Вікіпедія агітує за Свободу панорами

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

21 січня 2015

Скриншот української вікіпедії з банером, 22 січня 2014

На сторінках української Вікіпедії з'явився банер, що закликає читачів Вікіпедії підтримати законопроект щодо Свободи панорами. Законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 29 грудня 2014 року, вніс законопроект — народний депутат Тарас Юрик.

Як зазначає офіційний сайт ГО «Вікімедіа України»,

« Мета цієї ініціативи – ухвалення законопроекту про свободу панорами, що зніме обмеження на використання зображень споруд та пам’ятників, що розміщені в громадських місцях. »

Серед вікіпедистів ідею розміщення банера однак підтримали лише 11 вікіпедистів, що складає менше 10% із числа дуже активних учасників проекту (які роблять від 100 редагувань на місяць — їх кількість сягає 150). Із них лише 8 є членами ГО «Вікімедіа Україна».

Банер із текстом «Підтримай свободу панорами у вільній країні!» закликає читачів поставити свій підпис на сайті http://freepanorama.org.ua/ у підтримку законопроекту. Станом на 13:00 22 січня сайт зібрав більш 800 підписів. Скільки триватиме акція, не повідомляється. Можливо до тих пір, поки законопроект не буде прийнятий.

В історії української Вікіпедії це — третій банер, що стосується законодавчих ініціатив. Попередні були пов'язані із закликом не приймати «закони про наклеп» (банер існував з 30 вересня по 2 жовтня 2012) та сумнозвісні «диктаторські Закони» (банер існував з 20 по 28 січня 2014).

Джерела[ред.]