Перейти до вмісту

В Москві почався IV Конгрес Об’єднання українців Росії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 квітня 2005

В Москві почався IV Конґрес Об’єднання українців Росії та ІІІ З’їзд Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії” – головні форуми обох існуючих федеральних українських громадських організацій Російської Федерації. Ці заходи триватимуть два дні, до 10 квітня.

У форумах візьмуть участь делегати від 80 реґіональних українських організацій Росії, а також гості, зокрема з України та інших країн світу.

На конґресі та з’їзді буде розглянуто звіти керівних органів ОУР, ФНКА “Українці Росії”, програми діяльності на наступний період, внесено зміни та доповнення до статутів організацій, обрано новий склад рад та ревізійних комісій. Особливу увагу передбачається приділити питанням взаємодії з органами федеральної та реґіональної влади Росії у справі відстоювання прав українців у царині задоволення їхніх національно-культурних потреб, розробки федеральної програми підтримки української культури, розвитку російсько-українських відносин.

Українці Росії вирішуватимуть також, чим вони могли б допомогти у розбудові дійсно вільної, незалежної України, де щойно перемогла народна Помаранчева революція; у той же час вони очікують, що Українська держава тепер дійсно піклуватиметься про своїх синів і дочок. У цьому зв’язку планується прийняти звернення до Президента України Віктора Ющенка.

У роботі форумів у числі інших гостей візьмуть участь відомі політичні та громадські діячі, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Голова 52-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй і колишній міністр закордонних справ України Геннадій Удовенко, народний депутат України, голова Товариства “Україна-Світ” Іван Драч, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Горинь.

Джерела[ред.]