Вікіновини:Ліцензування файлів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Які файли можна завантажувати на сайт ВікіНовин[ред.]

Локально на сайт ВікіНовин можна завантажувать файли, якщо вони:

  • не можуть бути завантажені на Вікісховище (умови використання не передбачають дозвіл на модифікацію та створення похідних творів, а також обмежують цілі використання, наприклад, не дозволяють використання із комерційною метою);
  • використовуються для ілюстрування з інформаційною метою[1] за умови відсутності свободи панорами у законодавстві конкретної країни (Див. Commons:Commons:Freedom of panorama:Situation in different countries);
  • надані автором(ами) на їх розміщення тільки у ВікіНовинах.

Оформлення[ред.]

Оформлення локального файлу передбачає шаблон ліцензії, {{обґрунтування добропорядного використання}} та може містити шаблон з квитком OTRS.

Власне фото об'єкта, що підпадає під обмеження свободи панорами[ред.]

В Україні під (не)свободу панорами підпадають майже усі сучасні споруди, пам'ятники, меморіальні дошки, надгробні плити тощо. Дозволяється завантажувати зображення творів мистецтва, які перебувають у публічних місцях. Такі файли мають бути завантажені із вільною ліцензією, а також мають містити попереджувальний шаблон Out of copyright in, якщо відомий рік переходу твору у суспільне надбання. Для ліцензування використовуйте шаблони ліцензій, які пропонує завантажувач. За замовчуванням Ви погоджуєтеся на завантаження файлу під ліцензією CC-BY.


Зважте, що завантаження файлу під вільною ліцензією, означає, що Ви погоджуєтеся з тим, що Ваше зображення буде доступне для вільного розповсюдження, модифікацій, створення похідних робіт і комерційного використання.

Фото об'єкта, що підпадає під обмеження свободи панорами, завантажене з іншого проекту[ред.]

Якщо Ви завантажуєте файл з інших Вікіпроектів, то ви повинні вказувати як джерело не цей проект, а джерело, з якого файл потрапив туди.

  • Приклад оформлення файлу, який відтворює матеріал, який захищено авторськими правами, але фотограф публікує свою роботу під вільною ліцензією[2]: en:File:Fifa world cup org.jpg

Файл, завантажений для використання «тільки у ВікіНовинах»[ред.]

Якщо автор дає дозвіл використовувати свою роботу «тільки у ВікіНовинах», цей дозвіл має бути оформлений письмово через систему OTRS. Дозвіл має бути надіслано на адресу: permissions-ukAt sign.svgwikimedia.org.

У цю категорію також потрапляють файли із «press kit» або інших наборів матеріалів, підготовлених спеціально для медіа. Можливий варіант завантаження зображення локально тимчасово, якщо потрібно проілюструвати статтю про поточну подію, а єдине доступне зображення має невизначений правовий статус. Для оформлення можна скористатися аналогом шаблону Breaking news image. Такий файл вантажиться тимчасово, а після з'ясування його правового статусу зображення може бути перенесено на Вікісховище, оформлене дозволом через систему OTRS чи вилучене.

Примітки[ред.]

  1. «висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або інше публічне повідомлення творів, побачених або почутих під час перебігу таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою» (п.4 ст. 21 Закон України «Про авторське право і суміжні права»)
  2. Відповідно, якщо пройде 70 років від дня смерті автора твору мистецтва — сам твір стане вільним, а оскільки є дозвіл автора чи власника авторських прав на цю фотографію, її можна буде перенести на Вікісховище

Див. також[ред.]