редакторів/редакторок ЗМІ, журналістів/журналісток, співробітників/співробітниць інформаційних та рекламних агенцій.

Програма проходитиме у Харкові 3-4 грудня 2009 р. у рамках Національної кампанії «Стоп насильству!», Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» та обласної акції «Зупинимо насильство разом!». У програмі передбачено:

• робота кінозалу з демонстрацією фільмів та відео роликів з ґендерної проблематики та запобігання ґендерного насильства;

• засідання дискусійного клубу;

• обговорення юридичних аспектів реалізації державної ґендерної політики;

• презентація інформаційних ресурсів з ґендерної проблематики та запобігання ґендерного насильства;

• презентація виставки «Світ без насильства» та нових експозицій першого в Україні Музею історії жіноцтва, історії жіночого та ґендерного руху;

• презентація Довідника «Світ після Пекіну: 15 років поспіль».


Учасники/учасниці програми матимуть можливість презентувати власні інформаційні та рекламні ресурси.

Учасники/учасниці отримають сертифікати та пакет роздаткових матеріалів (DVD диски із відео роликами та фільмами з ґендерної тематики та протидії ґендерному насильству, створеними у рамках Національної кампанії «Стоп насильству!», інформаційно-методичні матеріали, бази даних інформаційних ресурсів з ґендерної тематики та інш). Кращу роботу, створену учасником/учасницею після проходження програми, буде подано на нагородження відзнакою «За ґендерну рівновагу», яку запроваджено Інформаційно-консультативним жіночим центром (м. Київ).

Учасникам/учасницям забезпечуватиметься проживання та харчування, а також буде відшкодовано вартість проїзду відповідно до наданих оригіналів проїзних документів (автобус/потяг крім СВ). За участь у Програмі добові не виплачуються.

Заявки приймаються до 10 листопада 2009 р. на конкурсній основі. Анкета додається. Умовою участі у програмі є зобов’язання претендента/претендентки щодо використання отриманої інформації у подальшій роботі.

Контакти: Тетяна Ісаєва, директорка обласного ґендерного ресурсного центру t_isaeva@ukr.net (050)-403-13-25; (067)-660-48-81

Анкета учасника: http://gender.at.ua/files/Anketauchasnika.doc

Джеоело: http://gender.at.ua/

Нещодавно в Україні наші вчені винайшли нову породу свиней. Ця порода є найкращою в світі,вона як говорять вчені,може виростати до 230-260 кілограмів всього за півтора-два місяці і це при тому, що годувати її можна не щодня а раз на 3 дні. Також нова порода якій дали назву «Геркулес» небоїться ніякого морозу завдяки особливій будові шкіри,і виходить, що цю тварину можна тримати навіть під відкритим небом взимку. Чудо свиня на вигляд не відрізняється від звічайних,і її мясо за своїми властивостями аналогічне мясу простої породи свиней.Над розробкою нової породи вчені з майже усієї України працювали 4 роки,але коли починали дослідження навіть і несподівалися на такий величезний успіх(говорять науковці.Це відкриття варте Нобелівської премії,і наукові збираються її отримати.Вони говорять,що цей винахід уже в найближчий час буде приносити державі величезні прибутки.

СЕНСАЦІЙНИЙ ВИНАХІД УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ[ред.]

Нещодавно в Україні наші вчені винайшли нову породу свиней. Ця порода є найкращою в світі,вона як говорять вчені,може виростати до 230-260 кілограмів всього за півтора-два місяці і це при тому, що годувати її можна не щодня а раз на 3 дні. Також нова порода якій дали назву «Геркулес» небоїться ніякого морозу завдяки особливій будові шкіри,і виходить, що цю тварину можна тримати навіть під відкритим небом взимку. Чудо свиня на вигляд не відрізняється від звічайних,і її мясо за своїми властивостями аналогічне мясу простої породи свиней.Над розробкою нової породи вчені з майже усієї України працювали 4 роки,але коли починали дослідження навіть і несподівалися на такий величезний успіх(говорять науковці.Це відкриття варте Нобелівської премії,і наукові збираються її отримати.Вони говорять,що цей винахід уже в найближчий час буде приносити державі величезні прибутки.

Найвідоміша українська книга в Японії.[ред.]

Цікавий факт: книга Олександра Макарова "Курс юного антиквара" цього року стала найвідомішою українською книгою в Японії. Міністерство освіти Японії придбало цю книгу як посібник для навчання української мови. І тепер юні японські інтелектуали дізнаються про найдорожчі монетах і марках України читаючи цю книгу. А якщо вони будуть шукати скарби, яким присвячена одна з глав цієї книги то шукати їх доведеться під Одесою, адже саме в цьому місті живе її автор.


15 грудня в Донецьку молоді допоможуть знайти роботу[ред.]

Міжнародна молодіжна організація AIESEC в Донецьку і Донецька Торговельно-промислова палата запрошують Вас взяти участь в найбільшому щорічному форумі для студентів і молодих фахівців.

15 грудня в будівлі «Донецької Торговельно-промислової палати» пройде четвертий «Зимовий Форум Кар'єри - Лідери шукають Лідерів». Організаторами форуму виступають Донецька Торговельно-промислова палата і міжнародна молодіжна організація AIESEC, діяльність якої направлена на розвиток лідерського потенціалу у молоді для позитивного вкладу в суспільство. Форум направлений на створення двостороннього діалогу між молодими фахівцями і компаніями, що займають лідируючі позиції на ринку України, а також надання можливості працевлаштування, вчення і всестороннього розвитку. Це унікальний проект, який дає можливість компаніям поліпшити механізм взаємозв'язку з майбутніми потенційними співробітниками і клієнтами, а також дістати доступ до молодих і талановитих фахівців. В рамках форуму компанії-партнери візьмуть участь в «Ярмарку Вакансій», проведуть власні презентації, розповідять про можливості і перспективи роботи в їх колективах.

Захід пройде за підтримки і особистій участі Голови Донецької обласної ради Блізнюка А. М., президента Донецької торговельно-промислової палати Чижікова г.Д. Генеральний партнер Форуму - компанія «КОНТІ». Партнер по працевлаштуванню - StartJob.com.ua. Розвиваючий партнер - Демократичний Альянс. Серед постійних учасників Форуму такі відомі компанії як «Procter&Gamble», «Deloitte», «PriceWaterhouseCoopers», «KPMG», «Ernst&Young», «Метінвест», «Паралель», «Фокстрот» і ін.

«Ярмарок вакансій» проходитиме з 12.00 до 14.00. Реєстрація учасників і представників ЗМІ проводитиметься з 13.00 до 14.00 в будівлі Донецької Торговельно-промислової палати. Урочисте відкриття Форуму почнеться в 14.00. Додаткову інформацію про захід Ви зможете знайти на сайті www.aiesec.dn.ua.

AIESEC Україна проводить форум в знак підтримки міжнародного саміту в Копенгагені[ред.]

9-го грудня в рамках національної конференції «Нові Горизонти 2009» у Донецьку відбудеться форум за участю найбільших неурядових організацій України та світу, а також представників бізнес сектору під назвою «Молодь для суспільства», ініціатором якого виступає міжнародна молодіжна асоціація «AIESEC Україна». «Молодь для суспільства» - це зустріч спрямована на надання освіти, підняття та вирішення актуальних проблем, які вже давно нависли горою над українським народом, а саме: екологія, енергозбереження, здоров’я нації, соціальна відповідальність громадян. З 10-го по 13-те грудня, по закінченню форуму, «AIESEC Україна» проведе конференцію під назвою «Нові Горизонти 2009» для нових 200 учасників, які приєдналися до організації цієї осені. Завданням форуму є надання необхідної бази інформації, щоб протягом наступних трьох днів спланувати нові спільні проекти разом із організаціями, що брали участь у форумі. «Тільки об’єднавшись можна реалізовувати проекти, які дійсно будуть конкурентоспроможними та зможуть стати саме тією противагою негативному впливу, що несе за собою темна сторона глобалізації та урбанізації українського суспільства», - коментувала президент AIESEC України Михайлюк Тетяна. З 6-го по 18-е грудня в Копенгагені відбудеться зустріч світових лідерів, які мають домовитися щодо майбутнього нашої планети . Темою зустрічі є прийняття світової угоди для подолання проблеми зміни клімату. Країни світу повинні взяти на себе зобов’язання скоротити викиди парникових газів заради безпечного та здорового майбутнього. Як зауважив виконавчий секретар Конференції в Копенгагені від ООН по Змінам Клімату Уво де Боєр, «Кліматичні зміни - це жахлива загроза, але переборовши зміну клімату, ми створимо історичну можливість навести людство на шлях сталого та здорового розвитку для кожного. Вирішення проблеми змін у кліматі дозволить оживити економіку, стабілізувати навколишнє середовище та побудувати більш безпечні та інноваційні суспільства». В підтримку Копенгагенському саміту міжнародна організація AIESEC приєднується до ініціативи зеленого руху. Опісля проведення форуму очікується реалізація 14 екологічних проектів у всіх куточках України спільно з учасниками зустрічі, а саме: Всесвітнім фондом природи (WWF), Індустріальним Союзом Донбасу та Shell Україною. «Завданням зеленої частини форуму є інформування суспільства про екологічні проблеми країни та світу, надання освіти у сфері практичного втілення природоохоронних проектів та кампаній, наведення позитивних прикладів. Нам важливо показати молоді, що їх проекти, дійсно, можуть працювати і допомагати збереженню довкілля. Однією з найсерйозніших проблем сучасності є зміна клімату, яку людство може подолати шляхом своєчасного впровадження енергоефективності та альтернативної енергетики. Зараз всі чекають на рішення лідерів країн у Копенгагені, але багато залежить і від кожного з нас. Необхідно проводити більше інформаційних кампаній для громадськості, присвячених зміні клімату, і саме такі проекти можуть стати для молоді першим кроком на шляху збереження природи і самореалізації», - відзначила менеджер зі зв’язків з громадськістю Всесвітнього фонду природи Катерина Куракіна Світова практика показує, що об’єднавшись, суспільство в силі розвивати, контролювати та вимагати змін не тільки від бізнес сектору, але й від уряду. І що найцікавіше – цей метод працює. AIESEC - це міжнародна молодіжна організація, що представлена в більш як 100 країнах світу та учасниками якої є майже 40 000 молодих людей, які мають можливість розвивати власний потенціал з метою позитивного впливу на суспільство.

Львів не готовий до опалювального сезону 2009/10рр.[ред.]

  Незважаючи на твердження міського голови Львова п.А.Садового про те що місто готове до зими і до опалювального сезону 2009/2010 місто не готове.

Так 07 грудня 2009р.коли триває опалювальний сезон по вул.М.Вовчка,3 зупиняють котельню бо забули промити будинок під час підготовки до опалювального сезону,хоча в даному квадраті проводились толоки під час яких за словами мера і його заступників, а також голів районних адміністрацій будинки готували до зимового періоду. І знову черговий піар мера себе не оправдав.Тому що підготувати десять- пятнадцять будинків за толоку а це три дня неможливо.Тим більше не маючи ким і чим.Даний будинок залишили без тепла на три дні а там живуть пенсіонери і маленькі діти.Ще не було морозів а вже виникають серьозні проблеми з підготовки міста.А що чекати як настануть справжні морози, слідуючого Алчевська,чи будемо оголошувати надзвичайний стан і просити гроші в уряді за свій непрофісіоналізм і свою безгосподарність.Роботи по промивці системи ц/о знову проводить не львівська фірма а фірма "Крона+"з Вінниці.Невже немає таких фірм у Львові?А може Львівські фірми вже не хочуть працювати з міською владою так як міська влада з ними не розраховується.

 За таку халатну підготовку до зимового періоду слід зробити висновок і можливо поміняти своїх заступників і Голів районних адміністрацій які займалися не підготовкою міста до роботи в осінньо зимовий період а показухою і замилюванням людям очей що вони щось роблять.Мили тротуари,декілька раз білили дерева хоча це заборонено екологією ,скубали травичку біля поребриків і бордюрів,цілий рік косили траву,провіряли оголошення по будинках.
 Ганьба такій безгосподарній влад і такому меру.

{{дата|16 грудня 2009}}

Презентація бестселеру Ніколая Старікова "Криза. Як це робиться" (17-19 грудня 2009 р., Київ)[ред.]

Видавничий Дім «Саміт-книга» вперше в Україні представляє україномовне видання книги «Криза. Як це робиться» Презентація книги відбуватиметься в рамках презентаційної програми Ніколая Старікова в Києві з 17 грудня по 19 грудня.


Ніколай Старіков – автор бестселерів 2009 року «Криза. Як це робиться» та «Шерше ля Нафта».

Ніколай Старіков — автор семи книг, присвячених тематиці світової кризи. З-поміж них особливий резонанс мали «Криза. Як це робиться», «Шерше ля Нафта», «Ліквідація Росії. Хто допоміг червоним перемогти в Громадянській війні», «Хто змусив Гітлера напасти на Сталіна». Щойно українським видавництвом «Саміт-книга» спільно з російським видавництвом «Пітер» вперше видана українською мовою найбільш резонансна та сенсаційна книга Ніколая Старікова «Криза. Як це робиться», яка в Росії відразу після виходу стала національним бестселером. З нагоди виходу україномовної версії книги, Ніколай Старіков вперше завітає до України з презентаційною програмою цього видання. Економіст за фахом, випускник Санкт-Петербурзького інженерно-економічного інституту, пан Старіков пропонує читачам зазирнути за лаштунки геополітичних процесів та розвитку макроекономіки. Автор наголошує: «У своїх книгах намагаюсь логічно й дохідливо пояснити простому громадянину, що й чому відбувається з його країною. Що насправді стоїть за красивими словами та історичними штампами? Намагаюсь змусити людину думати, самому осмислювати що було й що відбувається нині» ( сайт автора: www.nstarikov.ru). Виважені судження експерта, ґрунтуючись на багатому й ретельно проаналізованому фактичному матеріалі, розкривають механізми цивілізаційного розвитку, висвітлюють приховані «пружини» катаклізмів і катастроф ХХ століття та пояснюють специфіку сучасного стану речей. Так, у книзі «Криза. Як це робиться» Ніколай Старіков переконливо доводить, що нинішня криза — це засіб перерозподілу сфер впливу в економіці і, звичайно ж, у політиці. Хто ж виступає у головних ролях, хто режисер і кому це вигідно? — ці та інші питання компанія «Саміт-книга» пропонує поставити автору бестселера «Криза. Як це робиться» на прес-конференції в УНІАН 17 грудня о 12:30 та під час презентацій книг Ніколая Старікова в Києві (перелік заходів та дайджест відгуків у пресі додається). Акредитація та додаткова інформація:

067 406 12 61 - Юлія Валова,  097 739 23 39 - Олена Прохорчук,

Партнери проекту: Видавництво «Пітер», Видавничий Дім «Саміт-книга», мережа книгарень «Книжковий супермаркет», ресторан «Антресоль»

Інформаційні партнери проекту: Генеральний інформаційний партнер - Журнал «Експерт –Україна»; Журнали: «Главред», Газети: «Деловая столица», «Друг читача» Радіо-партнери – «Ера FM», «Промінь»;

Пригощає – ТМ «Голіценські вина»


Перелік заходів з участю Ніколая Старікова, 17- 19 грудня 2009р.


17 грудня, четвер

12:30Прес-конференція в інформаційній агенції «УНІАН» Адреса: вул. Хрещатик, 4, поверх 2

15:00Презентація книг Ніколая Старікова «Криза. Як це робиться» в Київському державному торговельно-економічному університеті Адреса: вул.Кіото, 19, корпус Д, актова зала


18 грудня, п’ятниця

14:00 Презентація книги Ніколая Старікова «Криза. Як це робиться» на економічному факультеті Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Адреса: вул. Васильківська, 90-а, аудиторія - 205

17:00Презентація книг Ніколая Старікова «Криза. Як це робиться» у книгарні «Буквоед» , автограф-сесія Адреса: торгово-розважальний центр «Дрім Таун», пр-т Оболонський, 1-б, книгарня «Читай-город»»


19 грудня, субота

13:00Презентація книг Ніколая Старікова «Криза. Як це робиться» у книгарні «Книжковий супермаркет», автограф-сесія Адреса: Московський проспект, 6 (м. Петрівка), «Будинок книги та медіа»

15:00Ніколай Старіков – спеціальний гість круглого столу «КНИЖКА ЯК ЗАСІБ ПОЛІТИЧНОГО ПІАРУ» Адреса: ХІІ Київського книжкового ярмарку (експоцентр „Спортивний”, вул. Фізкультури,1, ст. м. Республіканський стадіон).

18:00 – 19:30«Вечеря з зіркою», в рамках якої відбуватиметься презентація книг Ніколая Старікова в арт-кафе «Антресоль» Адреса: бул-р Т. Шевченка, 2, кафе «Антресоль» Вхід за запрошеннями


Акредитація та додаткова інформація: 097 739 23 39 - Олена Прохорчук

Стартує унікальний освітній благодійний проект "Шлях дітей 2010"[ред.]

На початку січня 2010 року стартує благодійний освітній проект «Шлях дітей 2010». Проект покликаний допомогти дітям-сиротам, які проживають у дитячих будинках Київської області, визначитися з майбутньою професією та місцем навчання. Основна мета проекту— підвищення освітнього та культурного рівня дітей, а просвітницька спрямованість проекту є особливою рисою, що відрізняє його з-поміж інших благодійних проектів. Проект «Шлях дітей» ініційований та впроваджується волонтерами з міжнародної молодіжної організації AIESEC та триватиме з початку січня до кінця квітня 2010 року.

Цільовою аудиторією проекту є діти-сироти віком від восьми до сімнадцяти років, які проживають у дитячих будинках Київської області (Вишгородський ДБЗТ “Любисток”, ДБЗТ “Горобинка”, Сезенківський ДБЗТ “Родина”, ДБЗТ “Чебурашка” смт Рокитне, Іванківський ДБЗТ “Гніздечко” смт. Іванків).

Для реалізації проекту розроблено освітню програму, до якої входитиме проведення тренінгів молодими спеціалістами-волонтерами з різних країн світу (залучено такі країни, як Індія, Тайвань, Бразилія, представники країн СНД тощо). Таким чином, діти дізнаються про культуру та традиції різних народів, розширять свій світогляд. Додатково у рамках профорієнтаційної програми діти матимуть змогу відвідати пожежну частину, залізничне депо, авіазавод, ткацьку та кондитерську фабрики, а також прослухати лекції та семінари про лідерство, важливість командної роботи, здоровий спосіб життя тощо.

У рамках проекту також передбачено збір книжок в університетах та проведення різноманітних творчих конкурсів. Кожен охочий може перерахувати благодійний внесок на реалізацію проекту на банківський рахунок волонтерської молодіжної організації AIESEC. Проект «Шлях дітей 2010» здобув перемогу в номінації «Місцевий волонтерський проект молоді» Молодіжного рейтингу року, а також отримав визнання Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту і Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, увійшовши у п’ятірку найкращих соціальних проектів Київської області.

«Шлях дітей» — один із багатьох проектів, які реалізуються міжнародною організацією AIESEC. AIESEC – організація з 60-річною історією, що функціонує у 107 країнах світу і налічує близько 40 тис. учасників. AIESEC допомагає молодим людям розвинути і реалізувати власний потенціал з метою подальшого позитивного впливу на суспільство. В Україні представництва організації діють у 15 найбільших містах. Щороку локальний комітет AIESEC у Києві організовує більше 10 проектів, що вирішують гострі соціальні проблеми.

Мажуга Аліна- cпеціаліст по зв’язкам з громадськістю і пресою тел. (050)855-21-20, email: alina.mazhuga@aiesec.net

Немирович Ірина- керівник проекту тел. (067)244-63-60, email: iryna.nemyrovych@aiesec.net

Веб-сайт: http://www.aiesec.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=172

Віктор Янукович перемагає в другому турі виборів Президента України.[ред.]

Після опрацювання 99,44% бюлетенів за Віктора Януковичa 48,81%, за Юлію Тимошенко 45,61%.

Переможці конкурсу «Грані Науки» отримали нагороди[ред.]

27 березня 2010 року о 14.00 у Львівському державному центрі науково-технічної і економічної інформації (пр. Чорновола, 57) пройшов семінар «Трансформаційні процеси у сфері української науки очима молоді». У рамках заходу відбулось нагородження призерів конкурсу «Грані Науки», який ініціювала ЛММГО «Пантеон Наук».

Всеукраїнський конкурс «Грані Науки» серед молодих вчених, студентів підтвердив великий інтерес наукової молоді до перспектив розвитку української науки. В конкурсі взяло участь понад 40 осіб з різник міст України: Києва, Львова, Житомира, Донецька, Одеси, Луганська, Луцька, Вінниці, Хмельницького, Кам'янець-Подільського, Харкова, Рівного, Івано-Франківська, Сімферополя та Дніпропетровська.

Організатори конкурсу зазначили, що захід допоміг подивитись на проблеми науки очима молодих вчених, виокремити ті проблемні аспекти, які не завжди помітні на перший погляд. Підсумовуючи результати конкурсу, ініціатори заходу виокремили такі проблеми в українській науці, які треба вирішувати якнайшвидше: несприятливі умови розвитку, автономність, неефективні взаємозв’язки науки зі структурами бізнесу; недостатня підтримка органів державної влади (наука – непріоритетний напрямок в Україні); незадовільний соціальний статус науковця (непопулярність науки як професійної реалізації молодих людей); «відтік» талановитих вчених за кордон; девальвація наукових ступенів. Учасники конкурсу запропонували також шляхи вирішення основних проблем науки.

За результатами оцінювань журі призові місця здобули: перше місце – Дробович Антон (Київ), друге – Назаровець Сергій (Львів), третє – Галань Наталія (Івано-Франківськ). Спеціальний приз (Card Reader + USB HUB 3port від мережі «Ukrainian Scientists Worldwide») отримала Галань Наталія Володимирівна. З роботами переможців можна ознайомитись на сайті ЛММГО «Пантеон Наук» та у п'ятому випуску інформаційного вісника «Молоді Науковці» (випуск №5, березень 2010). Серед основних критеріїв оцінювання наукових статей конкурсантів – актуальність, кількість запропонованих проблем у статті, наявність можливих шляхів вирішення. Переможців конкурсу нагородили дипломами та грошовими преміями: 1 місце – 1500 грн, 2 місце – 1000 грн, 3 місце – 700 грн. «Завдання нашої команди – консолідувати наукову еліту, прогресивних бізнесменів, державні установи, активних громадян для впровадження ефективних змін. Маємо на меті покращення економічного стану країни, соціального статусу молодих людей, вирішення питань із працевлаштуванням і самореалізацією української нації. Співпрацюємо з різними організаціями (Львівський центр науково-технічної і економічної інформації, Соціальна мережа «Українські Науковці у світі», Видавництво «Екоінформ», Рада молодих вчених Національного університету «Львівська політехніка», Львівська обласна громадська організація «Центр Розвитку Науки»). Одним із яскравих прикладів реалізації суспільно-важливих проектів став, зокрема, конкурс «Грані Науки», масштаби якого досягли всеукраїнського рівня. Наша команда прагне сформувати активне, свідоме, здорове громадянське суспільство, в якому кожна талановита людина зможе реалізуватись і гордо жити у країні європейських цінностей та ідеалів», – зазначив голова правління ЛММГО «Пантеон Наук» Микола Семенюк.

Довідка

Програма семінару «Трансформаційні процеси у сфері української науки очима молоді» 27 березня 2010 року

14.00. – Відкриття семінару. Прес-конференція. Вручення дипломів, подяк і нагород призерам конкурсу «Грані Науки». 14.25. – Доповідь голови правління ЛММГО «Пантеон Наук», Семенюка М.Б. на тему «Основні аспекти програми трансформаційних змін в українській науці». 14.40. – Виступ директора Львівського ЦНТЕІ, Яворського М.С. «Регіональні інноваційні системи як основа економічного розвитку регіону». 15.00. – Coffee break 15.10. – Доповіді учасників призерів конкурсу «Грані Науки»: Дробович Антон «Роздуми про науку». Назаровець Сергій «Про рейтинг, антиплагіат, інформаційний простір і як усе це разом заміксувати». Галань Наталя «Українська наука: проблеми сьогодення та перспективи розвитку». Малкович Павло «Сучасний стан та перспективи освіти і науки України». Юр Юлія «Інтеграція науки і бізнесу: національні перспективи і міжнародний досвід».Сайко Христина «Наукові проблеми сьогодення». Глинська Марта «Потьмянілі скарби». Гурій Дана «Розвиток інформаційного суспільства та його роль у підготовці фахівців». 16.40 – Підсумки семінару. Джерело: http://panteon-nauk.org.ua

Усмішка єднає Україну![ред.]

У П’ятницю 30 квітня о 13:00 на Майдані Незалежності, біля входу у ТРЦ “Глобус” 3 лінія (позаду стелли) небайдужа молодь збере однодумців у рамках всеукраїнської акції "Усмішка єднає Україну!".Такий захід одночасно відбудеться на центральних площах 16-ти обласних центрів України, серед яких: Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Тернопіль, Донецьк…
До акції запрошуються Всі, кому близькі по духу радісний настрій, позитив і усмішка!

Підчас заходу ми по черзі утворимо 3 величезних фігури:

1 -Смайл

2 -Карта України з усмішкою в середині

3 -надпис "УКРАЇНА"


Умови участі дуже прості: наявність гарного настрою та бажання зробити Україну більш позитивною!

«Захід проводиться вдруге: минулого року нам вдалось зібрати на центральній площі Києва близько 100небайдужих людей. Цього року ми плануємо зібрати ще більше людей на центральній площі Києва та ще у 16-ти містах України.»

Метою акції є об’єднання України на фоні усмішки, позитиву і толерантності. Організатори хочуть довести, що не

зважаючи на несприятливе економічне становище, політичні баталії і соціальні перипетії – хороший настрій об’єднує Україну!



Докладніше Ви можете дізнатися на сайті comon.com.ua або за телефоном 063-163-35-66.


Організаторами є ініціативна група «Усміхнись, Україно!» і

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Покоління Сильних»

Футбольний турнір «Мама, тато, я – футбольна сім’я »,Львів[ред.]

Футбольний турнір «Мама, тато, я – футбольна сім’я »[ред.]

25 квітня 2010 року у Львові у приміщенні спортзалу сш №48 за підтримки Центру підтримки сім`ї при управлінні у справах сім`ї та молоді ЛОДА відбувся незвичний сімейний футбольний турнір «Мама, тато, я – футбольна сім’я » з нагоди проведення всеукраїнського дня футболу.

Незвичність цього турніру полягала в тому, що у спеціалізований «сімейний» футбол грали команди ,які складались з трьох учасників - батька, матері та дитини.

У «сімейний» футбол грали і батьки-вчителі разом із своїми школярами, таким чином і на полі своїм власним прикладом пропагуючи здоровий спосіб життя.

На турнірі діти та батьки не тільки змагалися, але й весело співали й танцювали разом із командою Дитячого християнського клубу «Майбутні батьки України» при Церкві «Гефсиманія», які відповідали за музично- розважальну частину турніру.

Кожна сім`я-призер отримала спеціальний кубок та медалі, всі сім`ї-учасниці отримали солодощі, і кожна дитина отримала дитячий календар.

З вітальним словом до учасників турніру звернувся заступник міністра у справах сім`ї, молоді та спорту п. Юрій Сизенко.

Захід відвідали начальник управління у справах сім`ї та молоді ЛОДА п. Андрій Рожнятовський, начальник управління з питань фізичної культури та спорту п. Юрій Майборода, начальник управління освіти Львівської міської ради п.Надія Оксенчук.

Захід був організований зусиллями Центром підтримки сім`ї при управлінні у справах сім`ї та молоді ЛОДА, управлінням у справах сім`ї та молоді ЛОДА, УДЮМК та відділом освіти Франківської районної адміністрації.

Вячеслав Воровченко В.О. директора Центру підтримки сім`ї при Управлінні у справах сім`ї та молоді ЛОДА

lvivfamily@gmail.com

Майстриня флорамозаїки[ред.]

Нині у світі існує лише ОДНА майстриня флорамозаїки. Це — Ольга Вікторівна Літус (офіційний сайт: [4]). Тобто Ольга Вікторівна, як Сальвадор Далі, може сказати, "флорамозаїка — це я". Але майстриня, яку я знаю особисто, приємна у розмові, скромна і чарівна жінка, яка тихо робить свою справу — об'ємні панно з кісточок рослин. Та не дивлячись на це, унікальне мистецтво широко висвітлюється в пресі.

Флорамозаїка - це мистецтво створювати об'ємні панно з попередньо відшліфованих та розфарбованих зерен, насіння та кісточок плодів рослин.

У своїх творах майстриня флорамозаїки Ольга Літус використовує лише українські матеріали. Це переважно: насіння огірків, кавунів, дині; кісточки плодів українських рослин: аличі, слив, абрикос, вишень, калини, винограду, обліпихи; зерна гречки.

У створення панно пані Ольга вкладає всю свою душу. Флорамозаїка - це не тільки надзвичайна краса, яку можна поставити поряд з Петриківським розписом, українським писанкарством тощо, це також клопітка праця. Тому замовлення доводиться чекати кілька місяців. Але результат того вартий. Панно флорамозаїки наповнює серце радістю, звеселяє душу. Як говорить сама майстриня, "Слава нашому Творцю за неповторну барвисту природу, дивовижну красу її квітів, птахів, за чудові кольори веселки".

Джерело: [5] [6]

Помер ректор Івано-Франківського національного медичного університету Євген Михайлович Нейко[ред.]

{{дата|24 травня 2010}}

24 травня 2010 року на 78-му році життя році життя помер ректор Івано-Франківського національного медичного університету, академік АМН України, заслужений працівник вищої школи України, лауреат Державної премії, професор Євген Михайлович Нейко.

Поховають Євгена Нейка на кладовищі у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз 26 травня.

Євген Михайлович Нейко Випускник Станіславського медичного інституту, Євген Михайлович Нейко пройшов шлях від аспіранта до професора, завідувача кафедри, проректора і впродовж 23 –х років очолював вищий медичний навчальний заклад Прикарпаття, який у листопаді 2008 року отримав статус національного. Євген Нейко народився 7 жовтня 1932 р. в с. Смотрич Дунаєвецького району Хмельницької області. У 1956 році отримав вищу освіту в Станіславському медичному інституті і в цьому ж вузі став аспірантом кафедри патологічної фізіології. Здобув наукові ступені кандидата медичних наук, доктора медичних наук, вчені звання доцента, професора, академіка – дійсного члена Академії медичних наук України та міжнародне визнання - обраний Почесним членом Польської академії медицини (1998р). Член президії Українського наукового товариства кардіологів і терапевтів; член правління Українського наукового товариства гастроентерологів. Фундатор народної лікарні - першої в області благодійної лікувальної установи для малозабезпечених. Започаткував новий напрямок у клінічній медицині - застосування немедикаментозних засобів з лікувальною метою та нових способів введення ліків в організм людини. Засновник прикарпатської терапевтичної школи Євген Михайлович Нейко – автор понад 600 наукових праць, більше 20 монографій і підручників. Підготував 10 докторів і 26 кандидатів наук. Автор, співавтор понад 530 наукових праць, зокрема 22 монографій і підручників. Автор 5 винаходів, понад 60 рацпропозицій. Член наукової медичної ради МОЗ України. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1992). Нагороджений орденом «За заслуги» II ст., Почесною відзнакою Президента України, знаками «Відмінник охорони здоров’я», Золотою медаллю Альберта Швайцера.

Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Івано-Франківськ

Відбулася І навчальній сесії, 25-27 травня 2010 р. в Івано-Франківській області[ред.]

Регіональний фонд підтримки підприємництва по Івано-Франківській області спільно з Асоціацією «Центр Європейської Співпраці» (Республіка Польща), Регіональним фондом підтримки підприємництва по Чернівецькій області та Львівською облдержадміністрацією в рамках програми «Польська закордонна допомога – 2010» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща впроваджує проект «Знаємо, куди йдемо. Співпраця органів самоврядування у сфері розвитку Карпатської системи туристичної інформації (КСТІ)». Основною метою даного проекту є покращення доступу до туристичної інформації в Карпатському регіоні шляхом створення КСТІ (територія реалізації проекту – Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області).

У зв’язку з цим відбулася І навчальна сесія 25-27 травня 2010 р. в Івано-Франківській області. Тематика І навчальної сесії: «Складові елементи ефективної системи туристичної інформації». Основними завданнями першого майстер-класу – навчання є: ознайомлення з принципами формування та основними елементами сучасної системи туристичної інформації, діагностика ситуації на території Українських Карпат щодо формування системи туристичної інформації та передумови її створення, розробка робочого документу Концепції КСТІ. В роботі навчальної сесії приймуть участь представники органів влади та місцевого самоврядування, організацій підтримки підприємництва, асоціацій та спілок сприяння розвитку туризму, інші. Місце проведення навчальної сесії: готельний комплекс «Високий перевал» (с. Вишків, Долинський район, Івано-Франківська обл.).

«Білоцерківська районна федерація футболу» вперше в Україні провела свято футболу «Фан-Сіті» 2010 у с. Фурси[ред.]

25 травня вперше в Україні «Білоцерківська районна федерація футболу» провела свято футболу «Фан-Сіті» 2010 у с. Фурси. У програмі було: - Офіційне відкриття за участю керівництва Білоцерківського району на чолі з Немна А.Я. , керівництва федерації на чолі Пріщепчук Г.І., керівництва відділу спорту р-ну Троценко В.Г., керівництво «Колоса» р-ну Кириченко Р.О., керівництво села Фурси Фурсенко Н.І. , Представника федерації футболу України Ягольника А.А.; - Футбольні матчі молоді району, ветеранів ; - Перегляд матчу збірної України на широкому екрані - Далі буде ... 29 травня збірна України; - Румунія, 2 червня - Україна - Норвегія, і з 11.06 по 11.07 місяць перегляд чемпіонату 2010. Наш сайт: http://brff.com.ua

Безробітні та ринок праціі[ред.]

24 червня в Конотопському міськрайцентрі зайнятості тренерами центру IDEA проведено семінарське заняття "Безробітні та ринок праціі" для людей, які перебувають на обліку в центрі зайнятості які безробітні тимчасово. Учасники ознайомилися з джерелами вакансій, про те, як краще презентувати себе роботодавцю під час співбесіди, складання резюме, з барометром професій і закладами освіти, в яких здійснюється навчання за сприяння служби зайнятості. Під час семінару молоді люди дискутували, ділилися своїми напрацюваннями щодо пошуку роботи.

Поблизу Івано-Франківська пошкоджено міст через Бистрицю-Солотвинську[ред.]

Сильні зливові дощі 25-26 червня 2010 року призвели до різкого підйому рівнів води води на р. Бистриця-Солотвинська, внаслідок чого тимчасовий міст у с.Драгомирчани на Івано-Франківщині, введений в експлуатацію після повені на Західній Україні у 2008 році, пошкоджено. Зокрема, були пошкоджені перехідні плити лівої опори мосту.

фото[7]

джерело: Паралелі

27.06.2010

Делегація ОБСЄ на Закарпатті вивчала питання нацменшин[ред.]

У Тячівському районі з візитом побувала делегація ОБСЄ у складі старшого радника Верховного комісара у справах національних меншин ОБСЄ Клеменса Бюшера.

Та радника із юридичних питань Верховного комісара у справах національних меншин ОБСЄ Вінсента де Граафа. До відома, діяльність Верховного комісара спрямована на запобігання міжетнічним конфліктам, з приводу чого він двічі на рік відвідує Україну. Його помічники на Закарпаття і Тячівщину приїхали вперше.


Під час зустрічі заступник голови РДА О.Ю.Продан проінформував поважних гостей про дотримання прав і свобод представників національних меншин. Зокрема, відмітив, що Тячівський район характеризується багатонаціональним складом населення, де компактно проживають представники 27 нацменшин (19 тисяч осіб – румуни, 5,7 – угорці). Влада всіляко підтримує Програми розвитку їх самобутності. В районі діють національно-культурні товариства, громадські організацій, працюють освітні заклади. Тобто, робиться все можливе, щоб кожна етнічна група на території району почувала себе комфортно.


Більш детально про деякі заходи влади розповів спеціаліст апарату РДА В.В.Коструб. З метою налагодження партнерських відносин підписано договори про співпрацю з містами -побратимами та селами. Для прикладу, на даний час між с.Г.Потік та його румунським партнером с.Теуці Магереуш діє декілька спільних проектів у галузі розвитку інфраструктури, смт. Солотвино-м.Сігет – зеленого туризму, м.Тячів-м.Нігрешть Оаш – інженерно-транспортної інфраструктури тощо.


Про те, що культура нацменшин відіграє важливу роль у духовному житті та сприяє злагоді і миру у взаємовідносинах людей, наголосив начальник відділу культури РДА В.А. Гудак. В районі діють 6 національно-культурних товариств, які проводять ініціативну роботу по збереженню національних традицій, звичаїв та обрядів. Також вони беруть активну участь в організації і проведенні різного роду фестивалів та масових заходів Зокрема, в смт. Солотвино проходив День Добросусідства «Україна–Румунія», «Дні румунської культури», «День Європи-2010» тощо. У районі займаються творчістю національні колективи, фольклорні ансамблі, троїсті музики.


Представників ОБСЄ цікавило й питання рівного доступу нацменшин до здобуття освіти, вступу у вищі навчальні заклади та влаштування на роботу. Головний спеціаліст райвідділу освіти В.М.Шаркадій розповіла, що в районі діють загальноосвітні заклади з національною мовою навчання. Усі вони забезпечені відповідними підручниками, методичною літературою та комп’ютерною технікою. Це підтвердив і присутній на зустрічі директор Тячівського ліцею з угорською мовою навчання П.О.Амбруш. Він, зокрема, наголосив, що більшість випускників ліцею успішно здають тести і вступають у престижні вищі навчальні заклади.


Також голова асоціації «Квіти Тиси» Ю.Опріш відмітив значне покращення нового керівництва РДА у відносинах до нацменшин. Це стосується майже усіх сфер життя, хоча деякі проблеми є, зокрема з працевлаштуванням тощо.


А редактор румуномовної газети «Мараморошани» повідомив, що нарешті відновлено фінансування видання. Голова Верхньотисянської спілки підприємців Й.Й.Сава наголосив на економічній співпраці, яка проводиться в рамках транскордонного співробітництва. Зокрема, розглядається питання побудови зруйнованого під час ІІ Світової війни мосту, що колись сполучав м.Тячів із селами сусідньої Румунії. Подібне залізно-дорожнє сполучення планується відновити і на пункті перетину кордону в смт. Тересва тощо.

Зі свого боку, радники комісара ОБСЄ відмітили, що отримали цікаву інформацію мирного співіснування різних народностей в окремо взятому регіоні. А щоб переконатися в цьому і побачити все на власні очі, поїхали в смт.Солотвино, де відвідали селищну раду та школу з румуномовним навчанням. За результатами свого візиту вони звітуватимуть комісару ОБСЄ Кнуту Воллебек, який і прийматиме рішення подальших міжнародних відносин.

Любов Немеш.

Джерело: інформаційний ресурс Вся Закарпатська Правда

"Батьківщина" відновила зруйнований "Тризуб"[ред.]

Івано-Франківська обласна організація партії «ВО «Батьківщина» взялася за відновлення скульптурної композиції „Тризуб” та встановлення її до 19-ї річниці незалежності України.

Як повідомили у прес-службі партії з цією метою було придбано в м. Києві білий мармур італійського виробництва, проведено художні роботи з ним скульпторів у містах Львові та Івано-Франківську і силами партійних активістів пам’ятний знак „Тризуб” вагою 135 кг встановлено 24 серпня 2010 року в день Незалежності України на горі Говерла. 24 серпня на чолі з народним депутатом України, головою обласної організації партії «ВО «Батьківщина» Дмитром Шлемком відбулося сходження на вершину гори Говерла та відбувся мітинг активістів партії «ВО «Батьківщина», представлених всіма містами і районами області, та прийнято звернення до співвітчизників, краян.

Джерело: [8]

У Калуші збудують розсолопровід[ред.]

{{дата|26 серпня 2010}}

Про це повідомив перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василь Плавюк. Протяжність розсолопроводу - від хвостосховища №2 Калуш - Голинського родовища калійних солей до Домбровського кар'єру калійних руд у Калуші Івано-Франківської області. "Максимум за два з половиною тижні мають побудувати", - сказав він. Довжина розсолопроводу становитиме 5,8 км, загальна вартість будівельних робіт - близько 23 млн. гривень.

Зі слів Плавюка, будівництво розсолопроводу - перший етап з консервації Домбровського кар'єру, тому що на сьогодні існує загроза прориву хвостосховища №2. "У зоні екологічної катастрофи у разі прориву отрутних розсолів можуть виявитися десятки населених пунктів України та Молдови, забрудняться ріки Сівка, Дністер і Лімниця", - повідомив Плавюк. Перший замгубернатора розповів, що після перекачування розсолів із хвостосховища, що займе від пів року до 1 року, Домбровський кар'єр законсервують і проведуть рекультивацію земель.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила указ президента Віктора Ющенка №145 "Про оголошення території Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калузького району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації" від 10 лютого, яким ці населені пункти оголошувалися зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів. Експерти заявляють про можливості техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства "Оріана". Перевірка встановила, що на підприємстві накопичилося близько 10 млн. куб. м небезпечних рідких відходів. Переповнення сховища відходів у результаті атмосферних опадів може призвести до руйнування захисної дамби і потрапляння в навколишнє середовище близько 2 млн. куб. м отруйних речовин.

Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Івано-Франківськ

Студентам не дають вчитися.[ред.]

Першого вересня стало відомо, що факультет психології виганяють із червоного корпусу без офіційного наказу Ректора. Студентам не надають аудиторій для навчання в головному корпусі та не надають ніяких альтернатив. Як відомо, корпуси КНУ також розташовані на ВДНГ але й там не приймають факультет психології. Студенти вимушені боротися за своє право навчатися та організовують акцію протесту. Студентський парламент факультету психології 093-4286761

СБУ затримала співучасника вбивства кандидата у народні депутати України Миколи Шкрібляка[ред.]

{{дата|3 вересня 2010}}

22 серпня співробітники СБУ в Івано-Франківській області затримали ще одного зі співучасників вбивства кандидата у народні депутати України Миколи Шкрібляка. Громадянин “М” переховувався від правосуддя впродовж 8 років. Увесь цей час робота зі встановлення його місця знаходження не припинялася. Вжитими оперативно-розшуковими заходами було отримано інформацію про перебування підозрюваного у вбивстві на території однієї з іноземних держав. В результаті проведеної спецоперації “М” було затримано.

Нагадаємо, що заступника голови Івано-Франківської ОДА, керівника обласної парторганізації СДПУо, кандидата у депутати Верховної Ради України Миколу Шкрібляка було вбито 29 березня 2002 року, за день до виборів, 18 пострілами у під’їзді власного будинку в центрі міста Івано-Франківська. Управлінням СБУ в Івано-Франківській області за фактом вбивства було порушено кримінальну справу. Слідство встановило, що у злочині брали участь чотири особи. Замовив і організував терористичний акт з метою залякування населення та перемоги на виборах до Верховної Ради України інший кандидат у депутати по одномандатному виборчому округу, бізнесмен з районного центра м.Надвірна Тимчук І. М., відомий у кримінальних колах за прізвиськом “Рукавичка”.

Усвідомлюючи, що законним шляхом не зможе досягти бажаного для себе результату на виборах, призначених на 31 березня 2002 року, Тимчук замислив фізично усунути лідера виборчих перегонів. Для цього підібрав через свого знайомого мешканця Києва Позднякова С. П., ще двох виконавців злочину, один з яких прибув до Івано-Франківська з вогнепальною зброєю калібру 9 мм та набоями до неї. Організатор злочину забезпечив співучасників двома квартирами в Івано-Франківську, придбав автомобіль, засоби зв’язку та здійснив фінансування вчинення злочину у сумі 25 тисяч доларів США. На даний час Тимчук та Поздняков відбувають довічне ув’язнення. У 2004 році Апеляційний суд Чернівецької області визнав їх винними у злочинах, передбачених ч. 3 ст. 27 КК України (організація вбивства), ч. 5 ст. 27 КК України (пособництво у вбивстві) та ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини).

Для затриманого 22 серпня третього співучасника вбивства, “М”, Івано-Франківським міським судом обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Найближчим часом кримінальну справу стосовно нього Управлінням Служби безпеки України в Івано-Франківській області буде передано до суду. Поки що на волі поза межами України знаходиться четвертий учасник злочину, однак є всі підстави вважати, що і йому не вдасться уникнути покарання. Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Івано-Франківськ

{{дата|6 вересня 2010}}

Івано-Франківська область має намір побудувати логістичний центр. Про це повідомив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Зварич. Відповідно до повідомлення, проект угоди з Кабміном підготовлено і погоджено з 15 міністерствами й відомствами. "Йдеться про весь комплекс - гірські дороги, митний перехід через кордон й будівництво. Інфраструктурний державний логістичний центр, що суміщав би транспортні потоки на західному кордоні з транспортними потоками на всіх інших кордонах нашої держави", - уточнив він.

Зі слів заступника голови, центр буде створено з метою інтеграції транспортної системи регіону в європейську й міжнародну транзитну систему. Підвищення транзитного потенціалу регіону передбачає створення сучасної інформаційної системи супроводу переміщення засобів, робочої сили й товарів через Україну на Північ і Схід і у зворотному напрямку. "Центр - це й відкриття посольств, терміналів, це цілий комплекс", - уточнив Зварич. Проект угоди з Кабміном передбачає будівництво центру за кошти державного бюджету, обласного та інших джерел. "215 млн. гривень - загальна вартість проекту, з них по 15 млн. - кошти держбюджету й обласного, 185 млн. - інші джерела", - сказав він.

Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Івано-Франківськ

На Прикарпатті побудують логістичний центр[ред.]

{{дата|6 вересня 2010}}

Івано-Франківська область має намір побудувати логістичний центр. Про це повідомив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Зварич. Відповідно до повідомлення, проект угоди з Кабміном підготовлено і погоджено з 15 міністерствами й відомствами. "Йдеться про весь комплекс - гірські дороги, митний перехід через кордон й будівництво. Інфраструктурний державний логістичний центр, що суміщав би транспортні потоки на західному кордоні з транспортними потоками на всіх інших кордонах нашої держави", - уточнив він.

Зі слів заступника голови, центр буде створено з метою інтеграції транспортної системи регіону в європейську й міжнародну транзитну систему. Підвищення транзитного потенціалу регіону передбачає створення сучасної інформаційної системи супроводу переміщення засобів, робочої сили й товарів через Україну на Північ і Схід і у зворотному напрямку. "Центр - це й відкриття посольств, терміналів, це цілий комплекс", - уточнив Зварич. Проект угоди з Кабміном передбачає будівництво центру за кошти державного бюджету, обласного та інших джерел. "215 млн. гривень - загальна вартість проекту, з них по 15 млн. - кошти держбюджету й обласного, 185 млн. - інші джерела", - сказав він.

Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Івано-Франківськ

ЗРОБИМО ЧИСТКУ ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТИКИ[ред.]

Родичі Кмітя й далі працюють у Львівській облдержадміністрації Як приклад для початку варто пригадати 2008 рік. Саме тоді посаду начальника управління у справах сім’ї та молоді обійняв, без конкурсу, «порист» Андрій Рожнятовський – близький до тодішнього голови ЛОДА Миколи Кмітя. З приходом Андрія Рожнятовського в управління у справах сім’ї та молоді розпочалася «чорна смуга». Його керівник – недосвідчений політик та неефективний менеджер, людина, яка опинилися у політиці випадково продовжує нищити своїм непрофесіоналізмом усе, що знаходиться у його підпорядкуванні. На хвилі Помаранчевої революцію Рожнятовський «знайшов» своє місце у львівській політиці, ставши депутатом обласної ради. Свого часу А. Рожнятовський довів до фінансової неспроможності ЛКП «Зелений Львів». Сьогодні ж він другий рік нищить, молодіжну галузь області – управління у справах сім’ї та молоді, яке є стрижнем української держави для побудови майбутнього здорового суспільства. За час його керівництва управління все більше відривається від молоді, все менше заходів в інтересах молоді. Поряд з тим Андрій Рожнятовський знаходить методи заробітку в управлінській роботі – організовуючи нечисленні заходи, він вмудряється відмивати державні кошти, а апарат управління змушує готувати неправдиві звіти. Якщо переглянути видатки управління за отримані послуги, стає очевидно та наочно, що суми завищені, а в деяких випадках в декілька разів. Структури управління ледь виживають(немає паперу, канцтоварів, борги за використання транспорту та комунальні послуги тощо), оскільки А. Рожнятовський не лобіює інтересів галузі перед губернатором. З приходом нового керівника області здавалося, що все мало б змінитися. Але ні! Андрій Рожнятовський і надалі «працює» на благо молоді, «читай своє благо». Ще й урядова, чисто технічна, акція з видачі посвідчення багатодітних сімей стала в нагоді, аби пропіарити себе перед Василем Горбалем та з метою знову пролізти в депутати. Поряд з тим для отримання додаткової підтримки у ОДА створив «родинно-дружню» Молодіжну раду, членами якої стали молодіжні громадські організації, більшість яких є кишеньковими. Будучи депутатом обласної ради та членом постійної земельної комісії теж працює на себе, беручи участь в тих засіданнях які доповнюють його кишеню, одночасно з тим пробуючи підлизатися до якоїсь політичної сили, підлабузно голосує чи відкликає свій голос за ті рішення, що суперечать його позиціюванню як патріота та галичанина. Роботою управління у справах сім’ї та молоді незадоволенні і у самій ОДА. Так, на колегії облдержадміністрації 29 липня цього року наголошувалося на незадовільній роботі управління. В цій структурі ОДА є найбільша кількість протермінованих документів вищих органів влади, листів міністерств. Зважаючи на вище зазначені недоліки роботи Андрія Рожнятовського і його подальшу здатність лише погіршувати ситуацю в управлінні, звертаємо Вашу увагу на цій «особі» і запрошуємо небайдужих долучитися до чистки львівської політики від таких псевдополітиків, які лише нищать імідж Львівщини, як колиски української демократії та свободи. Відновимо Львівщину, щоб її знову ж таки називали Українським П’ємонтом.

Уряд схвалив Угоду щодо регіонального розвитку Івано-Франківщини[ред.]

{{дата|16 вересня 2010}} Уряд на своєму засіданні схвалив Угоду щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою. Як повідомили у прес-службі КМУ угодою визначено заходи з реалізації пріоритетних напрямів розвитку регіону із зазначенням відповідних виконавців з боку Уряду та органів місцевої влади, строків виконання та очікуваних результатів, а також порядок, обсяг, форму та строки фінансування заходів за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та інших джерел.

Основними пріоритетними напрямами, за якими здійснюватимуться спільні заходи, є реструктуризація промислового комплексу для підвищення екологічної безпеки регіону, розбудова і модернізація транспортної та соціальної інфраструктури, упередження надзвичайних екологічних ситуацій. Угодою також передбачено проведення спільних консультацій з розв’язання проблем, що виникатимуть, обмін інформацією та у разі необхідності утворення робочих та експертних груп із залученням відповідних фахівців, забезпечення широкого обговорення виконання Угоди з населенням області та країни в цілому і висвітлення в ЗМІ.

Угода набирає чинності після її схвалення на сесії Івано-Франківської обласної ради і діятиме до 31 грудня 2015 року.

Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Івано-Франківськ

{{дата|27 вересня 2010}}

Розпочато ліквідацію полігону небезпечних відходів у м. Калуш[ред.]

{{дата|27 вересня 2010}} Сьогодні, 27 вересня, державне підприємство «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища почало ліквідацію полігону небезпечних відходів в зоні надзвичайної екологічної ситуації у м. Калуш (Івано-Франківська обл.), де зберігається 11,4 тисяч тонн гексахлорбензолу. У відкритті робіт взяли участь Віце-Прем’єр-Міністр України Володимир Сівкович, заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища України Артем Володін, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та мер м.Калуш Ігор Насалик.

До кінця 2010 року «Наццентр» планує зібрати та перезатарити 80% накопичених відходів на полігоні – 8,5 тис. тонн. Відходи ГХБ будуть утилізовані на спеціалізованому підприємстві у Великобританії компанією Tradebe. На реалізацію проекту виділено 298 млн. гривень з Резервного фонду Державного бюджету України.

Комплекс робіт зі збирання, перезатарювання та вивезення відходів гексахлорбензолу проводитиметься відповідно до тимчасового технологічного регламенту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, погодженого Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Довідково Указом Президента України від 10 лютого 2010 року територія міста Калуш та сіл Кропивник та Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації. Програмою першочергових робіт з ліквідації наслідків надзвичайної екологічної ситуації передбачено консервація Домбровського кар'єру з рекультивацією зовнішніх відвалів №1, №4 та хвостосховищ №1 та хвостосховищ та збирання, перезатарювання та утилізація відходів гексахлорбензолу, розміщених на полігоні токсичних відходів у м. Калуші.

Джерело: Паралелі

Категорія:Україна Категорія:Калуш

СБУ виявила насіння каннабісу на суму 6 мільярдів гривень на Прикарпатті[ред.]

Співробітники відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Івано-Франківській області у селі Хотимир Тлумацького району виявили три двохсотлітрові діжки насіння конопель, що передбачалося для посіву і вирощування особливо небезпечного наркотику марихуани.

Як повідомляла прес-служба СБУ, Службою безпеки України було порушено кримінальну справу за фактом незаконного посіву та незаконного вирощування конопель та за фактом незаконного виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення чи збуту наркотичних засобів, вчинених за попередньою змовою організованою групою.

Тоді співробітники УСБУ виявили у селі Хотимир Тлумацького району Івано-Франківської області до двох тон марихуани загальною вартістю близько 3,5 мільйонів гривень, ліквідували нарколабораторію та затримали членів ОЗУ, що налагодило повний цикл виробництва наркотику. Кримінальну справу згідно закону СБУ передала на розслідування в УБОЗ УМВС в Івано-Франківській області.

Для оперативників СБУ та слідчих УБОЗ УМВС нез’ясованим залишалося питання: яким чином хотимирське ОЗУ мало намір провадити свою незаконну діяльність у наступному році. Адже попри те, що рослини конопель з понад двох гектарів полів було знайдено, насіння від них зникло.

Виявилося, що насіннєвий матеріал зловмисники приховали ретельніше, ніж самий наркотик. Його було виявлено у підвалі у приватному помешканні у селі Хотимир. Експерти вважають, що при мінімально-сприятливих погодних умовах зі знайденого насіннєвого фонду могло вирости близько 7 млн. кущів рослин каннабісу. Після переробки у наркотичну речовину та її продажу у гуртовій мережі зловмисники могли отримати понад 6 млрд. гривень незаконного прибутку.

Слідчі дії щодо хотимирського наркоугрупування тривають. Дана справа є зразком вдалої співпраці УСБУ та слідчих УМВС в Івано-Франківській області, завдяки якій впродовж поточного року було ліквідовано два організованих злочинних угрупування у сфері незаконного обігу наркотиків та перекрито канал контрабанди наркотичних речовин з-за кордону.


БУ виявила насіння каннабісу на суму 6 мільярдів гривень на Прикарпатті

До ЄВРО-2012 готують проведення Кампанії "Давай разом"[ред.]

{{дата|19 листопада 2010}}

Під час проведення матчів фінального етапу ЄВРО-2012 в Україні буде проведено кампанію захисту прав дитини "Давай разом". Кампанія ініційована Представництвом Дитячого фонду в Україні (ЮНІСЕФ) та буде організована спільно Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, ЮНІСЕФ та низкою неурядових організацій, які побажали приєднатися до акції.

Акція буде спрямована на захист прав дітей, жінок, протидію насильству, протидію вживанню наркотиків, пропагування терпимості і толерантного ставлення до слабшого.

18 листопада 2010 року відбулося перше засідання Організаційного комітету з проведення кампанії "Давай разом", який очолив заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Сергій Глущенко. Як зазначалося на засіданні, проведення заключного етапу ЄВРО-2012 - це не тільки грандіозна подія для спорту та економіки країни, а й бізнес-акція, яка має нести соціальну відповідальність. При цьому, як зазначили виступаючі, під час таких масштабних подій відкриваються кордони для прийому величезної кількості гостей в міста проведення матчів, що впливає на рівень збільшення випадків насильства проти жінок, дітей тощо. З огляду на це було запропоновано проведення кампанії захисту прав дитини "Давай разом".

Під час засідання фахівці Представництва ЮНІСЕФ в Україні презентували матеріали про проведення таких акцій під час цьогорічного Чемпіонату світу з футболу в Південно-Африканській республіці. Зокрема, йшлося про інформаційні кампанії, громадські ації та ін. Так, масові інформаційно-просвітницькі кампанії в ПАР були спрямовані на подолання бідності, протидію наркотикам, захист дітей та жінок від насильства, трудової та сексуальної експлуатації. Зокрема, одна з кампаній передбачала зовнішню рекламу – плакати із зображенням членів збірної команди ПАР з футболу зі салоганом "Будь чоловіком, який активно протидіє насильству проти жінки". Ще низка кампаній ґрунтувалася на символічному значенні "червоної картки", серед них: "червона картка сексуальній експлуатації", "червона картка насильству" тощо.

Заступник Міністра Сергій Глущенко підтримав проведення кампанії, запропонувавши почати її з рік до початку ЄВРО-2012 для підвищення ефективності. Заступник Міністра та голови оргкомітету Світлана Толстоухова висловилася за найшвидше створення технічної групи для розробки бренду кампанії, слогану та дизайну. Окрім цього, було запропоновано в рамках кампанії провести підкампанію щодо формування у батьків відповідального ставлення до здоров'я дітей, підготовку волонтерів для участі у кампанії та можливість одночасного проведення її не тільки в Україні, а й у Польщі

Василь Вірастюк знову співає![ред.]

Василь Вірастюк, відомий український атлет – богатир, знову проявив свої видатні співочі здібності. Разом з фронтменом музичного проекту «Юрій Voron Project» Юрієм Voron'ом, Василь записав нову пісню «Тільки ми», яку представлять публіці та пресі у середині грудня в якості гімну Професіональної Ліги стронгменів України, яку Василь очолює в Україні. За словами людей, що мають стосунок до проекту, Василь та Юрій не збираються зупинятися на досягнутому та планують випустити кілька потенційних хітів, як спільного виконання, так і сольних синглів. Так, вже стало відомо про другу пісню, яку, можливо, хлопці запишуть ще до презентації гімну. Не викликає сумніву той факт, що поява Василя Вірастюка на співочому олімпі, є знаком сходження нової зірки української естради, адже всім відомі приклади Зураба Саткілави та Хуліо Іглєсіаса – відомих спортсменів, що стали зірками світового рівня.

Джерела[ред.]

Категорія:ЄВРО-2012 Категорія:Спорт Категорія:Україна