Перейти до вмісту

Вікіновини:Мета

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

«Створити вебсайт, щоб представити цікавий, сучасний, доречний зміст без упередження, який заслуговує на висвітлення в ЗМІ»[ред.]

15 січня 2001, група людей розпочала сміливий експеримент: Він дозволяє залучити приблизно 10% людей з усього світу (тих, хто має доступ в Інтернет) для створення енциклопедії на всіх мовах , вільну, постійно доступну для усіх. У наступні місяці і роки, це була не тільки технологія, що зробила мрію реальністю, але також і добровольці, які неймовірно присвятили себе спільній праці, що написали статті і сформулювали політику і керівні принципи для проекту. Вони зробили це через відкритий, еволюційний процес, вірячи в можливість згоди, у бажанні поліпшення людини й у згоді з людським духом.

Ідея проекту ВікіНовин не менш сміливіша. ВікіНовини – вільне джерело новин, і проект Фонду Вікімедіа. Ми прагнемо створити вільне джерело новин, де кожна людина запрошена внести повідомлення про маленькі або великі події, події, на яких вона побувала особисто або одержала інформацію про них з інших джерел. ВікіНовини засновані на ідеї, що ми хочемо створити дещо нове , а не зруйнувати дещо старе. Це засновано на вірі, що разом ми можемо будувати великий і унікальний ресурс, що збагатить пейзаж ЗМІ.

ВікіНовини будуть корисні, навіть якщо ми почнемо з відносно невеликої кількості оригінальних повідомлень, тому що це забезпечить вільні, нейтральні, інтегровані огляди новин з інших джерел. Користь буде, навіть якщо в списку тем, які ми будемо оглядати спочатку, будуть порожні місця, тому що в цих темах ми вже дістанемо вигоду з спільної вікі-моделі . З кожним днем ВікіНовини будуть ставати кориснішими і кориснішими.

ВікіНовини дадуть альтернативу існуючим інформаційним агентствам, що змусить незалежні ЗМІ думати над безкоштовним наданням якісних новин. Завдяки відсутності прав, кожний зможе створити власне джерело новин. Навіть якщо спочатку це буде тільки одна точка зору, кожен зможе доповнити статтю своїм баченням. І хоча спочатку ми будемо мати небагато статей, але усі вони будуть вільні, постійно доступні і не будуть вимагати плати за читання.

Поки ми зіштовхуємося з усе новими складнощами, редактори ВікіНовин адоптують основні принципи, що, у свій час, були визначені для Вікіпедії й інших вебсайтів Вікімедіа: нейтралітет, вільний зміст і відкритий процес ухвалення рішення.

Ми просуваємо цю ідею, тому що упевнені: кожна людина може бути журналістом і кожна людина може додати свій унікальний штрих на величезну полотнину щоденних подій. Прийшов час для вільного джерела новин, створеного людьми і для людей. Ми запрошуємо Вас приєднатися до нас і докласти своїх зусиль, щоб назавжди змінити світ новин.

ВікіНовини будуть інформаційним і цікавим ресурсом. Ми будемо вітати наших журналістів і заохочувати дослідження різних концепцій подачі цікавої, своєчасної інформації. Ми будемо шукати нові формати подачі нашого змісту . Ми будемо тримати двері проекту відкритими, щоб дозволити людям одержувати насолоду від нашої роботи.